poniedziałek, 24 stycznia 2022

Bank Millennium podnosi oprocentowanie, ale i tak lepiej zgarnąć bonusy do 660 zł

Bank Millennium podnosi oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit z 1,25 proc. na 1,5 proc. Stawka obowiązuje dla kwoty maksymalnej 100 tys. zł przez 62 dni od pierwszego zasilenia dla nowych środków według salda wyliczanego na koniec dnia 15 stycznia br.

Regulamin promocji.


Pomimo podwyżki konto oszczędnościowe w Millennium nie wydaje się jakoś szczególnie atrakcyjne na tle innych banków. Przykładowo obecnie w Banku Pekao możemy otrzymać 2,5 proc. na pół roku (z bonusem 100 zł dla nowych klientów, górny limit 20 tys. zł), a w Getinie 1,7 proc. (do 200 tys. zł, przez 3 miesiące).  Z kolei Santander Consumer Bank oferuje 1,6 proc. (do 200 tys. zł) bez konieczności zakładania konta osobistego.

Znacznie ciekawsze są dostępne bonusy w Millennium, w sumie 660 zł:


300 zł do wydania na stacjach Circle K za założenie karty kredytowej Impresja.


360 ZŁ ZA ZAŁOŻENIE KONTA OSOBISTEGO

W promocji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które nie posiadają konta w Banku Millennium od 1 stycznia 2018 r.

Jak zyskać 360 zł premii?

1. Najpóźniej do 31 stycznia 2022 r. złóż wniosek o założenie konta osobistego w Banku Millennium wraz z kartą debetową oraz zawrzyj umowę z bankiem.

Do wyboru mamy Konto 360º lub Konto 360º Student (dla osób w wieku 18-26 lat).

We wniosku udziel zgód marketingowych dla banku.

2. Najpóźniej do końca miesiąca następującego po otwarciu konta aktywuj aplikację mobilną banku oraz wykonaj co najmniej jedną płatność kartą lub Blikiem.

W praktyce oznacza to, że mamy czas do końca lutego br.

Za spełnienie tych warunków bank przekaże pierwszy bonus 180 zł do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków, czyli najpóźniej do końca marca br. Premia zostanie przelana na konto otwarte w promocji.

Aby zdobyć kolejne 180 zł, należy w trzech kolejnych miesiącach następujących po miesiącu otwarcia konta:

a) zapewnić sobie comiesięczne wpływy na konto osobiste min. 1000 zł (akceptowane są przelewy z naszego konta w innym banku).

b) w każdym miesiącu wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.

Premia 180 zł zostanie wypłacona najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki po raz trzeci, czyli do końca maja br.

Do momentu wypłaty premii nie zamykaj konta otwartego w promocji, nie rezygnuj z karty i nie wycofuj zgód marketingowych.

Umowę zawiera się za pośrednictwem kuriera, w placówce banku (w tym wariancie upewnij się, że doradca finalizuje wniosek wypełniony online - tylko takie kwalifikują się do promocji), na selfie (ta opcja wymaga potem wizyty w placówce w celu weryfikacji tożsamości) lub najprościej przelewem weryfikacyjnym z innego banku (wymagana zgodność danych).

Regulamin promocji.

Konto 360º jest darmowe, o ile zapewniamy sobie na nie co miesiąc wpływy min. 1000 zł (akceptowane są również nasze przelewy z innych banków) oraz wykonujemy co najmniej raz w miesiącu płatność kartą debetową lub Blikiem. 

Biorąc udział w promocji praktycznie równocześnie zapewniamy sobie bezpłatność konta i spełniamy warunki promocji.

Konto 360º Student przeznaczono dla osób w przedziale wieku 18-26 lat (nie trzeba być studentem). W tym przypadku dla bezpłatności konta wymagana jest jedynie płatność kartą lub Blikiem minimum raz w miesiącu. 

Zasadniczo nie potrzeba zapewniać sobie wpływów 1000 zł miesięcznie, ale są one wymagane w ramach promocji z premią 360 zł.


300 ZŁ DO WYDANIA NA STACJACH CIRCLE K ZA KARTĘ KREDYTOWĄ IMPRESJA

Po założeniu konta osobistego w Banku Millennium otrzymujemy dostęp do bankowości internetowej Millenet. Właśnie za jej pośrednictwem lub w aplikacji mobilnej możemy do końca lutego br. zawnioskować o kartę kredytową Impresja.

W tej promocji mogą wziąć udział również obecni klienci banku pod warunkiem, że nie posiadają karty kredytowej w Millennium co najmniej od 1 stycznia 2020 r.

W zamian za wykonanie transakcji bezgotówkowych o wartości minimum 350 zł miesięcznie bank przyzna dwie ekarty podarunkowe o wartości 150 zł do wykorzystania na stacjach paliw Circle K.


Dodatkowo bank oferuje zwrot 5 proc. za transakcje tą kartą u partnerów banku (maksymalnie zwrot wynosi 50 zł miesięcznie).


Lista partnerów znajduje się w załączniku do regulaminu programu (str. 3).

Karta jest darmowa przez rok pod warunkiem wykonania jednej transakcji miesięcznie.

W promocji obowiązuje limit 10 tys. wniosków.


PODSUMOWANIE

Wraz z rosnącymi stopami [procentowymi banki powinny nadal podnosić oprocentowanie depozytów bankowych, więc nowa stawka na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium nie wygląda jakoś szczególnie atrakcyjnie.

Natomiast warto zastanowić się nad zgarnięciem bonusów, łącznie do 660 zł, które pomogą uzupełnić budżet domowy nadszarpnięty przez rosnącą inflację.

Przy okazji możemy przetestować bank i sprawdzić, czy nam odpowiada. Osobiście skorzystałem z podobnej promocji z premią i konto w Millennium posiadam do dziś.