piątek, 2 listopada 2018

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe listopad 2018

Nowy miesiąc oznacza pojawienie się na blogu aktualnego zestawienia, w którym zbieram najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, tym razem z datą listopad 2018 r.

Od czego dziś zaczynamy?

Od najnowszej oferty w Idea Banku.

Aktualizacja 27 listopada.

Banki grupy Leszka Czarneckiego mocno podniosły oprocentowanie. Przykładowo Idea Bank oferuje trzymiesięczną Lokatę Beztroską na 3,9% (z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek). Z kolei Getin Bank proponuje 3,9% na czteromiesięcznej lokacie na nowe środki.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Pojawiło się w nim nowe konto oszczędnościowe o nazwie Konto Idealnie Proste z promocyjną stawką oprocentowania 3,2% obowiązującą do 30 grudnia br.


3,2% obowiązuje dla kwoty do 20 tys. zł, natomiast powyżej tego limitu spada do 2,5% (do 200 tys. zł, od 200 tys. do 1 mln zł 2,2%, powyżej 1 mln zł 1,1%). Przy kapitalizacji miesięcznej rachunku optymalnie będzie wpłacić nieco mniej, jak zauważył jeden z Czytelników - na przykład 19 500 zł.

Klient może otworzyć maksymalnie trzy takie konta, czyli w sumie da się na nie wrzucić blisko 60 tys. zł.


Ze względu na to, że tylko pierwszy przelew wewnętrzny w banku jest darmowy, a kolejne kosztują 5 zł (w tym wszystkie zewnętrzne), najsensowniej jest do tego konta dołożyć darmowe Konto Idealne.

Jeżeli posiadacie dostęp do bankowości Idei, da się to łatwo zrobić samodzielnie. Wystarczy zalogować się i kliknąć w menu z lewej strony w zakładkę "konta", a potem "nowe konto" i wybieramy "Konto Idealnie Proste". Po zaakceptowaniu umów i regulaminów operację zatwierdzamy SMS-em.

Dziś rano przetestowałem cały proces i bez problemu założyłem trzy Konta Idealnie Proste:


Kto nie korzystał wcześniej nigdy z Idei powinien rozważyć najpierw otwarcie lokaty promocyjnej, najlepiej trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł). Po jej założeniu również otrzymujemy dostęp do bankowości elektronicznej "niebieskich".

Promocja ma być dostępna co najmniej do 7 listopada br.

Aktualizacja 16 listopada.

Zarówno Idea Bank, jak też Getin Bank zaoferowały wyżej oprocentowane lokaty. Tym razem jednak z nich nie skorzystam. Powody wyjaśniam w oddzielnym wpisie.

A co z innymi bankami?

Już 5 listopada kończy się aktualna promocja Konta Smart w BGŻOptima. Stawka 2,6% nie powala na kolana, ale bank pozwala na dowolną liczbę darmowych przelewów w miesiącu. Zobaczymy, co zaproponuje w przyszłym tygodniu.

Aktualizacja 9 listopada.

Niestety, na razie nic nie zaproponował i stawka na Koncie Smart spadła do zaledwie 0,7%. Może bank jeszcze się obudzi? Czekamy na poprawę warunków.

Nowy klient Optimy ma do dyspozycji trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3,5% (od 1 tys. do 20 tys. zł) z opcją wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek, otwieraną z darmowym kontem oszczędnościowym.

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany przez żaden bank. Natomiast znajdują się w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za skorzystanie przez Was z wybranych lokat lub kont. Z góry dziękuję!

Jeżeli ktoś chce otworzyć wyłącznie konto oszczędnościowe bez konta osobistego ma jeszcze do wyboru Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7% w Alior Banku (do 100 tys. zł, nowe środki, przez 4 miesiące).

Poniżej zebrałem konta oszczędnościowe na co najmniej 2,5%, na których możemy ulokować minimum 10 tys. zł (takie Was najbardziej interesują):

LOKATY

Ostatnio jak zwykle dominuje tu Idea Bank z licznymi propozycjami powyżej średniej. Oczywiście nowy klient powinien zacząć od trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł).

Następnie mamy do wyboru takie depozyty:

miesięczna Lokata Skarbonka na 2,8%;

trzymiesięczna Lokata Wielki Procent (ta nazwa nieco mnie rozśmiesza ;) na 3%;


Oprócz tego klienci wycofujący środki z banku powyżej 10 tys. zł zwykle widzą ofertę trzymiesięcznej Lokaty Zawrotnej na 3%.

Dochodzi do tego lokata na nowe środki dla posiadaczy darmowego Konta Idealnego (saldo z 20 października br.): 3% na pół roku, 2,9% na kwartał i 2,7% na miesiąc.

W pozostałych bankach można ewentualnie wskazać Lokatę na Dobry Początek w eurobanku na 3% (do 100 tys. zł). Jednak w tym przypadku trzeba założyć konto osobiste i spełnić dodatkowe warunki, najprościej przelać sobie na konto dwa razy po 1 500 zł i wykonać 9 transakcji kartą debetową. Kolejne 20 tys. zł da się wrzucić w tym banku na 3% na dwóch lokatach po 10 tys. zł dla nowych: mobilnej i internetowej.

Według mnie nie trzeba aż tak kombinować i wystarczy choćby otworzyć Konto Proste Zasady w Getin Banku (darmowe po wykonaniu w miesiącu jednej płatności kartą lub BLIK-iem), a następnie dołożyć do niego konto oszczędnościowe na 3,5% (do 200 tys. zł, przez 3 miesiące, promocja powraca).

Dlatego generalnie nadal wygrywają konta oszczędnościowe, a dodatkowo zyski podkręcamy udziałem w niektórych promocjach.