piątek, 5 listopada 2021

1,5 proc. na Koncie Mega Oszczędnościowym + 200 zł premii w Alior Banku

Po dwóch podwyżkach stóp procentowych przez RPP w końcu powoli rusza do góry oprocentowanie depozytów w bankach.

Dziś przebudził się Alior Bank i zaoferował 1,5 proc. na koncie Mega Oszczędnościowym (do 100 tys. zł, przez 3 miesiące, nowe środki - saldo w Aliorze na koniec dnia 25 października br.).

Nowy klient banku może jeszcze dodatkowo zyskać 200 zł premii za otwarcie Konta Jakże Osobistego oraz 1 proc. zwrotów za transakcje mobilne (do 20 zł miesięcznie).


1,5 proc. na Koncie Mega Oszczędnościowym

Bank oferuje 1,5 proc. na Koncie Mega Oszczędnościowym do kwoty maksymalnej 100 tys. zł przez 3 miesiące licząc od pierwszego wpływu na to konto. Muszą to być nowe środki powyżej salda w banku wyliczanego na koniec dnia 25 października br.

Dodatkowo bank wymaga, aby wyrazić zgody marketingowe oraz w każdym miesiącu promocji zapewnić sobie wpływy na konto osobiste w banku w wysokości min. 2 tys. zł (akceptowane są przelewy z naszego konta w innym banku).

Bez spełnienia tych warunków oprocentowanie nowych środków wyniesie 1 proc.

Regulamin promocji.

Dla uzyskania maksymalnego oprocentowania potrzebne nam jest konto osobiste i tu Alior Bank ma promocję dla nowych klientów (Konto Mega Oszczędnościowe założymy sobie potem samodzielnie w bankowości elektronicznej Aliora).

200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego

W promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta osobistego ani walutowego w Alior Banku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jak zyskać 200 zł premii?

1. Najpóźniej do 31 grudnia br. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową oraz wyraź zgody marketingowe dla banku.

2. W ciągu 30 dni podpisz umowę o konto i kartę.

Umowę możemy zawrzeć za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku (muszą być identyczne dane), za pośrednictwem kuriera lub przez czat wideo.

3. Przez cztery kolejne miesiące następujące po otwarciu konta wykonaj co najmniej jedną płatność bezgotówkowa kartą na dowolną kwotę oraz zaloguj się co najmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej Aliora.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunki Alior Bank będzie przelewał po 50 zł do końca następnego miesiąca, w sumie 4 x 50 zł, czyli łącznie 200 zł.


Konto Jakże Osobiste

W ramach tego konta bank proponuje do wyboru 11 korzyści:

1. Zwrot 1 proc. za płatności mobilne (maksymalnie 20 zł miesięczne) w sklepach stacjonarnych - akceptowane Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.

Ta korzyść wydaje się najbardziej sensowna - przy okazji spełniamy warunek promocji z premią 200 zł.

2. 0 zł za wypłaty w bankomatach w Polsce.

3. 0 zł za wypłaty w bankomatach za granicą.

4. Płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

5. Limit na koncie bez odsetek przez 10 dni.

6. Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS.

7. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (1 proc. do 10 tys. zł do końca roku).

8. Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance.

9. Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

10. Ubezpieczenie w podróży za granicą.

11. Punkty dla graczy.

Możemy wybrać dwie korzyści bezpłatnie, a każda kolejna kosztuje 3,5 zł miesięcznie.

Samo konto jest darmowe dla osób do 26. roku życia, a starsi muszą zapewnić sobie na nie jednorazowy wpływ min, 1500 zł miesięcznie. W przeciwnym razie bank naliczy 10 zł.

Internetowe przelewy Elixir oraz bankomaty własne są bezpłatne.

Możemy zapłacić za kartę 5 zł miesięcznie, o ile nie wykonamy nią transakcji w danym miesiącu za min. 300 zł. W tym przypadku sensownym pomysłem jest płacenie w sklepach za pośrednictwem Google Pay czy Apple Pay, ponieważ tu otrzymujemy dodatkowo zwrot 1 proc. (maksymalnie 20 zł miesięcznie).

Alior Bank - dokumenty dla klienta indywidualnego.

Podsumowanie

Przy wysokiej inflacji CPI trudno uznać 1,5 proc. na koncie oszczędnościowym za coś rewelacyjnego. Prawdziwych zysków trzeba szukać na ryzykownych aktywach - co ciekawe, akcje Alior Banku okazały się w tym roku rewelacyjną inwestycją.

Tu kupisz akcje z GPW i zagraniczne bez płacenia prowizji  >>

Natomiast gdzieś trzeba trzymać podręczne środki i zawsze przyjemniej zainkasować jakieś odsetki, najlepiej połączone z bonusem pieniężnym.