środa, 3 marca 2021

Santander Consumer Bank oferuje prosty i wygodny rachunek oszczędnościowy, ale to oprocentowanie...

W związku z coraz niższym oprocentowaniem depozytów bankowych w ubiegłym roku przestałem publikować na blogu comiesięczne zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Jedynie raz na jakiś czas aktualizuję zestawienie.

W sumie nie ma w tym nic dziwnego, skoro obecnie dla kwoty rzędu 30, 50 czy 100 tys. zł jedną z najciekawszych ofert znajdziemy w Santander Consumer Banku (nie mylić z Santander Bankiem) na... 0,8% w skali roku.


Dla porównania Getin od 1 marca oferuje na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym 0,6% do 200 tys. zł i 0,5% dla nadwyżki nad 200 tys. zł, aż do 400 tys. zł.

Przy takim oprocentowaniu długoterminowe oszczędzanie na lokatach czy kontach oszczędnościowych straciło sens.

Natomiast gdzieś musimy trzymać podręczne środki albo czasem przyda się krótkoterminowa skarbonka - na przykład kupujemy za chwilę mieszkanie za gotówkę, więc przy okazji wpadną jeszcze jakieś drobne odsetki.

I dlatego zwracam uwagę na propozycję Santander Consumer Banku, ponieważ oferta jest prosta i wygodna.

Przede wszystkim rachunek oszczędnościowy zakładamy bez obowiązkowego konta osobistego i jakichkolwiek innych produktów bankowych. Na dodatek nie musimy spotykać się z kurierem, ani wybierać się do placówki bankowej. Wystarczy przelew weryfikacyjny z innego banku, w którym posiadamy konto.

Do wyboru są następujące banki: Alior Bank, Bank Pocztowy, Idea Bank, Inbank, ING Bank Śląski, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP oraz Santander Bank Polska 

W promocji "Nowe środki w lepszej cenie" obowiązuje oprocentowanie 0,8% dla nadwyżki środków zgromadzonych na lokatach w Santander Consumer Banku w dniu 28 lutego br. Oznacza to, że kto zakłada teraz ten rachunek, będzie miał wszystkie środki objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Maksymalna kwota z promocyjnym oprocentowaniem wynosi 100 tys. zł. Oferta obowiązuje do 5 maja br., czyli do tego czasu zarówno można przystąpić do promocji i do tego dnia będzie naliczane 0,8% w skali roku.

Co istotne, wszystkie przelewy są darmowe bez ograniczeń.

Regulamin promocji.

Dokument dotyczący opłat.

Na koniec jeszcze raz powtórzę, że w obecnych warunkach nie widzę sensu, aby co miesiąc publikować zestawienie z lokatami i kontami oszczędnościowymi. Jedynie od czasu do czasu wrzucę taką ofertę bankową, którą z jakiegoś względu uznam za przydatną.

W tym przypadku liczy się prostota i wygoda. No ale to oprocentowanie...

Wiadomo, że lepiej dostać cokolwiek niż okrągłe zero na koncie osobistym. Natomiast prawdziwych zysków trzeba szukać gdzie indziej.

A jeżeli chcecie skorzystać z mojego linku do założenia rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku, podaję go tutaj: 

Załóż rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku >>

Z góry dziękuję.