poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe

Początek nowego miesiąca oznacza, że sprawdzamy, gdzie znajdziemy aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, tym razem na sierpień 2020 r.

Przy tak niskim oprocentowaniu w bankach możemy nieco podratować się udziałem w wybranych promocjach.Natomiast aktualne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest bardzo niskie.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W mBanku możemy założyć rachunek oszczędnościowy "Moje cele" na 2,5% (do 20 tys. zł, przez 4 pełne miesiące kalendarzowe). Aby uzyskać oprocentowanie 2,5%, należy w danym miesiącu wpłacić co najmniej 100 zł więcej niż posiadaliśmy na rachunku w poprzednim miesiącu - dodatkowo mBank oferuje 140 zł premii dla otwierających eKonto.

Zainteresowanym inwestowaniem warto wskazać, że mBank oferuje konta maklerskie IKE/IKZE z dostępem do rynków zagranicznych.

W Crédit Agricole na nowych czeka 3% na Rachunku Oszczędzam (do 20 tys. zł, przez 3 miesiące) oraz 200 zł premii za założenie konta osobistego.

Z kolei Bank Pekao proponuje 2% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł, przez 120 dni) + 150 zł premii za założenie konta osobistego.

Podobnie 2% znajdziemy w Getin Banku i to przez rok, ale z górnym limitem 10 tys. zł - należy założyć konto osobiste i przystąpić do promocji "Bonus za aktywność" (główny warunek: comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1500 zł). Dla większych kwot Getin ma Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 1% (do 100 tys. zł, przez 2 miesiące).

LOKATY

Bank Millennium proponuje 2,5% na trzymiesięcznej lokacie (do 15 tys. zł) dla uczestników programu poleceń. Wystarczy przy zakładaniu konta osobistego podać kod polecającego i spełnić warunki promocji: wydać 360 zł kartą lub BLIKIEM w ciągu 30 dni od założenia konta.

Jeżeli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z mojego: 28139227.

Nest Bank oferuje Nest Lokatę Witaj nowym klientom: 2,5% (do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy z wpływem wynagrodzenia) zakładającym konto osobiste.

W Santanderze znajdziemy czteromiesięczną lokatę mobilną na 2% (do 20 tys. zł).

W Getin Banku Lokata Mobilna Na Start ma niższą stawkę: 1,5% (do 10 tys. zł, przez 2 miesiące, wymagane zgody marketingowe).

Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku płaci 1,2% na miesiąc, 1,1% na 2 miesiące lub 1% na 3 miesiące (od 500 zł do 1 mln zł, nowe środki względem 20 sierpnia br., wymagane konto osobiste).

Dla osób, którym nie przeszkadza brak gwarancji BFG, tylko inne - włoskie i estońskie, skierowano lokaty Facto (na przykład 1,6% na 9 miesięcy) oraz Inbanku (m.in. 1,6% na rok). W obydwu instytucjach kwota minimalna lokaty wynosi 5 tys. zł.

Osobiście uzupełniam ofertę banków obligacjami skarbowymi indeksowanymi inflacją, a prawdziwych zysków trzeba szukać gdzie indziej, na przykład na giełdzie.