poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe

Sprawdźmy, gdzie znajdziemy aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.


Przy tak niskim oprocentowaniu w bankach możemy nieco podratować się udziałem w wybranych promocjach.Natomiast aktualne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest bardzo niskie.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE1 marca 2021 r. pojawiła się nowa oferta w Santander Consumer Banku: 0,8% na rachunku oszczędnościowym (do 100 tys. zł, do 5 maja 2021 r., nie potrzeba konta osobistego).

W mBanku możemy założyć rachunek oszczędnościowy "Moje cele" na 1,8% (do 10 tys. zł, przez 3 pełne miesiące kalendarzowe). Aby uzyskać oprocentowanie 2,5%, należy w danym miesiącu wpłacić co najmniej 100 zł więcej niż posiadaliśmy na rachunku w poprzednim miesiącu - dodatkowo mBank oferuje 150 zł premii dla otwierających eKonto.

W Crédit Agricole na nowych czeka 2% na Rachunku Oszczędzam (do 20 tys. zł, przez 3 miesiące) oraz 200 zł premii za założenie konta osobistego.

Podobnie 2% znajdziemy w Getin Banku i to przez rok, ale z górnym limitem 10 tys. zł - należy założyć konto osobiste i przystąpić do promocji "Bonus za aktywność" (główny warunek: comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1500 zł). Dla większych kwot Getin ma Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 0,6% (do 200 tys. zł, dla nadwyżki od 200 tys. do 400 tys. 0,5%, przez 3 miesiące).

LOKATY

Bank Millennium proponuje 2 na trzymiesięcznej lokacie (do 15 tys. zł) dla uczestników programu poleceń. Wystarczy przy zakładaniu konta osobistego podać kod polecającego i spełnić warunki promocji: wydać 360 zł kartą lub BLIKIEM w ciągu 30 dni od założenia konta.

W Getin Banku Lokata Mobilna Na Start ma niższą stawkę: 2% (do 10 tys. zł, przez 2 miesiące, wymagane zgody marketingowe).

Nest Bank oferuje Nest Lokatę Witaj nowym klientom: 1,5% (do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy z wpływem wynagrodzenia) zakładającym konto osobiste.

Dla osób, którym nie przeszkadza brak gwarancji BFG, tylko inne - włoskie i estońskie, skierowano lokaty Facto  oraz Inbanku . W obydwu instytucjach kwota minimalna lokaty wynosi 5 tys. zł.

Osobiście uzupełniam ofertę banków obligacjami skarbowymi indeksowanymi inflacją, a prawdziwych zysków trzeba szukać gdzie indziej, na przykład na giełdzie.