czwartek, 28 kwietnia 2011

W co zainwestowałbyś milion?

W TVN CNBC cyklicznie pojawiają się goście, którzy inwestują wirtualny milion złotych. Wczoraj był nim Robert Nejman, do którego pewnie wielu czuje słabość ze względu na dawne wyczyny w DWSie. Przypomnę, że był on jednym prekursorów AT, czy jak to się wtedy mówiło "timingu", co wyróżniało go na tle innych, bardzo pozytywnie.

Ostatnio karta idzie nieco gorzej, o czym choćby świadczą wyniki omawianego tu kiedyś funduszu MCI Gandalf. Istnieje on już prawie dwa lata i niestety wciąż jest na minusie, co przy minimalnej wpłacie 40 tys. euro może być dla niektórych klientów nieco frustrujące.


Gdyby mi zadano takie pytanie, czyli w co zainwestować milion złotych - od razu zapytałbym - czyj? Jeśli mój, mógłbym dopiero jakoś tam odpowiedzieć. Jeśli innych ludzi, nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź, ponieważ każdy ma inne cele, odmienny profil ryzyka itd. Dlatego nie nadaję się do telewizji, bo powiedziałbym, że pytanie jest trochę bez sensu i więcej nie pojawiłbym się w TVN CNBC :)

Wróćmy do Nejmana- doskonale przewidział co zrobi Ben Bernanke i Fed, czyli nie ogłasza QE3, ale reinwestuje obecnie ulokowane środki w QE2, co oznacza zachowanie dotychczasowego status quo.


Oto portfel nr 1: 30% UniDolar Obligacji, 30% UniKorona Pieniężny oraz 40% Idea Akcji.

Dla mnie ten skład jest lekko absurdalny, ponieważ w obecnym układzie rynku akcje drożeją wraz ze słabnącym dolarem, a już nawet nie ma co wspominać o lokowaniu 300 tys. w funduszu pieniężnym z zyskiem 4,44% brutto za ostatni rok. Łatwo znaleźć lepsze lokaty i konta oszczędnościowe nawet tu na blogu.

Pozostałe typy można zobaczyć na nagraniu wideo, do którego link znajduje się na początku wpisu.

A Ty w co teraz zainwestowałabyś/zainwestowałbyś swój (hipotetyczny) milion?

PS

Ze względu na długi weekend komentarze mogą ukazywać się ze sporym opóźnieniem, a kolejny wpis pojawi się prawdopodobnie we wtorek.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...