środa, 14 kwietnia 2021

HIT powraca: 400 zł na zakupy w Allegro za wydanie tysiąca złotych kartą kredytową Citibanku

Wystartowała promocja, w której Citibank oferuje 400 zł na zakupy w Allegro w zamian za wyrobienie karty kredytowej i wydanie nią tysiąca złotych. Premia jest na tyle atrakcyjna, że zdecydowałem się opisać promocję na blogu.


Kto może skorzystać z oferty?

Osoba pełnoletnia, która od 1 stycznia 2020 r. nie posiada głównej karty kredytowej w Citibanku.

Jak zyskać 400 zł na zakupy w serwisie Allegro?

1. Najpóźniej do 10 maja 14 czerwca br. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity.


2. W ciągu 10 dni roboczych dostarcz bankowi dokument potwierdzający dochody (standardowo wyciąg z konta bankowego).

3. Zawrzyj umowę z bankiem i aktywuj kartę za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku.

4. Co najmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku do końca miesiąca następującego po zawarciu umowy.

5. Do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu zawarcia umowy wykonaj płatności kartą Citi Simplicity na łączną sumę min. 1000 zł

Bank zalicza dla potrzeb promocji standardowe zakupy, również internetowe. Natomiast wyklucza transakcje szczególne, czyli na przykład związane z wymianą walut czy hazardem.

Dokładny opis transakcji szczególnych znajduje się w regulaminie kart kredytowych Citibanku (punkt 72).

Bank powiadomi uczestnika promocji o przyznaniu nagrody poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej. Nagroda w postaci elektronicznego e-kodu o wartości 400 zł do wykorzystania w Allegro zostanie przesłana przez wiadomość w serwisie bankowości internetowej Citibank Online najpóźniej 60 dni od informacji o przyznaniu nagrody. W momencie jej przyznania musimy mieć aktywną kartę kredytową.

Nagrodę możemy wykorzystać w ciągu kolejnych 12 miesięcy w jednorazowej płatności u jednego sprzedawcy lub płacąc za koszyk zakupów u wielu sprzedawców.Aby ubiegać się o kartę Citibanku, należy być osobą pełnoletnią z dochodem min. 1200 zł netto miesięcznie oraz z co najmniej trzymiesięcznym stażem w obecnym miejscu pracy. Prowadzący działalność gospodarczą powinni wykazać się dochodem min. 2500 zł netto miesięcznie i co najmniej dwuletnim jej prowadzeniem.

Wydanie karty Citi Simplicity nic nie kosztuje. Natomiast istnieje opłata miesięczna 12 zł, której unikniemy, jeśli wykonamy transakcje kartą za co najmniej 300 zł w miesiącu. Takie warunki obowiązują uczestników promocji przez 12 miesięcy. Standardowo z opłaty zwalniają transakcje o wartości 1000 zł miesięcznie.

Bank oferuje dodatkowe płatne usługi (na przykład CitiPhone) czy produkty (np. naklejka zbliżeniowa), ale nie musimy z nich korzystać. 

Poza tym sugeruję spłatę całej kwoty z comiesięcznego wyciągu, aby nie płacić żadnych odsetek. Osoby o niskiej dyscyplinie finansowej w ogóle nie powinny korzystać z kart kredytowych. Rozsądni mogą dzięki nim dodatkowo zyskać.

Generalnie promocja wydaje się naprawdę atrakcyjna na tle innych ofert bankowych - w sumie otrzymujemy 400 zł do wykorzystania na zakupy w Allegro za wydanie tysiąca złotych kartą, a opłaty miesięcznej dość łatwo uniknąć. Po otrzymaniu premii możemy po prostu zrezygnować z karty albo korzystać z niej nadal (na co liczy Citibank).