poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe kwiecień 2019 r.

Kolejny miesiąc otwieramy tradycyjnym zestawieniem, w którym znajdziecie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kwiecień 2019 r.

Tym razem zacznę od 3,4% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (do 400 tys. zł, dla nowych środków, przez 122 dni, saldo z 2 kwietnia 2019 r.).


Do promocji mogą przystąpić zarówno obecni, jak też nowi klienci. W tym drugim przypadku do zyskania jest jeszcze 50 zł premii w programie poleceń.

Konto oszczędnościowe w Getinie otwieramy razem z kontem osobistym Proste Zasady (bezpłatne pod warunkiem wykonania w danym miesiącu jednej płatności kartą lub BLIK-iem). Aby zgarnąć dodatkowe 50 zł, przy składaniu wniosku o konto należy wpisać specjalny kod, a potem w maju, czerwcu i lipcu zapewnić sobie wpływy na konto minimum po 1 000 zł.

Możemy sobie po prostu przelać pieniądze z innego banku.

Jeżeli ktoś chce otrzymać taki kod, proszę o wiadomość poprzez formularz kontaktowy na blogu, Facebooka lub maila.


Po założeniu konta osobistego składamy w bankowości elektronicznej Getinu wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego na 3,4%, zaznaczamy zgody marketingowe i przelewamy pieniądze, aby uruchomić promocję.

Oczywiście możemy również sami polecać konto innym i zarabiać dodatkowe pieniądze (maksymalnie 500 zł) - regulamin programu.

W Getinie dostępna jest również trzymiesięczna Lokata Mobilna na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł, z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek), którą bank oferuje po zainstalowaniu aplikacji mobilnej.

Podobną stawką kusi nowych Idea Bank: 4% na trzymiesięcznej Lokacie Happy (od 500 zł do 20 tys. zł). Dla kwoty od 20 000,01 zł do 400 tys. zł istnieje wersja o nazwie Lokata Happy Pro na 3,5%.

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany przez żaden bank. Natomiast znajdują się w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was lokaty i konta. Z góry dziękuję!

Wróćmy do Idei. Jeżeli posiadacie tam konto, sprawdźcie, czy zadziała u Was trik podnoszący oprocentowanie lokat: przy próbie przelewu w wysokości min. 10 tys. zł do Getin Banku, Idea oferuje trzymiesięczną Lokatę Zawrotną na 3,5%.

Należy to przetestować samodzielnie, ponieważ nie każdy klient dostaje taką propozycję.

W pozostałych przypadkach posiadacze konta mają do dyspozycji trzymiesięczną Lokatę na Nowe Środki Plus .

Aktualizacja 9 kwietnia.

Idea podniosła stawki tej lokaty do nawet 3,5% na rocznym depozycie. Szczegóły znajdziecie w oddzielnym wpisie.

A jeżeli nie macie takiego konta w Idei, pozostaje Lokata NR 1 z następującym oprocentowaniem:


W innych bankach stawki są niższe i bardziej opłaca się korzystanie z kont oszczędnościowych niż lokat. Do nielicznych wyjątków zaliczymy lokaty promocyjne dla nowych klientów, takie jak na przykład Lokata Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) w Nest Banku otwierana z bezpłatnym kontem osobistym i darmowym kontem.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Na czele stawki widzimy Getin z 3,4% na koncie oszczędnościowym.

Idea przedłużyła 3,2% na Koncie Idealnym do 30 czerwca br., a z kolei Millennium tradycyjnie zaoferowało 2,7% w nowej edycji promocji Konta Oszczędnościowego Profit. W tym ostatnim przypadku trochę nieszczęśliwie złożyło się naliczenie odsetek w sobotę 30 marca (praktycznie nie ma to znaczenia). Na nowych klientów Millennium ponownie czeka premia 200 zł - szczegóły tutaj.

Osobiście wspieram się jeszcze Kontem Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku na 2,7%, ponieważ nie wymaga ono otwierania konta osobistego - staram się trochę ograniczań liczbę kont bankowych.

W tabeli znajdziecie konta oszczędnościowe oferujące ponad 2,5% dla kwot powyżej 10 tys. zł:PODSUMOWANIE

Sytuacja w bankach niewiele się zmienia. Nadal wspomagamy się korzystaniem z najlepszych ofert lokat i kont oszczędnościowych. Dodatkowo podkręcamy zyski dzięki wybranym promocjom.

Przykładowo obecnie możemy przetestować darmową kartę kredytową Citi Simplicity i w zamian otrzymać 400 zł na zakupy na Allegro - szczegóły.

Przetestuj darmową kartę kredytową i odbierz 400 zł na Allegro >>

Stan 19 kwietnia 2019 r. Artykuł będzie aktualizowany.