wtorek, 9 kwietnia 2019

Idea Bank znowu oferuje więcej na depozytach: 3,5% na rocznej lokacie na nowe środki

W niedzielę skończyła mi się lokata w Idea Banku i dlatego ponownie przetestowałem sztuczkę z symulowaniem przelewu do Getin Banku. Zadziałała i otrzymałem 3,5% na trzymiesięcznej Lokacie Zawrotnej:


Tymczasem bank niespodziewanie znowu podniósł oprocentowanie lokat.


Najciekawsze stawki zaoferował na Lokacie na Nowe Środki Plus (od 500 zł do 1 mln zł).Nowe środki są wyliczane według stanu na koniec 20. dnia poprzedniego miesiąca, czyli w tym przypadku marca.

Regulamin lokaty.

Aby założyć tę lokatę, należy posiadać bezpłatne konto osobiste w Idei (Konto Idealne). Jeżeli takiego nie macie, łatwo je wyklikacie po zalogowaniu się do bankowości Idei.

Całkowicie nowy klient banku powinien zacząć od założenia trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł, można ją zerwać wcześniej bez utraty odsetek). Razem z lokatą Idea daje dostęp do bankowości elektronicznej.

Co ciekawe, Idea również podniosła oprocentowanie Lokaty Nr 1. Nowe stawki:


W tym przypadku nie ma żadnych dodatkowych warunków i nie potrzeba zakładać konta w Idei.

Aktualna tabela oprocentowania.

Jak widać, Idea szuka teraz głównie depozytów na dłuższy termin. Tymczasem wkrótce planowane jest połączenie z Getinem.

Dlatego proponuję nie przekraczać w obydwu bankach łącznie sumy gwarantowanej przez BFG (równowartość 100 tys. euro) i trzymać część oszczędności również w innych bankach, poza grupą Leszka Czarneckiego - tu przyda się kwietniowe zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych.