poniedziałek, 12 lutego 2018

Do 900 zł premii + darmowa karta kredytowa

Po przeanalizowaniu aktualnych promocji bankowych wyszło mi, że obecnie prawdopodobnie najwięcej zyskamy w Citibanku, łącznie nawet 900 zł netto, czyli całkiem pokaźną sumę.

No to pora przejść do konkretów.

600 zł za otwarcie Konta Priority

W tej promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadają i nie posiadały konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku po 31 października 2016 r. Natomiast nie wyklucza się klientów banku korzystających z jego kart kredytowych.

W największym skrócie Citibank oferuje zwrot 5% za transakcje wykonane kartą debetową, łącznie maksymalnie 600 zł przez rok (do 50 zł miesięcznie).


Jakie są warunki promocji?

[Aktualizacja 13 lutego.

Przyjmowanie wniosków w promocji  ze zwrotami za zakupy 600 zł z Kontem Priority zostało zakończone!

Nadal możecie zyskać 300 zł za założenie darmowej karty kredytowej, o czym przeczytacie w drugiej części wpisu.]

1. Najpóźniej do 28 lutego br. wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Przyjmowanie wniosków może zakończyć się wcześniej, jeśli wyczerpie się pula 2500 sztuk przeznaczonych na tę promocję.


2. Po kontakcie telefonicznym ze strony banku do końca lutego zawrzyj umowę o otwarcie konta osobistego Citi Priority wraz z kartą debetową. Wyraź zgody marketingowe dla banku i podmiotów z nim współpracujących.

3. Do końca marca br. przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku.

4. Do końca marca br. co najmniej raz zapewnij sobie wpływ lub wpływy na konto Priority w łącznej wysokości min. 5 000 zł i utrzymaj saldo konta do kolejnego dnia. Najprostszą opcją jest przelanie sobie 5 000 zł z innego banku i odczekanie z przelewem w drugą stronę do następnego dnia.

W nagrodę bank będzie zwracał przez 12 miesięcy 5% miesięcznie za zakupy wykonane kartą debetową wydaną do konta, maksymalnie 50 zł miesięcznie, łącznie do 600 zł.

Zwroty mają następować regularnie co miesiąc, najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po zaksięgowaniu transakcji kartą. W praktyce bank zwykle wypłaca pieniądze znacznie wcześniej - w okolicach 8. dnia następnego miesiąca.

Gdzie tkwi haczyk?

Konto Citi Priority kosztuje 30 zł miesięcznie. Jednak z opłaty zwalnia spełnienie jednego z dwóch warunków:

1. Średniomiesięczne saldo na rachunkach w banku minimum 30 000 zł.

2. Zasilenie konta w danym miesiącu łączną kwotą co najmniej 5 000 zł i posiadanie produktu kredytowego banku (na przykład karty kredytowej).

Z tego względu, że oferta depozytowa Citi nie wyróżnia się niczym szczególnym, lepszym pomysłem jest skorzystanie z drugiej opcji. Posiadacz karty kredytowej po prostu przelewa sobie z innego banku raz na miesiąc 5 000 zł (może w kilku porcjach) i potem na przykład przelewa z powrotem 4 000 zł, a 1000 zł zostawia sobie na płatności kartą z moneybackiem 5%.

Czy są jeszcze jakieś inne opłaty w Citibanku?

Owszem, za dodatkowe usługi, których wcale nie musimy zamawiać przy otwieraniu konta, takie jak na przykład CitiPhone. Dlatego, jeśli naprawdę ich nie potrzebujecie, nie ma sensu zgadzać się na dodatki oferowane przez konsultanta banku.

Natomiast ze względu na wysoki zwrot za zakupy kartą i to trwający aż przez rok warto zastanowić się nad tą promocją. W sumie dzięki promocji przez rok mamy wszystkie opłacone kartą zakupy do 1 000 zł miesięcznie tańsze o 5%.

Przydatne dokumenty:

Regulamin promocji.

Taryfa opłat i prowizji Citibanku do 28 lutego 2018 r.

Taryfa opłat i prowizji Citibanku od 1 marca 2018 r.

A co ma zrobić osoba, która nie korzysta z karty kredytowej Citibanku? Najprościej założyć nową z premią.

300 zł za założenie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity

Promocję skierowano do osób, które nie posiadają żadnej karty kredytowej w Citi co najmniej od 1 stycznia 2015 r. Dodatkowo bank wymaga, aby ubiegający się o kartę skończył 21 lat, pracował w obecnym miejscu co najmniej od trzech miesięcy i legitymował się dochodem przynajmniej 1 200 zł netto. Prowadzący działalność gospodarczą powinien to robić co najmniej od dwóch lat i skończyć 25 lat.

Jakie są warunki promocji?

1. Najpóźniej do 23 maja 2018 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy.

2. W trakcie rozmowy z konsultantem banku, który zadzwoni do Ciebie, wyraź zgody marketingowe dla banku i podmiotów z nim współpracujących, a następnie przekaż dokumenty wymagane przez bank, o które poprosi konsultant.

3. Do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy (czyli dla umowy podpisanej w lutym do końca kwietnia) przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku.

4. Do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy wykonaj po 5 transakcji miesięcznie kartą kredytową na dowolne kwoty. Dla umowy podpisanej w lutym (jej datę znajdziesz na egzemplarzu odesłanym listownie przez bank) możemy wybrać 5 transakcji w marcu oraz kwietniu.

I to wszystko.

Regulamin promocji.

Taryfa opłat i prowizji do końca lutego br.

Taryfa opłat i prowizji od 1 marca br.

Bank wypłaci premię na rachunek karty kredytowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków. Oznacza to, że jeśli wykonasz kartą 5 transakcji w marcu i 5 transakcji w kwietniu, premia wpłynie do końca maja br.

Teoretycznie możemy wybrać dowolną kartę kredytową z oferty Citibanku. Natomiast sugeruję darmową Citi Simplicity. Wystarczy spłacać w terminie całe zadłużenie z wyciągu i pozostanie ona absolutnie bezpłatna.

Dodatkowo otrzymujemy bonus 300 zł i możliwość ze skorzystania z promocji ze zwrotem 600 zł za zakupy z kontem osobistym Priority.

Zyskaj 300 zł za otwarcie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity >>