niedziela, 14 stycznia 2018

2,7% do 200 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit - Bank Millennium podbija stawkę

Bank Millennium zaprezentował dziś nową, wyższą stawkę oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit. Teraz wynosi ona 2,7%, a dodatkowo bank zwiększył maksymalny limit dla środków podlegających temu oprocentowaniu do 200 tys. zł. Oprocentowanie nadwyżki ponad 200 tys. zł to 1,5%.


Promocja na 2,7% trwa do 10 marca br. dla nowych środków wyliczanych względem salda z końca dnia 13 stycznia br., czyli bank zastosował podobny mechanizm jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego.

Wystarczy wyczyścić konto tuż przed startem nowej edycji i wrócić z pieniędzmi po starcie nowej, aby dalej cieszyć się solidnymi procentami.

Konto Oszczędnościowe Profit zakładamy razem z kontem osobistym.

Aktualizacja 19 stycznia.

Uwaga! Ruszyła promocja, w której za założenie konta osobistego w Millennium dostaniemy premię 150 zł + szansę na zysk za polecanie konta. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

Do wyboru mamy dwa rachunki: Konto 360º lub Konto 360º Student (dla osób w wieku 18-26 lat). To pierwsze będzie bezpłatne, jeśli raz w miesiącu wykonamy transakcję kartą lub BLIK-iem oraz na konto wpłynie minimum 1000 zł. W przypadku wersji Student wystarczy transakcja kartą lub płatność BLIK.

Załóż Konto Oszczędnościowe Profit na 2,7% >>


Aby efektywnie korzystać z usług tego banku,  musimy pamiętać o pewnych jego ograniczeniach i wymogach wobec klientów.

Jak wyliczyć okres premiowego oprocentowania?

Zacznijmy od sposobu wyliczania premiowego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Obowiązuje ono przez 92 dni od pierwszego wpływu środków, czyli jeśli przykładowo otworzysz dziś konto oszczędnościowe i przelejesz na nie środki 15 stycznia, to twój indywidualny 92-dniowy okres promocyjnego oprocentowania na 2,7% będzie trwał do 17 kwietnia br.

Natomiast obecna promocja kończy się już 10 marca br. Dlatego najlepiej zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 9 marca, aby tego dnia wycofać pieniądze z konta oszczędnościowego w Millennium.

W piątek 9 marca przelewasz środki do innego banku na przykład na jakieś konto oszczędnościowe i w poniedziałek 12 marca wracasz z pieniędzmi do Millennium. W ten sposób nadal bierzesz udział w promocji na 2,7% do 17 kwietnia, a po tym dniu już w nowej, która zacznie się prawdopodobnie 11 marca.

Ten sam mechanizm stosujemy w kolejnych edycjach promocji, o ile bank będzie ją kontynuował.

Regulamin promocji na nowe środki.

Gwiazdki i haczyki

Tak jak już wcześniej wspominałem, posiadacz Konta 360º powinien pamiętać o zapewnieniu sobie co miesiąc wpływu min. 1000 zł na konto (możemy po prostu przelać pieniądze z konta w innym banku) oraz o co najmniej jednej płatności kartą lub BLIK-iem. W przeciwnym razie zapłacimy aż 15 zł miesięcznie (8 zł za konto oraz 7 zł za kartę).

W wersji Student dla osób w wieku 18-26 lat grozi nam tylko opłata za kartę 7 zł, jeśli nie wykonamy w miesiącu przynajmniej jednej płatności kartą lub BLIK-iem.

Opłata za kartę nie jest pobierana przez pierwsze dwa miesiące po otwarciu konta. Jeżeli w przeszłości pobrano od Was opłatę za kartę, ponieważ operacja została zaksięgowano w następnym miesiącu, możecie teraz odzyskać te pieniądze - więcej tutaj.

Bank może nas też obciążyć opłatami za dodatkowe ubezpieczenia. Dlatego sugeruję, aby bez potrzeby ich nie włączać i nie zaznaczać ich w formularzy przy otwieraniu konta.

Na pewno uciążliwy jest górny limit dziennych operacji w Banku Millennium - wynosi on tylko 50 tys. zł. Jeżeli ktoś wpłaci większą sumę na konto oszczędnościowe, będzie miał problem z wycofaniem tych środków w jeden dzień.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że tylko pierwszy przelew w miesiącu z Konta Oszczędnościowego Profit jest bezpłatny, a kolejne kosztują 7,5 zł.

Aktualizacja godz.13:40.

Fabian w komentarzu podsunął świetny pomysł na przechytrzenie dziennego limitu przelewów w wysokości 50 tys. zł. Jeżeli na przykład planujemy na 9 marca wycofanie środków z Millennium, aby załapać się na kolejną promocję, zaczynamy zlecać przelewy z przyszłą datą znacznie wcześniej - powiedzmy 4 marca, 5 marca, 6 marca i 7 marca. Każdego dnia wklepujemy przelew na 50 tys. zł z datą realizacji 9 marca.

8 marca przelewamy 200 tys. zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste, a kolejnego dnia realizują się wszystkie cztery nasze wcześniej zlecane przelewy po 50 tys. zł . Oczywiście kwoty są przykładowe i dopasujcie je do własnych potrzeb.
Alternatywną opcją jest wycieczka do oddziału banku i zlecenie przelewu za 7,99 zł lub wypłata gotówki (trzeba wcześniej zgłosić taką dużą wypłatę w oddziale, najpóźniej dzień roboczy wcześniej do godz. 15:30).

Aktualizacja godz. 13:15.

Dowiedziałem się na infolinii, że po wykorzystaniu dziennego limitu przelewów w wysokości 50 tys. zł, możemy wysłać jeszcze kolejne 30 tys. zł tego samego dnia korzystając z serwisu telefonicznego banku.

Cennik usług - prowizje i opłaty.

Cennik usług - karty.

Konto Oszczędnościowe Profit a inne konta oszczędnościowe

A jak prezentuje się Konto Oszczędnościowe Profit na tle konkurencji?

Sprawdźmy obecnie najlepsze oferty bankowe.

Aby wyostrzyć tabelę, proszę w nią kliknąć.


Jak widać w tabelce powyżej, do kwoty 50 tys. zł sensownym wyborem wydaje się konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe na 3%.

Zakładamy je z kontem osobistym: Freemium lub Premium.

Jeśli szukasz lokaty, zapraszam do zaktualizowanego comiesięcznego zestawienia.

Zwracam też uwagę na ING Bank Śląski, ponieważ Konto z Lwem Direct oferuje sporo bonusów - więcej na ten temat znajdziecie w poprzednim wpisie, a dodatkowym plusem jest fakt, że bank nie ogranicza nam darmowych wypłat z konta oszczędnościowego. Najpierw przelewamy środki z OKO na ROR, a potem gdzie tylko sobie życzymy.

Podsumowując - stawka 2,7% w Banku Millennium jest atrakcyjna na tle rynku, zwłaszcza dla osób posiadających nieco większe oszczędności (powyżej 50 tys. zł).

Dodam, że z szybkiego szacunku GUS wynika, że inflacja CPI spadła w grudniu do 2% w skali rok do roku. W takim razie nawet po odjęciu podatku Belki aktualnie konto oszczędnościowe na 2,7% powinno wygrywać z inflacją CPI.

Załóż Konto Oszczędnościowe Profit na 2,7% >>