środa, 3 stycznia 2018

Najlepsze lokaty i konta bankowe styczeń 2018

Przyszła najwyższa pora, aby zaprezentować najlepsze lokaty i konta bankowe na styczeń 2018 r.

Na początku nowego roku najaktywniejszy w temacie lokat jest niewątpliwe Idea Bank. Ostatnio bank mocniej preferuje posiadaczy konta osobistego. Tylko dla nich przeznaczono lokatę do końca miesiąca na 3,15%.

Aktualizacja 5 stycznia

Bank obniży stawkę tej lokaty tylko do 2,15%.

Fot. Idea Bank
Poza tym właściciele Konta Idealnego otrzymują więcej na innych lokatach - na przykład 3% na półrocznej lokacie na nowe środki.

Na szczęście Konto Idealne i wydana do niego karta debetowa są darmowe, więc w końcu i ja zdecydowałem się je założyć.

Jeżeli macie dostęp do bankowości internetowej, wystarczy się do niej zalogować i trochę poklikać, aby założyć ten ROR.

Natomiast nowy klient Idei powinien przejść nieco inną ścieżkę. Proponuję zacząć od skorzystania z jednej z lokat dla nowych i wybrać najkorzystniejszy wariant dla siebie:

1. Lokata Happy (od 500 zł do 10 tys. zł) z oprocentowaniem zależnym od okresu trwania lokaty,

a) 3% na miesiąc;
b) 4% na 2 miesiące;
c) 3,5% na 3 miesiące.

2. Lokata Happy Pro na 3 miesiące w dwóch opcjach:

a) 3,5% od 10 tys zł do 25 tys. zł;
b) 2,7% od 25 000,01 zł do 100 tys. zł.


Dopiero po uzyskaniu dostępu do bankowości elektronicznej i otwarciu lokaty rozważyłbym założenie Konta Idealnego.

Więcej lokat bez obowiązkowego konta osobistego znajdziecie poniżej.

Aby powiększyć tabele w artykule, proszę w nie kliknąć.


LOKATY PROMOCYJNE (I) Z KONTEM

W tej kategorii pod względem wysokości oprocentowania niezmiennie lideruje Nest Bank i Lokata Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł). Zakładamy ją z bezpłatnym kontem osobistym i darmową kartą debetową na 3 miesiące lub 6 miesięcy.  Ten drugi wariant wymaga zapewnienia sobie wpływu wynagrodzenia na konto w wysokości co najmniej 2500 zł.

Nest Bank dość regularnie oferuje też lokaty na nowe środki z całkiem solidnym oprocentowaniem - ostatnio zakładałem półroczną na 3% pod koniec listopada.

Aktualizacja 6 stycznia

Wczoraj Nest Bank znowu nieco podniósł stawki lokat na nowe środki.

Najlepiej w tej kategorii wypada Idea Bank - da się tu zapakować naprawdę sporo gotówki na w miarę solidny procent.

Nietypowe rozwiązanie oferuje BGŻOptima. Trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3,5% (od 1 tys. do 25 tys. zł) może być zerwana przed terminem bez utraty odsetek. Podobnie jak Lokata Bezkompromisowa na 2,7% (od 1 tys. do 100 tys. zł).  Razem z lokatą otwieramy bezpłatne konto oszczędnościowe na 2,5%.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Procentowo w tej grupie liderują Orange Finanse: 3,6%. Jednak górny limit jest niski (10 tys. zł) i dodatkowo trzeba wykonywać co miesiąc transakcje kartą za co najmniej 300 zł.

Natomiast warto zauważyć, że samo konto osobiste i karta debetowe są bezpłatne, a dodatkowo możemy łatwo zarobić 40 zł za płatności zbliżeniowe telefonem: 10 zł za 5 pierwszych transakcji na dowolne kwoty, 10 zł za kolejne 5 transakcji oraz 20 zł za jeszcze 5 płatności).

Aktualizacja 14 stycznia.

Dziś Bank Millennium podniósł stawkę Konta Oszczędnościowego Profit do 2,7% oraz zwiększył limit dla tego oprocentowania do 200 tys. zł.  Więcej na ten temat podaję w oddzielnym wpisie.

Co interesujące, w czołówce niespodziewanie pojawił się ING Bank Śląski. Sama stawka 2,5% (do 100 tys. zł, przez 4 miesiące, wypłata promocyjnych odsetek na koniec) nie rzuca na kolana, ale za to użyteczność tego konta oszczędnościowego jest spora. Możemy z niego przelewać na inne swoje konta w ING Banku Śląskim ile razy nam się podoba w danym miesiącu. A potem z ROR-u również bezpłatnie wyślemy pieniądze do dowolnego odbiorcy w Polsce.

Zwykle banki ograniczają konta oszczędnościowe jednym darmowym przelewem miesięcznie.

Aktualnie w ING trwa promocja, w której po spełnieniu jej warunków za założenie Konta z Lwem Direct otrzymamy 140 zł premii.

Szczegółowe warunki tej promocji znajdziecie w drugiej części linkowanego artykułu pod nagłówkiem "Do 140 zł za  założenie Konta z Lwem Direct."

Na plus ING zapisuję też fakt, że daje on wielokrotnie zarabiać w swoich promocjach również obecnym klientom. Mnie udało się tam w zeszłym roku bezproblemowo dwa razy wyciągnąć po stówce za regularne inwestowanie.Dla szukających solidnego oprocentowania konta oszczędnościowego dla w miarę sensownych kwot dobrą wiadomością jest przedłużenie promocji w T-Mobile Usługi Bankowe do końca marca 2018 r.

Po założeniu konta osobistego Freemium lub Premium możemy dołożyć do niego konto oszczędnościowe na 3% (do 50 tys. zł).


PODSUMOWANIE

Po lekkim spadku inflacji do 2% w grudniu z zainteresowaniem czekamy na kolejne odczyty. Wydaje się, że RPP będzie zwlekała z podwyżkami stóp jak długo się tylko da. Dlatego też trudno liczyć na szybki przełom w ofercie depozytowej banków.

Zamiast załamywać ręce, bierzmy, co dają teraz najlepszego i podkręcajmy procenty udziałem w co ciekawszych promocjach.

Na przykład obecnie możemy zgarnąć 300 zł na zakupy w Biedronce za założenie darmowej karty kredytowej Citi Simplecity.

Dobrze będzie, jeśli w 2018 r. w bankach uda nam się choćby lekko pokonać inflację.

Stan 14 stycznia, 2018 r. Artykuł będzie aktualizowany.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...