piątek, 12 stycznia 2018

100 zł za regularne oszczędzanie w ING Banku Śląskim + 140 zł za otwarcie konta

ING Bank Śląski należy do nielicznej grupy banków, które premiują nie tylko nowych, ale również obecnych klientów.

Sam w ubiegłym roku korzystałem z dwóch takich promocji i odebrałem bonusy łącznie o wartości 200 zł netto za bezpieczne, regularne inwestowanie niewielkich kwot. Dodatkowo testowałem w banku rachunek maklerski, co szerzej opisałem w oddzielnym artykule.

Tym razem ING oferuje 100 zł za regularne oszczędzanie, o czym bank poinformował mnie dziś rano SMS-em.


Nowy klient ma prawo połączyć ze sobą kilka promocji i w sumie zyskać 240 zł netto, czyli całkiem sporo.


Kto może wziąć udział w promocji?

Posiadacze konta osobistego (Konta z Lwem Direct, Komfort, Premium, Klasycznego lub Student) i Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Dodatkowym warunkiem jest brak wpływu na konto osobiste w wysokości co najmniej 1 000 zł (jednorazowo) w okresie od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r.

Jeżeli spełniamy te wymogi, możemy przystąpić do promocji na tej stronie. Mamy na to czas do 10 marca br.

Co powinniśmy zrobić, aby otrzymać premię 100 zł?


1. Ustaw zlecenie stałe z konta osobistego na OKO na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie.

Do 10 maja muszą zrealizować się co najmniej 2 takie zlecenia, czyli w sumie powinniśmy przekazać z konta osobistego na oszczędnościowe minimum 400 zł.

Dodatkowo w dniu 10 maja br. saldo rachunku OKO musi być wyższe o co najmniej 400 zł niż 10 stycznia br.

2. Zapewnij sobie wpływ wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości min. 1000 zł.  Do 10 maja muszą wpłynąć one co najmniej dwa razy w dwóch różnych miesiącach.

Uwaga! Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego jesteśmy właścicielami.

Premia 100 zł zostanie przelana na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe do 20 maja br.

Regulamin promocji.

DO 140 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA Z LWEM DIRECT + 2,5% NA KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM

Nowi klienci zyskają jeszcze więcej, czyli do 140 zł premii za otwarcie konta oraz opcję ulokowania oszczędności na 2,5%. No a potem oczywiście kolejną stówę za regularne oszczędzanie już jako klient banku.

W promocji mogą uczestniczyć osoby, które nie posiadają i nie posiadały konta w ING po 1 czerwca 2016 r. oraz wyrażą zgodę na przetwarzanie danych do celów marketingowych przez bank.

Jak zgarnąć 100 zł? 

1. Złóż wniosek o otwarcie Konta z Lwem Direct najpóźniej do 31 stycznia 2018 r.

2. Jeżeli masz 18-25 lat, do końca marca 2018 r. wykonaj 8 transakcji kartą debetową lub BLIK-iem.

Jeśli ukończyłeś/-aś 26 lat, do końca maja 2018 r. wykonaj transakcje kartą debetową lub BLIK-iem o łącznej wartości 1000 zł.

Osoby w wieku poniżej 26 lat otrzymają 100 zł premii do końca kwietnia br., a starsi do końca czerwca br. Stówka wpłynie na konto oszczędnościowe. 

Bank zapłaci kolejne 20 zł za 3 transakcje BLIK-iem na dowolne kwoty oraz następne 20 zł za wpływ wynagrodzenia lub stypendium.

W przypadku osób do 25. roku życia kwota wynagrodzenie/stypendium dowolna, dla starszych minimum 1000 zł.

Nie może to być przelew własny z innego banku.

Po spełnieniu warunków wszystkie premie będą wypłacone do końca kwietnia (osobom w wieku: 18-25 lat) lub czerwca 2018 r. (26 lat i więcej).

Na co należy uważać?

Karta debetowa kosztuje 7 zł miesięcznie, jeśli nie wykonamy nią transakcji bezgotówkowych za co najmniej 300 zł w danym okresie rozliczeniowym (200 zł dla osób w wieku 18-25 lat).

Wspomniany okres rozliczeniowy banku trwa od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego (liczy się data księgowania transakcji). Pierwszy, niepełny cykl jest bezpłatny, więc mogę zasugerować następujące rozłożenie płatności kartą debetową dla osób, które ukończyły 26 lat:


Po otrzymaniu premii możemy samodzielnie zastrzec kartę w bankowości elektronicznej. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie dałoby się na przykład wykręcić wymagany obrót kartą i BLIK-iem 1000 zł, a potem zastrzec kartę. Jednak bank twierdzi, że w momencie wypłaty premii karta powinna być aktywna.

Natomiast warto zwrócić uwagę, że do 28 grudnia 2018 r. trwa przedłużona promocja karty Mastercard w telefonie - jest ona całkowicie bezpłatna. Kto nie boi się płatności telefonem, otrzymuje sposób na łatwe ominięcie ewentualnych opłat za kartę i po prostu musi wydać łącznie 1000 zł do końca maja (osoby od 26. roku życia) lub wykonać razem 8 transakcji na dowolne kwoty (osoby do 25. roku życia). Więcej na temat tej karty znajdziemy tutaj.

W przypadku Konta z Lwem Direct trzeba uważać na wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku. Taka przyjemność kosztuje 9 zł.

Poza tym ING daje opcję założenia dwóch kont oszczędnościowych na 2,5% (OKO i OKO Bonus). Oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze cztery miesiące i na obydwu kontach górny limit dla 2,5% wynosi 100 tys. zł.

Co istotne, ING nie ogranicza darmowych przelewów z kont oszczędnościowych do zaledwie jednego miesięcznie, jak robi większość banków, więc funkcjonalność kont w ING jest zdecydowanie lepsza niż u konkurencji.

Najpierw należy przelać środki z rachunku oszczędnościowego na konto osobiste, a potem gdzie nam się tylko podoba.

No i jeszcze ważniejsze jest, że promocje dla obecnych klientów powracają i liczę, że wkrótce pojawi się po raz kolejny 100 zł za regularne inwestowanie.

Załóż Konto z Lwem Direct i zyskaj do 140 zł >>

Przydatne dokumenty:

Regulamin promocji dla osób w wieku 18-25 lat.

Regulamin promocji dla osób powyżej 25 lat.

Tabela opłat i prowizji ING Banku Śląskiego.