czwartek, 1 czerwca 2017

Najlepsze lokaty i konta bankowe czerwiec 2017

Jak zwykle, początek nowego miesiąca na blogu oznacza pojawienie się zestawienia, w którym znajdziecie najlepsze lokaty i konta bankowe, tym razem z datą czerwiec 2017 r.

Od czego zaczniemy tym razem?

Od wiadomości od Czytelnika:


Faktycznie, 30 czerwca kończy się promocyjne 4% na Koncie Godnym Polecenia w BZ WBK i warto pochylić się nad tematem.

Czy od 1 lipca pojawią się nowe opłaty?


Na szczęście nie. Ostatnia zmiana taryfy nastąpiła na początku lutego br.

Natomiast oprocentowanie środków spadnie do okrągłego zera. Tym samym dla wielu osób posiadanie tego konta straci sens. Tym bardziej dlatego, że aby nie płacić 4 zł za kartę Visa Sol, należy wykonać nią 5 transakcji miesięcznie. 

Niestety BZ WBK jest dość nietypowym bankiem, ponieważ najszybszą i najwygodniejszą opcją zamknięcia konta jest wizyta w tradycyjnym oddziale. Kto otworzył wiele KGP musi przygotować się na wycieczkę do banku.

A co jeśli posiadamy tylko jedno konto w BZ WBK i w zasadzie będzie ono nam już niepotrzebne?

Możemy skorzystać z promocji dla nowych klientów w Credit Agricole i w zamian za zamknięcie konta w BZ WBK (czy w dowolnym innym banku z listy na str. 5) zyskać 200 zł.

Jakie są podstawowe warunki?

Należy w trzech kolejnych miesiącach zapewnić sobie wpływy po co najmniej 3000 zł łącznie w każdym miesiącu (mogą być również przelewy własne z innych banków).

Bank wymaga wypełnienia formularza przelewu wynagrodzenia. Jednak wcale nie trzeba go realizować.

Aby uczestnik promocji otrzymał premię 200 zł, Credit Agricole musi zrealizować dyspozycję i skutecznie zamknąć konto w innym banku, a nowo otwarte konto w CA pozostać aktywne razem z kartą debetową w momencie wypłaty premii.

Dla osób do 27. roku życia najkorzystniejszym wariantem jest darmowe 1Konto. Z opłaty 2,90 zł miesięcznie za kartę zwalnia jedna transakcja bezgotówkowa na dowolną kwotę.

Dla pozostałych najprostszą opcją jest Konto Prostooszczędzające Premium (należy się Nobel za nazwę). Z opłat całkowicie zwalniają wpływy w łącznej wysokości co najmniej 10 tys. zł (może być wiele przelewów na różne kwoty).

Dodatkowo bank oferuje 60-dniową Lokatę Dzień Dobry w CA na 3% (od 1 tys. do 50 tys. zł, zadeklarowanie wpływu min. 500 zł na konto, wymagane podpisanie załącznika do regulaminu w oddziale).

>>> Przenieś konto do Credit Agricole i zyskaj 200 zł

Regulamin promocji.

Tabela opłat i prowizji Credit Agricole.

Czy warto pochylić się po te dwie stówy, założyć dwumiesięczną lokatę na 3% i przy okazji zrzucić obowiązek zamknięcia konta w BZ WBK na innych? To już niech każdy skalkuluje samodzielnie.

Innym wariantem jest wizyta w BZ WBK i zamknięcie Konta Godnego Polecenia, a potem otwarcie darmowego konta z premią w innym banku.

W zeszłym tygodniu podobna akcja z bonusem cieszyła się wielkim powodzeniem i 1000 voucherów do Decathlonu z bezpłatnym Nest Bankiem rozeszło się błyskawicznie.

Obecnie wciąż trwa promocja nowego, darmowego konta również z pulą 1000. nagród po 100 zł. Ona także zakończy się znacznie przed czasem.

Aktualizacja 1 czerwca godzina 10:15

Promocja z dodatkowym bonusem już jest zakończona.

W ubiegły poniedziałek BGŻ BNP Paribas wprowadził do oferty bezpłatne Konto Optymalne z darmową kartą.

Aby zachęcić nowych klientów do zakładania rachunków, bank przez rok będzie zwracał 2% za transakcje bezgotówkowe kartą. W sumie klient może zarobić 300 zł (maksymalny zwrot 25 zł miesięcznie x 12).

Aktualizacja 20 czerwca

Ruszyła kolejna promocja, w której oprócz 300 zł zwrotu za zakupy kartą dostaniemy 100 zł do wydania w drogeriach Rossmann. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Kolejna opcja to nowa promocja w mBanku, w której bank zwraca aż 4% za zakupy wykonane BLIK-iem lub/i kartą debetową. Co ważne, bank zwalnia klientów z opłaty za kartę i gwarantuje brak opłat przez 24 miesiące.

Tak naprawdę można jednak naciąć się na pewną opłatę, czyli 1,3 zł za wypłatę z bankomatu poniżej 100 zł - na to trzeba uważać.

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci mBanku, którzy nie posiadali w nim ROR-u po 1 stycznia 2016 r.

Warunkiem otrzymania zwrotu za zakupy jest wydanie w danym miesiącu co najmniej 250 zł BLIK-iem/kartą debetową oraz zapewnienie sobie wpływów na konto minimum 1000 zł (może być przelew własny z innego banku).

W zamian mBank zwróci 4% wydatków, maksymalnie 100 zł miesięcznie przez 6 miesięcy. W sumie można zyskać nawet 600 zł. Jednak realnie zapewne będzie to niższa kwota, ponieważ aby dostać zwrot 100 zł w danym miesiącu, należałoby wydać 2500 zł. Lepiej patrzeć na tę promocję tak, że wszystkie zakupy kartą/BLIK-iem do 2500 zł miesięcznie są tańsze o 4%.

>>> Otwórz eKonto i zyskaj do 600 złRegulamin promocji "Lepiej z eKontem"

Tabela opłat i prowizji w mBanku

Mam nadzieję, że przynajmniej jedna z powyższych propozycji okaże się przydatna.

A co z oszczędnościami?

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W tej kategorii do najpopularniejszych zaliczamy Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium na 2,5% (do 100 tys. zł, nowe środki) otwierane razem z Kontem 360° lub Kontem 360° Student.

Aktualizacja 12 czerwca

Od dziś możecie zarobić dodatkową stówę w promocji z Bankierem przeznaczonej dla nowych klientów banku, czyli takich, którzy nie mieli konta w Millennium po 1 kwietnia 2015 r.

Zasady są proste.

1. Zarejestruj się w promocji do 28 czerwca br. i zawrzyj umowę z bankiem do 30 czerwca br.

2. W lipcu i sierpniu zapewnij wpływ na konto min. 1000 zł i wykonaj przynajmniej po jednej transakcji kartą debetową lub BLIK-iem.

3. Do 30 września organizator powiadomi o przyznanej premii, którą przekaże w ciągu 14 dni roboczych.

Dodatkowo przez 6 miesięcy nowy klient korzysta ze zwrotów 5% za transakcje BLIK-iem (do 30 zł miesięcznie) oraz 2% za transakcje kartą debetową (do 30 zł miesięcznie).


Regulamin promocji.

Aby powiększyć tabele poniżej, należy w nie kliknąć.


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

W gronie wabików niezmiennie najkorzystniejsza jest trzymiesięczna Lokata Witaj na 4% w Nest Banku (od 1 tys. do 10 tys. zł) otwierana z bezpłatnym Nest Kontem i darmową kartą debetową.

Od 1 czerwca da się tę lokatę założyć także na 6 miesięcy, ale trzeba spełnić dodatkowe warunki - najprostsze jest zapewnienie przynajmniej w jednym miesiącu wpływu wynagrodzenia w wysokości co najmniej 2500 zł.

Lokatę możemy założyć przez 30 dni od uruchomienia konta, a dodatkowo również konto oszczędnościowe na 2,25% (do 50 tys. zł, 2% powyżej, do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego).

Aktualizacja 5 czerwca

W Nest Banku podniesiono stawkę dla lokat na nowe środki (względem stanu z 19 marca br., od 1 tys. zł). Na przykład trzymiesięczna na 2,4%, a półroczna na 2,5%. Więcej tutaj.


POZOSTAŁE LOKATY

Pod koniec maja pojawiła się cała seria depozytów na przeróżne okresy w Idea Banku. Skąd wzięło się takie ssanie?

Być może należy je wiązać z wtorkową wizytą Leszka Czarneckiego w Komisji Nadzoru Finansowego. Po posiedzeniu pojawił się lakoniczny komunikat, że Czarnecki przedstawił aktualną sytuację w Idea Banku i Getin Noble Banku oraz zadeklarował swoje długoterminowe zaangażowanie kapitałowe w obydwu bankach.

Osobiście nie zastanawiam się nad tym zbyt długo - wystarczy trzymać się limitu BFG do równowartości 100 tys. euro w jednym banku.

Jeszcze dziś rano złożyłem wniosek o otwarcie półrocznej Lokaty na Dzień Dziecka na 2,5%, więc lokaty można nadal założyć. Zobaczymy, jak długo.


Akurat tyle miałem na koncie oszczędnościowym w Nest Banku, a płacone tam 2,2% mnie nie zadowala.

Przypominam, że nowi klienci banku powinni zacząć od wyżej oprocentowanych depozytów:

1. Lokata Happy na 3-4% (od 1 do 3 miesięcy, od 500 zł do 10 tys. zł).

2. Lokata Happy Pro na 3% na 3 miesiące (od 500 zł do 25 tys. zł).

Aktualizacja 1 czerwca godz. 13

BGŻOptima wysyła dziś wybranym klientom link do lokaty na 6 miesięcy na 2,5% (od 10 tys. do 100 tys. zł) z bonem 50 zł do empiku (dla pierwszych stu osób).

Aktualizacja 13 czerwca

Od dziś za założenie Lokaty Happy Idea Bank dorzuca dwa bilety do kina, konkretnie Cinema City do wykorzystania do 30 listopada. Wystarczy być nowym klientem i założyć Lokatę Happy i nie zrywać jej do końca miesiąca, aby do 10. dnia kolejnego miesiąca dodatkowo otrzymać bilety do kina sms-em wysłanym na numer podany przy rejestracji.

>>> Załóż Lokatę Happy i odbierz bilety do kina


Regulamin promocji.


PODSUMOWANIE

Inflacja CPI krąży wokół poziomu 2%, czyli uwzględniając podatek Belki dopiero od 2,5% na lokacie lub koncie oszczędnościowym zaczynamy realnie zarabiać. Tymczasem Rada Polityki Pieniężnej nie kwapi się z podwyżkami stóp procentowych i wątpliwe, aby cokolwiek miało się w tej sprawie zmienić w tym roku.

Oszczędzającym pozostaje zaciśnięcie zębów i przetrwanie ciężkich czasów korzystając tylko z najlepszych ofert, ewentualnie podkręcanie odsetek w promocjach i poszukiwanie alternatyw. Te ostatnie wiążą się jednak z ponoszeniem większego ryzyka i dlatego wcześniej warto je dokładnie skalkulować.

Jeśli znajdę takie sensowne alternatywy, będę je analizował na blogu.

Stan na 20 czerwca 2017 r. Artykuł będzie aktualizowany.