poniedziałek, 29 lutego 2016

Raiffeisen powraca, czyli lokata na 4% + 50 zł premii

Jeszcze trwają ostatnie godziny promocji Toyota Banku, a już dziś zaczęła się nowa akcja Raiffeisena.

Co łączy te promocje?

Aby otrzymać bonusy, musimy ponieść pewne koszty.

Oczywiście wyjdziemy na plus, choć warto wcześniej skalkulować, czy opłaca się schylić po te pieniądze.

No to prześwietlamy nową akcję z premią.

Niecierpliwych zachęcam do przeczytania ostatniego akapitu artykułu, gdzie dowiecie się, czy ta promocja opłaca się i konkretnie komu.

[UWAGA! PROMOCJA ZAKOŃCZONA!}

TRZYMIESIĘCZNA LOKATA NA 4% + 50 ZŁ PREMII W RAIFFEISENIE

To już kolejna promocja Raiffeisena w ciągu ostatniego roku. Choć sam skorzystałem wcześniej z premii za otwarcie konta oraz dostałem podwojone odsetki na początku stycznia, to wiem, że nie wszyscy byli równie zadowoleni. Zobaczymy, czy teraz bankowi pójdzie lepiej.

Tym razem z oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały lub nie posiadają konta w Raiffeisenie od 1 stycznia 2015 r.

Dla wzrokowców zasadnicza część promocji w pigułce znajduje się na grafice:


Jak wygląda cały proces?

1. Klikamy w ten link i po przeniesieniu się na stronę aplikacji wpisujemy nasz adres mailowy i zaznaczamy co najmniej jedną zgodę z prawej strony.

Powtórzę, że należy wyłącznie korzystać ze specjalnych linków, takich jak ten poniżej:Mamy czas na rejestrację do 21 marca.

2. Następnie z adresu noreply@bankzpremia przychodzi do nas wiadomość zatytułowana "Wymarzone Konto Osobiste z premią - aktywacja profilu" z linkiem, w który klikamy, aby przenieść się na stronę akcji specjalnej.

Na ekranie ujrzymy podsumowanie zasad promocji oraz prośbę o przygotowanie sobie numeru dowodu osobistego, PESEL oraz numeru telefonu komórkowego.

3. Teraz klikamy w czerwony prostokąt z napisem "przejdź na stronę banku".


4. Przechodzimy na stronę banku i tam mamy opcję zawarcia umowy za pomocą przelewu weryfikacyjnego (w kilka minut) lub kuriera.

Ważne, aby we wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, czyli o udostępnienie naszych danych organizatorowi promocji, otrzymywanie informacji handlowych z banku i brak sprzeciwu wobec działań marketingowych.

Z moich doświadczeń wynika, że bank nie był dotąd specjalnie nachalny, przynajmniej wobec mnie - ot, przysłał mi kilka jakichś niechcianych sms-ów i tyle.

Zakładamy Wymarzone Konto Osobiste i wnioskujemy o kartę debetową MasterCard Debit (ewentualnie naklejkę zbliżeniową).

Przy składaniu wniosku należy zaznaczyć odpowiednie zgody:
Kliknij, aby powiększyć
Umowę powinniśmy zawrzeć do 15 kwietnia.

5. Do 30 kwietnia zakładamy trzymiesięczną Lokatę Mobilną na kwotę od 1 tys. do 10 tys. zł.

Lokatę zakładamy po zalogowaniu się w aplikacji Mobilny Bank . Najpierw należy ją ściągnąć na telefon lub tablet ze strony Mobilny Bank i aktywować bankowość mobilną (w tym celu możemy zadzwonić do banku, udać się do placówki lub samodzielnie to zrobić po zalogowaniu się do bankowości internetowej).Proces zakładania lokaty mobilnej wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć obrazek
Standardowo jest ona oprocentowana na 2,6%, ale po spełnieniu określonych warunków oprocentowanie wzrośnie do 4%, a bonusowe odsetki zostaną wypłacone na konto do 15 sierpnia br.

A jakie są to warunki?

W każdym z trzech miesięcy: maj, czerwiec i lipiec musimy wykonać transakcje kartą debetową (lub naklejką zbliżeniową) o wartości minimum 100 zł (w sumie 300 zł).

6. Po spełnieniu tych warunków organizator powiadomi nas o przyznaniu premii 50 zł mailem przysłanym do 17 sierpnia br. Potem mamy czas do 24 sierpnia na podanie swoich danych i konta do przelania bonusu, co nastąpi do 14 września br.
Kliknij, aby powiększyć obrazek
Dodatkowo uczestnicy promocji mają prawo założyć jeszcze jedną trzymiesięczną lokatę na 3% (od 3 tys. do 10 tys. zł) w naziemnej placówce banku. Teoretycznie trzeba spełnić wszystkie warunki promocji, ale czas na założenie tej lokaty kończy się 30 kwietnia, czyli przed pierwszą transakcją kartą.

Oprócz tego możemy założyć Lokatę Wideo na 2,2% - ze względu na niskie oprocentowanie nie ma sensu o niej specjalnie się rozpisywać.

Regulamin promocji.

Regulamin oferty specjalnej.

Regulamin konta.

Taryfa opłat i prowizji.

Jakieś haczyki?

Poza tym, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów bez kontaktu z bankiem od początku 2015 r., czyli eliminuje się z niej wielu Czytelników bloga (oraz mnie), dodatkowo wymaga się korzystania z płatnej karty debetowej.

Opłata wynosi 3 zł miesięcznie i jest pobierana w drugim miesiącu po aktywacji karty.

Jeżeli nie chcemy korzystać z karty, możemy ją zastrzec na początku sierpnia i bank zaprzestanie pobierania opłaty.

Z tego wynika, że osoba, która zawrze umowę na przykład w marcu zapłaci za kartę w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu i (prawdopodobnie) sierpniu. Dlatego od premii 50 zł należy odjąć 15 zł kosztów.

Alternatywnie można wybrać naklejkę zbliżeniową - opłata za jej wydanie wynosi 15 zł.

Osobiście uważam, że dla samego bonusu 50 zł (w rzeczywistości raczej 35 zł) gra nie jest warta świeczki. 

Natomiast osoba, która posiada jakieś oszczędności i nie ma za bardzo gdzie ich teraz ulokować powinna na spokojnie rozważyć temat. 

W tej akcji zyskuje opcję ulokowania na kwartał kapitału do 20. tys. zł na ponad 4% brutto w skali roku - taki efekt daje lokata na 10 tys. zł na 4% + kolejna na 10 tys. na 3% z uwzględnionym bonusem 35 zł netto.