niedziela, 31 stycznia 2016

Tankuj korzyści z Toyota Bank, czyli lokata do 7% (110 zł premii)

Toyota Bank zapowiada, że w tym roku szykuje dla swoich klientów kilka niespodzianek. Może sobie na to pozwolić z prostego powodu - bank jest na tyle nieduży (aktywa 1,2 mld zł), że nie obejmie go wchodzący w życie 1 lutego nowy podatek.

Pierwsza akcja już trwa. Do zdobycia mamy 100 zł premii za założenie lokaty na minimum 10 000 zł (50 zł dla obecnych klientów), 10 zł za rejestrację w programie "Tankuj korzyści do pełna" oraz szansę na wygranie jednej z nagród w konkursie (5 kamer GoPro Hero 4 Silver, 50 tabletów Acer B1-770 oraz 50 książek Jerzego Bralczyka "500 zdań polskich").Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany. Otrzymam wynagrodzenie tylko wtedy, jeśli skorzystacie z linków z artykułu i spełnicie warunki promocji. Z góry dzięki!

Zanim przejdę do opisu szczegółów promocji wyjaśnię, że miałem zamiar ją opisać w ramach comiesięcznego zestawienia najlepszych lokat i kont, ale tekst zrobił się zbyt obszerny, więc dlatego publikuję go oddzielnie dziś.

No to pora na konkrety.


Dla kogo przeznaczona jest promocja?

Dla nowych klientów, którzy nie posiadają konta w Toyocie od co najmniej 7 kwietnia 2015 r. oraz dla obecnych klientów, którzy wzięli udział w jednej z promocji banku z Agorą i do tej pory nie zamknęli Konta Jedynego.

Regulamin promocji

AKCJA LOKATA + 100 ZŁ PREMII

To moim zdaniem najciekawsza opcja i głównie dla niej zdecydowałem się na oddzielne opisanie tej promocji. W sytuacji, kiedy banki tną jak szalone oprocentowanie lokat, wypada wyróżnić każdą, nawet tylko nieco lepszą ofertę.

W Toyocie możemy ulokować nawet 70 tys. zł na 100 dni na bardzo przyzwoity procent. Co prawda nominalnie wynosi on 2,75%, ale po dodaniu bonusów 110 zł (100 zł za założenie lokaty oraz 10 zł za rejestrację w programie), robi się z tego dużo więcej i to po uwzględnieniem kosztów - opłata za Konto Jedyne (2,49 zł na miesiąc, z opłaty zwalniają transakcje bezgotówkowe kartą za min. 400 zł miesięcznie):


Obliczenia własne, przybliżone.

Zysk netto wyliczony jest jako suma odsetek z lokaty na 100 dni oprocentowanej 2,75% i po uwzględnieniu premii 110 zł netto. Za koszt przyjąłem opłatę za konto przez 6 miesięcy (w sumie 14,94 zł) i teoretycznie mógłbym jeszcze doliczyć wysyłkę listu z poleceniem zamknięcia konta, ale bank obiecuje kolejne promocje w tym roku, więc tę opłatę pominąłem.

Myślę, że te liczby wyglądają zachęcająco. Zainteresowani powinni zarejestrować się na specjalnej stronie podając swój adres mailowy, najpóźniej do 29 lutego. Pamiętajcie o zaznaczeniu pod spodem akceptacji regulaminu i przetwarzania danych uczestników przez organizatorów.

Następnie na podany mail przyjdzie wiadomość od organizatora wraz z linkiem aktywacyjnym, w który klikamy, aby przenieść się ponownie na stronę aplikacji. Tu wybieramy na dole strony w menu: "Nie mam konta w Toyota Banku":


Po zatwierdzeniu wyboru trafiamy na stronę Toyoty, gdzie składamy wniosek o Konto Jedyne z Lokatą 2,75% na 100 dni (przygotujcie sobie dowód osobisty i pamiętajcie o zaznaczeniu zgody dla Agory na otrzymanie danych do wypłaty premii - pole znajduje się nad oświadczeniem FATCA). Po jego wypełnieniu otrzymujemy maila z potwierdzeniem i w ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się z nami pracownik banku, który umówi nam wizytę kuriera z dokumentami. Po aktywacji konta mamy czas do 28 marca, aby założyć lokatę na 100 dni.


Premię otrzymają wyłącznie te osoby, które założą lokatę na co najmniej 10 tysięcy złotych i utrzymają ją przynajmniej przez 70 dni.

W sumie możemy otworzyć 7 lokat z górnym ograniczeniem 10 tys. zł każda (minimum 3 tys. zł), czyli da się tu zdeponować do 70 tys. zł na ponad kwartał.


AKCJA LOKATA I 50  ZŁ PREMII

Bank przygotował też ofertę dla obecnych klientów. Tu premia wynosi nieco mniej: 50 zł i liczy się saldo w banku z dnia 27 stycznia br. Musicie wpłacić co najmniej 10 tys. zł nadwyżki na lokatę studniową i nie zrywać jej przez minimum 70 dni. Dodatkowo trzeba też utrzymać saldo z 27 stycznia przez kolejne 30 dni, licząc je od dnia założenia lokaty na 100 dni.

Nawet w sytuacji, kiedy obecny klient już korzysta ze zwrotu za paliwo i tak wyciśnie przyzwoite oprocentowanie po dodaniu premii 50 zł netto.

Link do rejestracji jest taki sam jak dla nowych klientów.


10 ZŁ ZA REJESTRACJĘ W PROGRAMIE "TANKUJ KORZYŚCI DO PEŁNA"

Ta część promocji jest bardzo fajna, bo po założeniu bonusowej lokaty wystarczy zarejestrować się w programie "Tankuj korzyści do pełna" i automatycznie otrzymamy prawo do premii 10 zł. Mamy na to czas do 28 marca.

Natomiast zwrot za paliwo (maksymalnie 50 zł miesięcznie/600 zł rocznie) przysługuje nam po spełnieniu następujących warunków:

Kliknij, aby powiększyć
Moneyback jest wypłacany do 15 dnia kolejnego miesiąca, do obrotu wlicza się wszystkie wydatki na stacji paliw wykonane kartą (czyli również hot-dog czy kawa) - regulamin.

Uwaga! Bank naliczy premię, jeśli wydacie kwoty progowe transakcji POZA stacjami paliw, czyli dla zwrotu 5% trzeba wydać 500 zł poza stacją benzynową. Oprócz tego dla banku ważny jest kod stacji (akceptowane są transakcje kartą oznaczone kodem MCC 5172, 5541, 5542, 5983 oraz 9752), czyli może nie zaliczyć do nich tych usytuowanych przy sieciach supermarketów.

WYPŁATA PREMII

Jeśli spełnimy warunki, otrzymamy mailowo potwierdzenie prawa do premii do 14 czerwca br. Następnie do 21 czerwca wypełniamy dane w aplikacji i dostajemy premię wypłaconą na Konto Jedyne do 30 czerwca br.

KONKURS

Osoby, które założą lokatę z premią i zarejestrują się w programie zwrotu za paliwo mogą dodatkowo wygrać nagrody, o ile do 31 sierpnia br otrzymają co najmniej trzy razy zwrot za paliwo.

W tym celu do 20 maja br trzeba ułożyć hasło promujące akcję "Tankuj korzyści z Toyota Bank" (maksymalna długość 250 znaków) i wpisać je po zalogowaniu się do aplikacji, gdzie rejestrowaliśmy się w akcji.

Nagród jest sporo, grono uczestników ograniczone, więc szanse na wygraną wyglądają całkiem nieźle.


KONTO JEDYNE

Największym minusem tego konta jest opłata 2,49 zł miesięcznie, która jest zwracana po wykonaniu transakcji kartą debetową o wartości minimum 400 zł miesięcznie. Na dodatek nic nam nie da nieaktywowanie karty - bank będzie i tak pobierał opłatę za konto.

Dodatkowo trzeba uważać na wypłaty z bankomatu - trzy pierwsze w miesiącu są darmowe, kolejne kosztują po 4,5 zł.

Regulamin Toyota Bank.
Tabela oprocentowania.
Tabela opłat i prowizji.

Od natłoku informacji może zakręcić się w głowie, więc dorzucam wideo omawiające promocję:PODSUMOWANIE

W ubiegłym roku mieliśmy ciekawsze promocje niż ta, ale w obecnych warunkach, kiedy banki tną procenty na lokatach, tu mamy opcję zaparkowania nawet 70 tys. zł na solidny procent.

Dlatego zdecydowałem się przedstawić tę propozycję na blogu i z pewnym wahaniem (kurier, opłaty itp.) sam z niej skorzystam, ponieważ w tej chwili nie bardzo widzę sensowną alternatywę dla kilkudziesięciu tys. zł.