wtorek, 2 lutego 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe luty 2016

Styczeń przyniósł kolejne obniżki oprocentowania depozytów w bankach, które szykowały się do wprowadzonego od początku lutego nowego podatku od aktywów. Ze względu na rozmiary banku (aktywa 1,2 mld zł) nie obejmie on Toyota Banku.

Dlatego Japończycy mogą nieco hojniej sypnąć groszem, aby pozyskać nowych klientów. W efekcie mamy do wykorzystania nową promocję, w której ulokujemy na bardzo przyzwoity procent od 10 tys. do 70 tys. zł na studniowej lokacie. Po uwzględnieniu premii (łącznie 110 zł dla nowego klienta) i odjęciu kosztów (2,49 zł miesięcznie za konto) orientacyjny zysk wyniesie:


Sam skorzystam z tej oferty tym bardziej dlatego, że już 5 lutego kończy się 2,8% w promocji na koncie oszczędnościowym BGŻOptima, a na dodatek bank zmienia swój system i będzie niedostępny przez najbliższy weekend.

Szerszy opis akcji Toyoty znajdziecie w oddzielnym artykule - LINK.


Uwaga! W tym wpisie znajdziecie linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie, jeśli z nich skorzystacie i spełnicie określone warunki. Z góry dziękuję! 

Artykuł będzie jeszcze aktualizowany.

A co słychać u innych?


LOKATY BEZ KONTA

Początek roku oznaczał duże cięcia w Idea Banku. Na osłodę zostały wabiki dla nowych klientów:

Trzymiesięczna Lokata Happy na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł),

Trzymiesięczna Lokata Happy Plus na 3,25% (od 10 tys. do 100 tys. zł).

Formalnie bank nie otwiera nam konta, tylko daje dostęp do bankowości elektronicznej.

Podobny zabieg stosuje należący do Idei Lion's Bank, czyli proponuje dobrą ofertę dla nowych z  podglądem online:

Trzymiesięczna Lokata Welcome Online  na 2,85% (od 100 tys. do 350 tys. zł),

Trzymiesięczna Lokata Welcome na 3% (od 100 tys. do 350 tys. zł).

Teoretycznie z promocji Lion's Banku są wykluczeni byli lub obecni klienci Idei, ale w praktyce różnie bywa. Sam miałem zarówno lokaty w Idei jak i w Lion's Banku. Należy uważać na odnawialność tych lokat na słabych warunkach i najlepiej od razu po założeniu lokaty zmienić ją na nieodnawialną.

Kliknij, aby powiększyć tabelę
LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

Wśród nowości widzimy opisaną na początku artykułu promocję Toyoty oraz trzymiesięczną Lokatę 3 Razy Lepsza w Eurobanku na 3% (od 200 zł do 30 tys. zł, odsetki płatne z góry, dodatkowa premia za wpływ wynagrodzenia).

Kliknij, aby powiększyć tabelę
KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

5 lutego nie tylko kończy się obecna promocja w BGŻOptima, ale bank zamyka się o godz. 15:20 i otwiera 8 lutego z nowym systemem, na dodatek ze zmianą hasła i sposobem logowania - więcej szczegółów tutaj.

Aktualizacja - nowa stawka konta oszczędnościowego w Optimie wynosi 2,7% dla nowych środków według stanu na koniec dnia 8 lutego br. Promocja trwa do 7 kwietnia br.

Z takimi rewolucjami różnie bywa. Dlatego wykonałem następujący manewr - wpłaciłem co nieco na Lokatę Deklasującą na 4 miesiące na 2,7% (nowe środki, oferta do 4 lutego br) i równocześnie zleciłem wypłatę pieniędzy z konta oszczędnościowego na 5 lutego, które w większości przerzucę do Toyoty.

Oczywiście cały czas dla nowych jest dostępna trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3,2% (do 100 tys. zł).

Kliknij, aby powiększyć tabelę
 PODSUMOWANIE

Niskie stopy procentowe i nowy podatek bankowy nie sprzyjają oszczędzającym. Dlatego coraz trudniej znaleźć dobrą ofertę bez ograniczeń. Na szczęście banki zawsze będą walczyć o nowego klienta, więc jakoś przetrwamy ten trudniejszy okres.

Jeśli znajdziecie jakąś ciekawą ofertę, chcecie o coś zapytać albo sprostować jakąś ewentualną pomyłkę, zapraszam do komentarzy.