środa, 13 stycznia 2016

Raiffeisen wypłaca odsetki premiowe. Sprawdź konto

Czytelnik o nicku TomTom zauważył, że Raiffeisen zaczął wypłacać odsetki z akcji premiowej "Twój Wymarzony Cel".


Sprawdziłem stan mojego konta w banku i faktycznie bonus został dopisany:

Kwota brutto bez podatku 19%
A jak upewnić się, czy otrzymaliśmy prawidłową kwotę?

Wystarczy w historii operacji na Koncie Wymarzony Cel wybrać pozycję "odsetki" z okresu ostatnich kilku miesięcy i porównać sumę z premią:

Kliknij, aby powiększyć
U mnie w obydwu miejscach pojawia się ta sama wartość 563,49 zł brutto (456,42 zł netto), czyli wszystko wydaje się być w porządku. Przypominam, że bank ma czas na wypłatę premii do 15 stycznia włącznie.

Mam nadzieję, że wszyscy, którzy spełnili warunki, otrzymają bonus.


Zwracam uwagę na haczyk związany z Kontem Wymarzony Cel. Druga i kolejne wypłaty w miesiącu kosztują aż 20 zł, więc jeśli tak jak ja przelewaliście z tego konta pieniądze na zewnątrz na początku stycznia, najrozsądniej będzie poczekać z wypłatą bonusu do początku lutego. Podobnie z ewentualnym zamknięciem konta.

Teoretycznie zapis brzmi, że za darmo jest jeden przelew zewnętrzny, wewnętrzny i jedna wypłata w kasie, więc może jednak mogę bezpłatnie wypłacić pieniądze przelewem wewnętrznym na ROR i potem gdzie chcę, skoro wykonałem w tym miesiącu jedynie przelew zewnętrzny? Jeśli ktoś przetestował ten manewr, zapraszam do komentarzy.

Nie ma co się gorączkować, bo dla takiej kwoty nie ma większego znaczenia, czy pieniądze będą leżeć w Raiffeisenie na 2% czy zostaną przeniesione na konto z wyższym oprocentowaniem za kilkanaście dni.

No i rzecz jasna pojawia się pytanie, gdzie te środki przenieść.

Najwięcej propozycji znajdziecie w comiesięcznym zestawieniu lokat i kont oszczędnościowych.

Teraz wskażę tylko kilka ciekawszych pomysłów.

Osoby, które nie brały udziału w akcji 100 zł premii z BZ WBK mogą w dalszym ciągu otworzyć Konto Godne Polecenia na 4% z darmową kartą do  30 czerwca 2017 r. Można założyć trzy konta z górnym limitem 4 tysiące złotych [link afiliacyjny].

Uwaga! Otrzymuję sygnały, że BZ WBK naliczył niektórym osobom 7 zł opłaty za kartę - sprawdźcie i ewentualnie reklamujcie w banku (najszybciej na infolinii).

Dla nieco większej kwoty przyda się BGŻOptima i jej trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3,2% (do 100 tys. zł) z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek  Zakładamy ją razem z bezpłatnym kontem oszczędnościowym na 2,8% (limit 100 tys. zł, nowe środki wg stanu na koniec dnia 20 listopada 2015 r. gwarancja oprocentowania do 5 lutego br.). Co więcej, mona założyć też dziecku wersję rachunku Junior na 2,8%, też do 100 tys. zł.

Poza tym Idea Bank cały czas proponuję nowym trzymiesięczną Lokatę Happy na 4% (do 10 tys. zł) oraz trzymiesięczną Lokatę Happu Plus na 3,25% (od 10 tys. do 100 tys. zł).

W Lion's Banku znajdziemy trzymiesięczną Lokatę Welcome na 3,5% (od 100 tys. zł do 350 tys. zł, wizyta w oddziale, nowy klient).

Niby tylko dla nowych klientów i wyklucza się posiadających wcześniej produkty Idei, a sam założyłem tę lokatę bez problemu. Możliwe, że trudniej to obejść w wersji online lokaty (na 3%).

Wreszcie dla długodystansowców jest Lokata Rentierska Gold na 2 lub 3 lata w Noble Banku z comiesięczną wypłatą odsetek: 3% na 2 lata i 3,25% na 3 lata (od 150 tys. zł, wizyta w oddziale).

Inne oferty znajdziecie w styczniowym zbiorze najlepszych lokat i kont. Możecie też dorzucić inne propozycje w komentarzach.

Mam nadzieję, że wszyscy dostaną w tym tygodniu należny bonus z Raiffeisena. W razie problemów dajcie znać w komentarzach lub mailowo i będziemy szukali rozwiązania.