wtorek, 10 listopada 2015

Promocja goni promocję, czyli 55 zl premii bez wysiłku

Końcówka roku jest bardzo przyjemna dla klientów banków kuszonych licznymi promocjami. Banki walczą o nowych klientów i oferują przeróżne atrakcje.

Do gry wróciła również Comperia i zaoferowała całkiem przyzwoite warunki: 55 zł bonusu w zamian za otwarcie bezpłatnego konta internetowego w Alior Banku oraz założenie dwumiesięcznej lokaty na 4% (od 1 tys,. do 10 tys. zł) oraz wykonanie jednej transakcji kartą na dowolną kwotę.

 


Miałem pewne wątpliwości, czy nie za dużo tych promocji ostatnio na blogu i dlatego nie opisałem jej od razu po wczorajszym starcie. Jednak otrzymałem pytania o nią na maila, a na blogu pojawił się następujący komentarz Janusza:
Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie.

Przyjrzałem się bliżej Comperia Bonus 5 i uznałem, że akcja nie jest zbyt skomplikowana, a 55 zł piechotą nie chodzi.

Zacznijmy od ograniczeń - akcja przeznaczona jest dla nowych klientów Alior Banku, którzy nie mieli tam aktywnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego po 1 stycznia 2015 r. Wykluczenie dotyczy również T-Mobile Usługi Bankowe oraz przejętego przez Alior Meritum Banku. W tym ostatnim przypadku zmienia się tylko data graniczna, przed którą należało pozbyć się konta na 30 czerwca 2015 r.

Sam jestem potrójnie wykluczony, ponieważ w tym roku zamykałem konta w Alior Banku i Meritum Banku, a  na dodatek posiadam aktywny rachunek w T-Mobile Usługi Bankowe - tu za płatności kartą dają aż 5% zwrotu (maksymalnie 25 zł miesięcznie).

W sumie można zarobić podwójnie i wziąć udział w promocji Comperii, a potem założyć konto w T-Mobile Usługi Bankowe i cieszyć się zwrotem 5% za transakcje kartą - regulamin promocji.

Zwracam uwagę, że od 1 marca 2016 r. uczestnicy promocji będą musieli wykonać transakcje kartą o wartości minimum 100 zł miesięcznie. W przeciwnym razie zapłacą 4 zł. Jednak z karty zawsze można zrezygnować i tak samo zamknąć konto, jeśli Alior Bank wprowadzi podwyżki opłat za obecnie darmowe konto internetowe.

Regulamin rachunków oszczędnościowo rozliczeniowych i lokat w Alior Banku
Regulamin kart płatniczych
Więcej regulaminów i taryfy opłat

COMPERIA BONUS 5 W PIGUŁCE

1. Rejestrujemy się na stronie Comperii podając swoje imię i nazwisko, adres e-mailowy oraz numer telefonu - jeszcze raz podaję link do strony. Należy tu zaakceptować regulamin promocji.

FAQ

2. Na podany adres e-mail przychodzi wiadomość od Comperii z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć, aby przejść do strony banku i wypełnić wniosek o otwarcie konta internetowego. Trzeba zezwolić na zwolnienie z tajemnicy bankowej w zakresie promocji. Mamy czas na wypełnienie wniosku do 9 14 grudnia br.

3. Do 31 grudnia 2015 r. powinniśmy zakończyć proces otwierania konta, założyć dwumiesięczną lokatę na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) oraz wykonać jedną transakcję kartą debetową (na dowolną kwotę).

4. Do 21 stycznia 2016 r. organizator zawiadomi uczestników o przyznani premii, którą zobowiązuje się przelać do końca stycznia 2016 r. na założone w promocji konto internetowe w Alior Banku.
KONKURS

Dodatkowo Comperia zorganizowała specjalny konkurs, w którym do wygrania będą 4 smartfony Samsung Galaxy S6 oraz 55 smartwatch-ów Sony SV2.

Należy odpowiedzieć w maksymalnie tysiącu znakach na pytanie - "Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać Wyższa Kultura Bankowości?"  Prace będą przyjmowane do 6 grudnia br. pod adresem konkurs@comperiabonus.pl

CZY TO SIĘ OPŁACA?

Na stronie promocji Comperia umieściła kalkulator, który pokazuje, ile konkretnie zarobimy na promocji. Dostaniemy 55 zł premii i mniej więcej drugie tyle odsetek z dwumiesięcznej lokaty na 4%, jeśli wpłacimy 10 tys. zł.

Moim zdaniem ten kalkulator minimalnie zawyża rzeczywisty zysk, ale chodzi o  naprawdę drobną kwotę.

Dodatkowo Comperia zapewnia, że w razie jakichś problemów z premią dorzuci 30 zł za rozpatrzoną pozytywnie reklamację.Czy to się opłaca?

Moim zdaniem promocja jest do rozważenia. Dla jednej osoby w sumie ok. 110 zł to za mało, aby się schylać. Inni chętnie skorzystają z łatwych pieniędzy. Sami oceńcie i zdecydujcie.