wtorek, 6 października 2015

4% na lokacie + bonus 50 zł

W najnowszym zestawieniu najlepszych lokat i kont zacząłem od przedstawienia w pełni bezpłatnego konta z darmową kartą, które znajdziemy w Banku Smart.

Dziś przyszła kolej na konto z atrakcyjnie oprocentowaną lokatą na 4% oraz bonusem 50 zł.


Co więcej, możemy równocześnie skorzystać z promocji, w której bank zwraca 5% za wybrane zakupy dokonane kartą debetową oraz wziąć udział w akcji, w której polecający konto oraz polecany otrzymują po 100 zł.

Wszystkie nagrody są zwolnione z podatku dochodowego.

A o który bank chodzi konkretnie?

Eurobank. Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów, którzy nie posiadają konta w tym banku od co najmniej 12 miesięcy.

Zainteresowani?

W takim razie pora na szczegóły.


Najpierw należy zarejestrować się na stronie promocji.

Podajemy tam swoje imię i nazwisko, e-mail oraz nr telefonu. Następnie czekamy na link aktywacyjny, który przyjdzie na podany adres mailowy i klikamy go, aby założyć konto Active lub Prestige.

W dalszej części artykułu napiszę o nich nieco więcej, aby było łatwiej zdecydować.Na rejestrację mamy czas do końca października. Natomiast umowę z bankiem należy zawrzeć najpóźniej do 9 listopada (do wyboru kurier lub przelew weryfikacyjny z innego banku).

Ważne jest też, aby organizatorowi akcji, czyli Comperii, wyrazić zgodę na przekazanie przez bank informacji objętych tajemnicą bankowa. Comperia tłumaczy, że w ten sposób cały proces potrwa gładko i nie będzie tyle problemów co przy poprzedniej promocji z Raiffeisenem. Oby tak było.

Regulamin promocji.

KONTO ACTIVE CZY PRESTIGE?

Sam jestem posiadaczem konta Active, które bank zamienił mi automatycznie z wcześniejszego rachunku o nazwie Online.

Nie chce mi się czytać wiadomości od banku :)
W dawnych czasach Eurobank posiadał dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe, którymi fajnie optymalizowało się podatek Belki. Teraz zostawiłem to konto głównie z przyzwyczajenia, ponieważ ustawiłem sobie tutaj płatności za rachunki i nie chce mi się tego zmieniać.

Jedynie muszę pamiętać, aby co miesiąc na rachunek wpłynęło co najmniej 1500 zł - jeśli jest to wynagrodzenie, bank do końca roku daje 2% na rachunku. Inny wariant to średnie saldo konta 15 000 zł, zaciągnięte kredyty na min. 1500 zł lub 3 transakcje kartą kredytową. W przeciwnym razie bank kasuje 9 zł.

W przypadku rachunku Prestige opłata wynosi aż 21 zł, o ile nie zapewnimy sobie wpływów co najmniej 3000 zł w miesiącu (alternatywnie średnie saldo konta 50 tys. zł lub spłacany kredyt min. 30 tys. zł). Jeżeli przelewasz na to konto wynagrodzenie, otrzymasz 4% do salda 3000 zł (do końca roku).

Standardowa karta debetowa kosztuje w obydwu przypadkach 4,9 zł miesięcznie. Z opłaty zwalniają nas transakcje bezgotówkowe za 400 zł (konto Active) lub 500 zł (Prestige).

Do sprawy karty jeszcze wrócę, ale teraz pora na przyjemniejszą część, czyli lokatę.


ATRAKCYJNA LOKATA

W zależności od grubości portfela mamy do wyboru dwa warianty lokaty trzymiesięcznej:

1. 4% od 200 zł do 10 tys. zł.

2. 3% od od 10 tys. do 50 tys. zł.

O ile spełnimy warunki do otrzymania bonusu 50 zł (o tym piszę poniżej), oprocentowanie lokaty dla wybranych kwot będzie wyglądało następująco:

Kliknij, aby powiększyć
Ze względu na różne liczby dni w miesiącu i zaokrąglenia rzeczywiste wartości mogą się minimalnie różnić od tych z tabeli. Podaję oprocentowanie w skali roku.

Oczywiście dla najniższej kwoty, czyli 200 zł wyszłyby jakieś zupełnie kosmiczne procenty. Jednak sądzę, że poniżej tysiąca złotych mało kto zakłada lokaty.

Po trzech miesiącach lokata automatycznie odnowi się na 4% (do 10 tys. zł) oraz 3% (od 10 tys. do 50 tys. zł), o ile w międzyczasie wykonaliśmy co najmniej 9 bezgotówkowych transakcji kartą debetową o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

Jeśli natomiast w ciągu  pierwszych trzech miesięcy trwania lokaty na konto wpłynie wynagrodzenie, emerytura lub renta, to otrzymamy w kolejnym kwartale (niezależnie od liczby transakcji kartą):

1. 5% od 200 zł do 10 tys. zł.

2. 4% od 10 tys. do 50 tys. zł.

Jak widać, bank mocno walczy o to, żeby stać się podstawowym dla nowych.

A jeśli nie spełnimy żadnego z tych wymogów? Po prostu zerwiemy nową lokatę i poszukamy lepszej oferty.

Co istotne - aby wziąć udział w promocji, należy założyć lokatę w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Regulamin Lokaty na Dobry Start

BONUS 50 ZŁ

Jeśli zarejestrujemy się w promocji, wyrazimy wymagane zgody, otworzymy konto przez właściwy link i założymy lokatę, musimy spełnić jeszcze jeden warunek:

do końca listopada wykonać kartą debetową transakcje bezgotówkowe o wartości minimum 400 zł.

W takim przypadku Comperia obiecuje wypłatę premii 50 zł do końca 2015 r.

Aktualizacja

19 października Comperia wycofała się z wymogu obrotu kartą.

Zauważmy, że 400 zł zwalnia nas z opłaty miesięcznej za kartę w przypadku Konta Active. Następnie możemy kartę zamknąć lub dalej ją używać, o ile na przykład planujemy skorzystać z 5% zwrotu za transakcje w kategorii "sport, rozrywka i rekreacja".

KONKURS Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ TOYOTĄ AYGOPROGRAM POLECEŃ

Dodatkowo do wzięcia jest po 100 zł jako polecający i polecany w akcji urodzinowej banku "Rodzina i Przyjaciele", w którym promujesz konto Active - jedna osoba może maksymalnie polecić 4 konta. Trzeba pamiętać, że na obydwa konta (polecającego i polecanego) musi w ciągu trzech miesięcy wpłynąć przynajmniej raz dochód (wynagrodzenie,emerytura, renta itp.) w wysokości co najmniej 500 zł.

Ja proponuję zacząć od linka z bonusem 50 zł i zaproponować konto żonie/mężowi itd. albo swojemu znajomemu, ale można próbować też szukać chętnych w sieci bez gwarancji, że spełnią oni wymóg wpływu wynagrodzenia.

CZY TO SIĘ OPŁACA?

Moim zdaniem bonus mógłby być nieco większy. Poza tym w poprzedniej akcji Comperii pojawiło się sporo problemów...

Jednak ze względu na atrakcyjne oprocentowanie lokaty (aktualnie panuje posucha na rynku) i dość wysoki limit (do 50 tys. zł) proponuję chociaż chwilę nad nią się zastanowić, a bonus uznać za dodatek "podkręcający" oprocentowanie.