środa, 2 września 2015

Najlepsze lokaty i konta bankowe wrzesień 2015

Wrzesień już trwa, więc pora na comiesięczne najlepsze lokaty i konta bankowe.

Tym razem zacznę od intrygującej oferty Raiffeisen Polbanku.  Jeszcze do niedzieli 6 września mamy czas na wypełnienie ankiety.

Najwcześniej w poniedziałek 7 września bank zacznie rozsyłać instrukcję, w której poda kolejne kroki, jak wziąć udział w promocji. Przy zachowaniu obecnych stóp procentowych przez RPP zyskamy dostęp do konta oszczędnościowego Wymarzony Cel z następującym oprocentowaniem: 3% we wrześniu oraz 4% od 1 października do końca roku. Na dodatek bez górnego limitu kwoty i bez wykluczania z promocji obecnych klientów.

Sam wciąż trzymam w Raiffeisenie Wymarzone Konto, ponieważ bank dawał gwarancje, że pozostanie ono na zawsze bezpłatne, więc oczywiście skorzystałem z okazji i wypełniłem ankietę.

Wśród warunków (oprócz uzupełnienia ankiety) bank podaje otwarcie konta osobistego oraz dopłacanie do konta oszczędnościowego co miesiąc minimum 1 zł. Oprócz tego, do końca roku nie można z konta wypłacać pieniędzy, czyli mamy do dyspozycji bardzo dobrze oprocentowaną skarbonkę.

No i jeszcze dodatkowo Raiffeisen rozda 10 x 500 zł osobom, które najlepiej opiszą swój wymarzony cel - więcej szczegółów w oddzielnym artykule.Jeżeli chodzi o typowe konta bankowe, poszukującym darmowego rachunku z bezpłatną kartą przypomnę, że takie wymogi spełnia Bank SmartDodatkowo nowi klienci mogą otworzyć konto oszczędnościowe na 3% (limit 50 tys zł, gwarancja oprocentowania do 17 września).

Z kolei 1 września ruszyła promocja  w Getinie "Tańsze paliwo na Orlen" - regulamin.

Obejmuje ona wszystkich posiadaczy konta Getin Up (także obecnych) - tutaj można złożyć wniosek o jego otwarcie. 

Promocja polega na tym, że bank będzie zwracał przez rok 5% wydatków kartą na stacjach Orlen (maksymalnie 50 zł miesięcznie), czyli nie tylko za paliwo, ale za wszystkie zakupy. Za moment rozpoczęcia udziału w promocji uważa się wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą za 300 zł, zapewnienie wpływu z tytułu wynagrodzenia min. 1000 zł i zaznaczenie w formularzu wszystkich zgód marketingowych.

Uwaga! Brak obrotu kartą 300 zł miesięcznie skutkuje opłatą 6,99 zł.

Poza tym Getin kusi klientów kontem oszczędnościowym z gwarantowanym oprocentowaniem 4% do końca 2016 r. (górny limit 10 tys. zł).

Skoro mówimy o zwrocie za paliwo, wskażę też na kartę kredytową Citibanku BP Payback - bank zwraca za jedno tankowanie w miesiącu na stacji BP 1 zł za każdy litr paliwa (w sumie maksymalnie w 2015 r. 200 zł), a na dodatek rozdaje wideorejestratory Mio Mivue 600 o wartości kilkuset zł - tu warunkiem jest wydanie 1000 zł w ciągu 30 dni od aktywacji karty.


Należy jednak pamiętać, że poniesiemy opłaty (zależne od wybranej karty), co nieco zmniejszy zysk, ale nadal będzie to opłacalne pod warunkiem, że umiemy korzystać z karty kredytowej, czyli przede wszystkim za każdym razem spłacamy w całości zadłużenie. 

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany - znajdują się w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre złożone przez Was wnioski. Opisuję jedynie najciekawsze oferty.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Przyznam, że wspomniana na początku oferta Raiffeisena ucieszyła mnie także dlatego, że przy okazji Austriacy zaszachowali inne banki. Ciekawe, co zrobi teraz Bank Smart czy BGŻOptima?

Przypomnę, że nowi klienci wciąż mogą zakładać w Optimie trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3,2% (do 100 tys. zł) z opcją zerwania bez utraty odsetek. Natomiast promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynosi 2,8% (do 100 tys. zł) i obowiązuje do 24 września.

Nowi klienci mogą wciąż się cieszyć z 3% w Banku Smart, ale tylko do 17 września (do 50 tys. zł).

Dlatego mocno konkurencyjny wydaje się tu Bank Millennium z rachunkiem oszczędnościowym na 3% (do 100 tys. zł, 2,6% powyżej) otwieranym wraz z Kontem 360°.

Millennium nie tylko gwarantuje utrzymanie tego oprocentowania przez cztery miesiące od uruchomienia konta, ale dodatkowo wznawia promocję Zyskaj 360 zł - tu znajdziesz opis pierwszej edycji. Co istotne, aby konto w Millennium pozostało bezpłatne, musimy zapewnić na nie wpływy minimum 1000 zł miesięcznie i wykonać co najmniej jedną operację bezgotówkową kartą w danym miesiącu.

Więcej kont zebrałem w tabeli:

Kliknij, aby powiększyć
LOKATY

Zanim poznamy dokładne warunki promocji Raiffeisena, możemy skorzystać z wybranych przeze mnie ofert, które podaję w porządku chronologicznym, to znaczy od najkrótszych do najdłuższych.

Lokaty do trzech miesięcy z wizytą w oddziale

W sumie dla krótkich terminów typu 1 miesiąc bardziej opłaca się konto oszczędnościowe lub depozyt z możliwością zerwania bez utraty odsetek taki jak Lokata Bezkarna czy Lokata na Start w Getinie Online (do 10 tys. zł, nowi klienci).
Alternatywnie w Expanderze dostępna jest miesięczna polisa Zyskomat na 3,5% (od 20 tys. do 300 tys. zł). Z kolei w Centrum Finansowym Aviva dwumiesięczna polisa na 4,4% (od 2 tys. do 20 tys. zł).

W obydwu przypadkach produkt przeznaczony jest dla nowych klientów i wymaga umówienia się na wizytę w oddziale (linki do formularzy powyżej). Nie ma potrzeby korzystania z innych propozycji przedstawionych na spotkaniu. Przypomnę, że obydwie polisy obejmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (50% do równowartości 30 tys. euro). Jednak prawdopodobieństwo bankructwa Avivy w najbliższym czasie oceniamy bardzo nisko.

Kolejnym pośrednikiem, który oferuje atrakcyjne oprocentowanie na spotkaniu z doradcą jest Open Finance. Możemy założyć dwumiesięczną Lokatę Odlotową na 4,5% (do 50 tys. zł, 3,5% dla wcześniejszych posiadaczy Lokaty Okrągłą Czwórka).

Nowi otrzymują 3,5% na Lokacie na Otwarcie II w Noble Banku (200 tys. zł).

Nieco mniej - 100 tys. zł wystarczy do Lokaty Welcome na 3,5% w Lion's Banku  - zarówno w Noble Banku jak też Lion's Banku czeka nas wycieczka do oddziału.

Lokaty promocyjne do 10 tys. zł dla nowych klientów

Ta grupa jest całkiem spora, procenty okazałe, ale psują ją niskie limity depozytów.

5% dostaniemy na dwumiesięcznej db Lok@cie w Deutsche Banku (od 2 tys. do 10 tys. zł z rachunkiem db NET).

4% - na dwumiesięcznej lokacie w Alior Banku (z kontem - na przykład bezpłatnym do końca roku kontem internetowym).

4% - na dwumiesięcznej Lokacie Start w Meritum Banku (z kontem).

4% - na trzymiesięcznej Lokacie na Wejście w mBanku (z kontem).

Niemal wszędzie trzeba otwierać konta. Do wyjątków zaliczamy trzymiesięczną Lokatę Happy na 4% w Idea Banku - tu dostaniemy dostęp do bankowości elektronicznej, co znacznie usprawnia obsługę kolejnych lokat.

Bank Smart również umożliwia założenie Lokat na Powitanie bez zakładania konta (3,5% na 2 i 3 miesiące, 3,25% na miesiąc). Jednak maksymalnie da się tam wpłacić tylko 5 tys. zł.

Aktualizacja

Bank Smart podniósł stawkę na Lokacie na Powitanie do 4% i kwotę maksymalną do 10 tys. zł

Banki promują też lokaty mobilne z limitem 10 tys. zł - otwierając Konto 360° w  Banku Millennium oprócz udziału w promocji "Zyskaj 360 zł" i konta oszczędnościowego na 3% mamy możliwość założenia trzymiesięcznej lokaty mobilnej na 3,25%.

Lokaty na 6 miesięcy i dłużej

Do Getin Banku i jego klonów wróciła Lokata Słoneczna na 6 miesięcy, tym razem z oprocentowaniem 3% ( nowe środki, bez górnego limitu).

Kto posiada minimum 150 tys. zł może wybrać rentierską  Lokatę Gold w Noble Banku na 3,25% (3 lata) lub 3% (dwa lata) z comiesięczną wypłatą odsetek.

A ja przede wszystkim czekam na dalsze szczegóły dotyczące oferty Raiffeisena, które powinny pojawić się już w najbliższy poniedziałek 7 września.

Aktualizacja 25.09

Pojawiają się nowe lokaty - na przykład dwumiesięczna na 3,05% w Banku Smart z limitem aż 500 tys. zł i to bez konta. Wcześniej warto założyć miesięczną Lokatę na Powitanie na 4% w tym samym banku (maksimum niestety tylko 10 tys. zł).