środa, 9 września 2015

Ruszyła wysyłka, czyli jak otworzyć Konto Wymarzony Cel w Raiffeisen Polbanku

Z pewnym opóźnieniem Raiffeisen Polbank rozpoczął wysyłkę maili do uczestników promocji, w której możemy otworzyć konto oszczędnościowe Wymarzony Cel z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Ankiety wypełnialiśmy do 6 września.

W ubiegłym tygodniu spotkała się Rada Polityki Pieniężnej i nie zmieniła stóp procentowych. Co więcej, prezes NBP Marek Belka stwierdził, że o ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to wspomniane stopy pozostaną na tym samym poziomie co najmniej do końca 2015 r.

Z tego powodu (mechanizm wyliczania oprocentowania wyjaśniłem tutaj) udział w promocji "Twój Wymarzony Cel" oznacza dostęp do konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3% we wrześniu oraz 4% od 1 października do końca 2015 roku i to bez górnego limitu kwoty.

Pamiętajmy, że kluczowe będzie podwojenie naliczonych odsetek w styczniu przyszłego roku i dlatego należało cierpliwie czekać na instrukcję, aby postępować dokładnie według jej zaleceń.

NOWI KLIENCI

W przypadku nowych klientów banku powinna ona wyglądać tak:
Kliknij, aby powiększyć

Kluczowa jest oczywiście ostatnia część:


Proszę czekać aż przyjdzie wiadomość pocztą elektroniczną i dopiero wtedy klikamy w "załóż konto" w tej wiadomości. Jeżeli założymy konto samodzielnie w inny sposób, na przykład bezpośrednio wchodząc na stronę banku, nie będziemy uczestnikami promocji i nikt nam nie podwoi odsetek.

W tym momencie sam jeszcze nie dostałem tego maila i muszę jeszcze także poczekać. Wysyłka odbywa się partiami.

Po wypełnieniu wniosku i zaznaczeniu wszystkich zgódotwieramy Wymarzone Konto Osobiste wygodnym przelewem weryfikującym z innego banku, albo za pośrednictwem kuriera. Razem z nim w komplecie dostaniemy oszczędnościowe Konto Wymarzony Cel.

Uwaga! Musimy również zdecydować się na kartę debetową i ją aktywować. Karta kosztuje 3 zł miesięcznie. Jeśli nie zamierzamy z niej korzystać, możemy ją po prostu zamknąć. Natomiast zupełnie niepotrzebna jest naklejka zbliżeniowa (koszt 15 zł) i najlepiej ją "odhaczyć" w formularzu, o ile nie zamierzamy z niej korzystać.


STARZY KLIENCI
Tu sprawa jest prostsza:
Kliknij, aby powiększyć
Czekamy na maila, klikamy w "załóż konto"i wypełniamy wniosek. Następnie kontaktuje się z nami telefonicznie pracownik banku i otwiera nam rachunek oszczędnościowy.

Jeżeli wreszcie aktywujemy konto oszczędnościowe, musimy pamiętać, aby co miesiąc do końca roku wpłacać na nie co najmniej 1 zł oraz nic z niego nie wypłacać w 2015 r. 

Są to proste warunki do spełnienia, a w zamian dostaniemy podwójne odsetki, czyli prawdopodobnie 3% we wrześniu oraz 4% od października do końca roku.

Na koniec dodam, że z automatu limit dzienny w bankowości internetowej Raiffeisena ustawiono na 50 tys. zł. Można go powiększyć do 200. tys. zł po kontakcie telefonicznym.

A osoby zainteresowane oszczędzaniem, które nie wzięły udziału w tej promocji odsyłam do wrześniowego zestawienia najlepszych lokat i kont bankowych.