wtorek, 25 listopada 2014

Koniec promocji w BGŻOptima. Warto wypłacić pieniądze jeszcze dziś

Dziś kończy się trzymiesięczna promocja w banku BGŻOptima, w której nowe środki (według stanu na koniec dnia z 25 sierpnia, maksymalnie 1 mln zł) miały oprocentowanie 3,5% w skali roku.


Jeśli trzymacie tam jakieś oszczędności, warto je przelać do innego banku i złożyć dyspozycję przed godziną 15:30.

Za chwilę wyjaśnię dlaczego, a osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej i oferty banku wskażę, że w dalszym ciągu możecie ją założyć. 4% w skali roku i możliwość zerwania bez utraty odsetek pozwalają ja traktować w pewnym sensie jak konto oszczędnościowe.

Minusem jest niewysoki górny limit 20 tys. zł.

Wróćmy do podstawowego konta oszczędnościowego i kwestii, dlaczego należy wycofać środki.


Jeśli tego nie zrobisz, jutro oprocentowanie twoich oszczędności spadnie do 2,5%, a jak  dowiedziałem się nieoficjalnie - szykowana jest kolejna promocja dla nowych środków według stanu na koniec dnia wyliczanego na 25 listopada. Istotna jest wspomniana wcześniej godzina 15:30, ponieważ wszystkie przelewy złożone później zostaną zrealizowane dopiero jutro, czyli już nie wpłyną na stan dzisiejszego salda.

Dlatego logiczne jest złożenie przelewu i czekanie na to, co zaproponuje BGŻOptima jutro lub w najbliższych dniach.

Uwaga! Osoby, które brały udział w niedawnej promocji z bonusem na Grouponie nie mogą wycofać wszystkich pieniędzy dziś, ponieważ stracicie prawo do premii. Musicie utrzymać saldo minimum 3000 zł. 

Aktualizacja godz. 17:30

Była jeszcze opcja założenia lokaty za wszystkie wolne środki, ale i ta furtka zamknęła się o godz. 16:30.

Jeżeli nie zamierzasz już korzystać z usług banku, najrozsądniej jest wypłacić pieniądze i zamknąć konto w bardzo prosty sposób po zalogowaniu się i przekazaniu wiadomości wewnętrzną pocztą:


Warto to zrobić, ponieważ po upływie karencji możesz wziąć udział w jakiejś nowej promocji banku - tak było z czerwcową Lokatą Bezkarną z bonusem 80 zł oraz uniknąć niepotrzebnych kosztów w przypadku wprowadzenia opłat przez bank.

Zauważmy, że nowym właścicielem BGŻ został BNP Paribas i nie wiadomo, jaką będzie prowadził politykę wobec tej marki.

Przy okazji, skoro wspominam o BNP Paribas - batalia o tablety  znalazła szczęśliwy finał i większość Samsungów przyszło w ubiegłym tygodniu. 

Aktualizacja 26.11

Pojawiła się nowa stawka promocji - tym razem 3% dla nowych środków według stanu na koniec dnia 25 listopada, maksymalnie 100 tys. zł. Obowiązuje do 25 stycznia 2015 r. Standardowo pozostaje 2,5% do 9 grudnia oraz 1,5% od 10 grudnia 2014 r.

A co ze spóźnialskimi i osobami, których nie zadowala takie oprocentowanie?

Odsyłam do listopadowego zestawu lokat i kont oszczędnościowych - kolejny już w przyszłym tygodniu.

Przypominam też, że nadal 4% wyciśniesz w Banku Smart (do 50 tys. zł oraz 3% powyżej 50 tys. zł), a co istotne - bank musi poinformować o obniżce oprocentowania co najmniej dwa miesiące przed wprowadzeniem jej w życie.