poniedziałek, 8 września 2014

Lokata Happy na 5% teraz z premią 50 zł - proste zasady, bez zobowiązań

We wrześniowym zestawie lokat i kont bankowych w kategorii najpopularniejszych depozytów trzymiesięcznych lideruje Lokata Happy na 5% w Idea Banku.

Aktualizacja 6.10.

Uwaga! Oferta z bonusem jest już nieaktualna - za to nadal możesz założyć lokatę z wysokim oprocentowaniem w Idea Banku:

*Kliknij tutaj, aby założyć trzymiesięczną Lokatę Happy na 5% bez otwierania konta*

Czy 5 procent to dużo czy mało?

Jeżeli chodzi o bezpieczne formy lokowania kapitału, wygląda to obecnie całkiem nieźle: w lipcu po raz pierwszy w historii III RP zanotowaliśmy deflację i realnie lokaty przynoszą zyski.

Dlatego zapewne wielu oszczędzających ucieszy wiadomość, że Lokata Happy staje się jeszcze atrakcyjniejsza, ponieważ od teraz możesz dodatkowo otrzymać premię w wysokości 50 zł (kwota netto, nie musisz płacić podatku).

Gdzie tkwi haczyk?

Musisz być nowym klientem Idea Banku i masz prawo założyć tylko jedną taką lokatę.

Jakie są parametry lokaty i jak zdobyć bonus 50 zł?


Zgodnie z regulaminem Lokata Happy przeznaczona jest dla nowych klientów banku i trwa trzy miesiące.

Do jej założenia wystarcza 1000 zł, a maksymalna kwota to 10 000 zł.

Całą procedurę przeprowadzasz w Internecie. Nie trzeba zakładać konta, ani zawierać dodatkowych umów na inne produkty bankowe.

Należy za to uważać na jedną z cech lokaty - domyślnie bank zakłada ją jako "odnawialną" i ten parametr zmienisz w prosty sposób na "nieodnawialną": logując się do systemu banku, do którego niezbędne dane otrzymasz na maila i telefon. Jeżeli tego nie zrobisz, po trzech miesiącach przelane środki wcale nie wrócą do Ciebie z odsetkami, tylko lokata automatycznie zamieni się w trzymiesięczną lokatę standardową ze znacznie niższym oprocentowaniem.

A w jaki sposób zdobędziesz dodatkowe 50 zł?

1. W okresie od 8.09 do 5.10. 2014 r. załóż swój profil w aplikacji, rejestrując się w niej poprzez link poniżej i podając tam swój e-mail (z jednego adresu mailowego można otworzyć tylko jedną lokatę):

* LOKATA HAPPY NA 5% Z PREMIĄ 50 ZŁ*

2. Następnie otrzymasz wiadomość zwrotną z linkiem, który trzeba kliknąć, aby potwierdzić rejestrację w serwisie.

3. Kliknij link udostępniony w serwisie, który przekieruje Ciebie na stronę Idea Banku.

4. Wypełnij dane w formularzu w celu złożenia wniosku o Lokatę Happy. Uwaga! Musi to odbyć się w ciągu jednej sesji, czyli uczestnik nie może pozostawać bezczynny dłużej niż 30 minut.

5. W ciągu 14 dni kalendarzowych od złożenia wniosku zasil lokatę zadeklarowaną kwotą.

6. O przyznaniu premii organizator powiadomi uczestników do dnia 10 listopada 2014 r. wysyłając wiadomość na e-mail podany przy rejestracji.

7.  Po otrzymaniu powiadomienia od organizatora o przyznaniu premii uczestnicy promocji są zobowiązani do uzupełnienia swoich danych w aplikacji do dnia 30 listopada 2014 r. Obejmują one: imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktywnego rachunku bankowego oraz opcjonalnie adres zamieszkania.

8. Premia pieniężna w wysokości 50 zł zostanie przekazana do 5 grudnia 2014 r.

Jeszcze raz cały proces omówiono na wideo poniżej:Co warto zauważyć, aby uzyskać premię, wystarczy tylko wpłacić środki na lokatę w ciągu 14 dni od złożenia wniosku i można zerwać lokatę przed jej upływem bez utraty bonusu. Pomysł nie jest zbyt dobry, ponieważ w takim wariancie tracisz wszystkie naliczone dotąd odsetki. Jednak w życiu różnie bywa i czasem pieniądze są potrzebne wcześniej, niż po trzech miesiącach, a premia i tak zostanie przyznana

Cały regulamin promocji znajduje się tutaj.

W tym miejscu możemy zastanowić się, czy to się w ogóle opłaca.

No to policzmy - skorzystam z kalkulatora udostępnionego przez Michała Szafrańskiego.
 
W przypadku kwoty minimalnej, czyli tysiąca złotych po trzech miesiącach otrzymasz 10,13 zł odsetek oraz 50 zł premii, co oznacza efektywne roczne oprocentowanie na poziomie 24,05% netto. To już jest wynik satysfakcjonujący zdecydowaną większość inwestorów, którzy przecież podejmują wielokrotnie wyższe ryzyko.

Z kolei dla kwoty maksymalnej, czyli 10 tysięcy złotych parametry mocno się zmieniają: 101,25 zł odsetek oraz 50 zł bonusu przekłada się na efektywne roczne oprocentowanie na poziomie 6,05% netto. To całkiem przyzwoity wynik, odpowiadający lokacie na ok.7,5% brutto, czyli takiej, której obecnie nie znajdziemy w polskich bankach.

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób to i tak wciąż niewiele. I nie chodzi tyle o procenty, co o górny limit kwoty, czyli 10 tys. zł. Jakimś pomysłem jest skorzystanie z pomocy rodziny czy znajomych.

Dlatego mogę zapowiedzieć, że jeszcze we wrześniu powinna pojawić się kolejna tego typu akcja promocyjna - na razie szczegóły są wciąż dopracowywane. A tymczasem warto korzystać z tego, co jest dostępne już teraz:

* LOKATA HAPPY NA 5% Z PREMIĄ 50 ZŁ*