czwartek, 1 września 2011

Najlepsze lokaty i konta bankowe wrzesień 2011

Skoro w sierpniu główny indeks warszawskiej giełdy WIG poleciał w dół o ponad 10%, więc automatycznie wzrosła liczba poszukujących mniejszego zysku, ale za to znacznie pewniejszego niż przynoszą akcje.

No to pora przejść do rzeczy i sprawdzić gdzie obecnie znajdują się najlepsze lokaty i konta bankowe. Co zmieniło się w porównaniu z poprzednim zestawieniem?

Co prawda Polbank powoli reguluje swój status prawny i za chwilę stanie się bankiem kontrolowanym przez austriacki Raiffeisen Bank oraz co ważne-będzie objęty gwarancjami, BFG, ale niestety nieco spadło oprocentowanie Konta Mocno Oszczędzającego (do 4,75% netto), co i tak w tej kategorii jest prawdopodobnie najlepszym wynikiem, chociaż niekoniecznie.

Na przykład dbNET proponuje nowym klientom 5,67% netto do końca października.

Poza tym SKOK Wesoła (to nie bank i nie ma BFG oraz trzeba ponieść pewne opłaty na początku) daje 5,05% netto na lokacie jednodniowej.

Możemy znaleźć jeszcze inne alternatywy- dla młodych w wieku 13-24 lata wciąż dostępne jest konto Click w Toyota Banku na 5% netto.

Teoretycznie wszyscy mogą skorzystać też z rachunku oszczędnościowego w BNP Paribas, ale dla nowych klientów oznacza on konieczność ponoszenia comiesięcznych opłat.

W sierpniu do czołówki doszlusował Alior Bank, który umożliwia otwarcie dwóch rachunków oszczędnościowych z kapitalizacją dzienną na 4,35% netto.

Zresztą można w Aliorze wykorzystać jako konto oszczędnościowe nową lokatę studniową (paczki po 1000 zł przynoszą 17 groszy dziennie, oferta do końca października, a lokatę można zerwać bez utraty odsetek), ale wymaga to pewnej ekwilibrystyki.

Poza przyjemnymi ofertami powitalnymi (Lokata na Start, Lokata Przedsiębiorcza 10% itd.) ciągłymi promocjami w grupie Leszka Czarneckiego (np.: Lokata Wspinaczkowa w Idea Banku), warto też zerknąć na takie alternatywy jak neoBANK, Meritum Bank czy FM Bank.

Przypominam o możliwości zarobienia paru złotych na "Koncie z Podwyżką" w banku BGŻ, "Dobrym Koncie" w Banku Millennium czy we wspomnianym wcześniej Meritum Banku.

Nie są to wszystkie najlepsze lokaty i konta bankowe (stan: wrzesień 2011), ale powiedzmy duża ich część. Jeśli ktoś zna inne ciekawe propozycje banków, zapraszam do komentarzy.