wtorek, 21 grudnia 2010

Lokata Podwójna na 7% brutto

Na rynku pojawił się kolejny ciekawy produkt depozytowy, a jest nim „Lokata Podwójna” płacąca około 7% brutto w skali roku - tak promuje się nowy bank Leszka Czarneckiego. Idea Bank wygląda dziwnie znajomo i zapewne ma te same wady i zalety co pozostałe klony, czyli Open Finance oraz Getin Online. Zmienił się tylko kolor na niebieski.

Wróćmy do lokaty.

Lokata jest dwuczęściowa. Połowa środków wędruje na depozyt dwumiesięczny z oprocentowaniem 5,65% w skali roku, a druga połowa na lokatę roczną z oprocentowaniem 5,52% netto. Odsetki naliczane są codziennie.

Minimalna kwota lokaty wynosi 2 000 PLN, maksymalna 30 000 PLN. Nie ma ograniczeń co do liczby zakładanych lokat.

Wygląda to całkiem nieźle.

Poza tym w banku Idea interesująca jest też „Lokata przedsiębiorcza na start”. Minimalna kwota depozytu wynosi 500, a maksymalna 10 000 PLN. Po przesłaniu zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej jej oprocentowanie skacze z 4,84% do 6,04% netto. Niestety, jest ona zakładana tylko na dwa miesiące, więc kokosów nie zarobisz (trochę ponad stówkę), ponieważ można posiadać tylko jedną taką lokatę.

Z kolei dla firm znajdziemy „Lokatę Idealną” z oprocentowaniem 5% netto trwającą od 3 miesięcy do 2 lat, bez żadnych ograniczeń co do liczby zakładanych lokat.

Lokaty objęte są systemem gwarancji BFG.