środa, 3 marca 2010

Jak dostać 100 zł w banku BZ WBK?

Bank BZ WBK wyspecjalizował się w reklamach ze znanymi ludźmi. Tym razem bank kusi stówą, którą nam daje Gerard Depardieu:


No i teraz pojawia się pytanie jaki jest haczyk w ofercie banku i co dokładnie musimy zrobić dla tych 100 zł?Najważniejsze kryterium – nowy klient banku. Oferta „Wydajesz & Zarabiasz” jest skierowana tylko do tych, którzy nie mieli w ciągu poprzednich 12 miesięcy konta w BZ WBK.

Aby konto było bezpłatne, należy przelewać na nie co najmniej 1000 zł co miesiąc. W przeciwnym wypadku opłata wynosi standardowo 7 zł.

Przelewy przez internet kosztują 50 gr (a po 5 przelewach nawet 70 gr), co zupełnie dyskwalifikuje jego funkcjonalność. Bardzo wiele banków oferuje je za darmo.

Do konta dołączona jest obowiązkowa karta płatnicza, która kosztuje 3 zł miesięcznie. Jej główną zaletą jest cashback 1% od wykonanych transakcji.
Na pewno jest to ciekawy pomysł dla zarobienia paru groszy dla osób, które liczą każdą złotówkę.

Teraz pora na wyjaśnienie krok po kroku co należy zrobić, żeby dostać kasę z BZWBK.

W marcu otwieramy konto „Wydajesz & Zarabiasz”. Następnie w marcu, kwietniu i w maju przelewamy po 1000 zł na to konto (liczy się dowolny zewnętrzny wpływ); no i tu trzeba pofatygować się do kasy banku albo płacić po 50 gr za każdy przelew.

W czerwcu dostajemy 100 zł na rachunek i następnie składamy dyspozycję zamknięcia konta.

Procedura trwa 6 tygodni, czyli mamy aktywny rachunek jeszcze w lipcu i sierpniu.

No i trzeba pamiętać o comiesięcznym wpływie na konto minimum 1000 zł aż do końca umowy.

Z tego wynika, że całkowity poniesiony koszt wyniesie 6 x 3 zł = 18 zł za kartę (ewentualnie jeszcze koszt przelewów tego tysiaca).

Zysk 100 zł- 18 zł = 82 zł + korzyści z cashbacku.