czwartek, 5 stycznia 2012

Lokata w Idea Banku na 53,89%, Getin tanieje o 61,82% - co się dzieje?

W jednej z kart lokat oferowanych przez Idea Bank widzimy takie oprocentowanie:
Z kolei obserwujący notowania Getinu na GPW zobaczyli dziś zupełnie inny obrazek:Automatycznie pojawia się pytanie: co się dzieje? O co tutaj chodzi?
Zacznijmy od Idea Banku.

Takie oprocentowanie daje nam Lokata Tax Free, która pozwala uniknąć zapłacenia podatku Belki poprzez specyficzny mechanizm naliczania odsetek. Do 27 marca są one maksymalnie duże, a potem spadają do 0,1% rocznie.

Znajdziemy tam teraz cały wachlarz lokat dostępnych na przeróżne okresy z oprocentowaniem odpowiadającym 6,28% netto w skali roku (4,6 i 9 miesięcy), 6,31% (12 i 15 miesięcy) oraz 6,3% na 18 miesięcy. Więcej w karcie produktu.

Z kolei, jeśli chodzi o Getin, akcjonariusze powinni od dawna wiedzieć o czekającej ich operacji. W poniedziałek sąd zarejestrował emisję akcji Get Banku (przejęty Allianz Bank) i teraz wygląda to tak, ze kto posiadał na koniec wczorajszej sesji 1000 akcji Getin Holdingu, 19 stycznia będzie miał dopisane do rachunku 2926 akcji Get Banku.

Trudno powiedzieć czy to będzie dobra inwestycja. Rynek zawyrokował dziś, że raczej nie.

Lubującym się w fundamentach w weekend proponuję przeczytać raport DI BRE i jak zawsze sugeruję traktować go raczej jako źródło informacji o banku, a nie wyrocznię  i szczególnie ostrożnie podchodziłbym do wszelkich wycen, projekcji przychodów/zysków czy rekomendacji, zwłaszcza gdy kurs CHF/PLN ociera się o 3,7.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...