poniedziałek, 11 lipca 2022

6% na koncie oszczędnościowym + 360 zł premii w Banku Millennium

Bank Millennium uruchomił dziś nową promocję Konta Oszczędnościowego Profit z wyższą stawką oprocentowania. Od 11 lipca wynosi ona 6% i obowiązuje przez 62 dni dla nowych środków względem salda w banku z dnia 30 czerwca br. Maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 200 tys. zł.

Osoby z aktywną promocją KO Profit na 4,5% powinny skontaktować się z bankiem, aby z niej zrezygnować i przejść do nowej na 6%.

Na nowych klientów czeka jeszcze premia 360 zł za otwarcie konta osobistego i spełnienie prostych warunków.

W sumie da się z tego złożyć całkiem niezły zestaw.


PREMIA 360 ZŁ

Do promocji może przystąpić osoba, która nie posiada konta osobistego w Banku Millennium co najmniej od 1 stycznia 2019 r.

Premia 360 zł będzie wypłacona w dwóch bonusach po 180 zł.

Jak je zdobyć?

1. Do 31 lipca br. złóż wniosek o otwarcie Konta Millennium 360º wraz z wydawaną do niego kartą i zawrzyj umowę z bankiem.

We wniosku należy podać polski numer telefonu komórkowego, wyrazić zgody marketingowe oraz na świadczenie usług przez program zwrotów za zakupy Millennium Goodie.

Promocja będzie dostępna aż do wyczerpania limitu 40 tys. wniosków. Jeżeli pula zostanie wyczerpana, organizator poda o tym informację na stronie internetowej.

2. Najpóźniej do końca sierpnia br. aktywuj aplikacją mobilną banku oraz wykonaj co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub Blikiem.

W zamian bank wypłaci 180 zł na konto założone w promocji do 30 września br.

3. Aktywacja aplikacji mobilnej oraz płatność kartą lub Blikiem daje szansę uczestnictwa w drugim etapie. 

W tym przypadku należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy: sierpień, wrzesień i październik br. zapewnić sobie wpływy na Konto Millenniumº w wysokości min. 500 zł oraz wykonać po 5 płatności kartą lub Blikiem w każdym miesiącu.

Akceptowane są przelewy własne z innych banków.  

Umowę z bankiem możemy zawrzeć w placówce, online lub przez selfie. W tym ostatnim przypadku trzeba będzie pofatygować się do placówki banku, aby złożyć wzór podpisu.


KONTO MILLENNIUM 360º

Posiadanie konta i przelewy krajowe są bezwarunkowo darmowe. Nie ma też wymogu zapewniania jakichkolwiek wpływów na konto - tu proszę pamiętać o min. 500 zł dla potrzeb promocji.

Możemy natomiast zapłacić za kartę, jeśli nie wykonamy co najmniej pięciu płatności kartą/Blikiem w danym miesiącu w przypadku osób w wieku powyżej 26 lat. Wtedy opłata wyniesie 11 zł.

Spełnienie warunku bezpłatności karty daje też inną korzyść: darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i wypłaty do 1000 zł za granicą bez kosztów przewalutowania.

Osoby w wieku 18-26 lat muszą wykonać tylko jedną płatność kartą/Blikiem miesięcznie. W przeciwnym razie zapłacą 5 zł. 

Ze względu na promocję należy jednak w sierpniu, wrześniu i październiku wykonywać po 5 płatności.

Kto ma problem z wykonaniem 5 płatności w miesiącu, może na przykład przy okazji zakupów w sklepie z kasami samoobsługowymi po prostu oddzielnie zeskanować 5 artykułów przy kasie i wykonać 5 płatności za jednym razem.LOKATY W BANKU MILLENNIUM

Bank Millennium ostatnio zaoferował też Lokaty Horyzont Zysku na nowe środki (od 1 tys. zł, saldo z 5 lipca br.) na następujące okresy:

6% na 6 miesięcy;

6,5% na 12 miesięcy;

6,5% na 18 miesięcy.

W banku dostępna jest też trzymiesięczna Lokata Mobilna na 5% (od 500 zł do 25 tys. zł).

Osobiście uważam, że lepszym pomysłem od lokaty jest konto oszczędnościowe na 6%, ponieważ banki prawdopodobnie jeszcze podniosą stawki oprocentowania depozytów, więc mrożenie środków na dłuższy okres niekoniecznie ma sens.

Jedna wypłata miesięcznie z KO Profit jest darmowa, kolejna kosztuje 7,5 zł dla kont otwartych do 24.04. 2022 r. lub 9,90 zł dla kont otwartych od 25.04. 2022 r.


PODSUMOWANIE

Bank Millennium podniósł stawkę oprocentowania konta oszczędnościowego na atrakcyjniejszą i dodatkowo możemy zyskać premię 360 zł, a przy okazji przetestować bank. Sam wziąłem udział w podobnej promocji kilka lat temu i do tej pory nie zamknąłem konta, więc uznaję je za przydatne. 

Poza tym bank organizuje też promocje dla obecnych klientów - przykładowo obecnie oferuje 400 zł na zakupy na Allegro za założenie karty kredytowej Impresja czy 100 zł na zakupy za założenie bezpłatnego konta dla dziecka.. Oczywiście można połączyć te wszystkie promocje i zgarnąć nawet 860 zł w bonusach.

Podsumowując - konto oszczędnościowe przyniesie nam odsetki, a premie uzupełnią budżet domowy. A jeśli bank nam się spodoba, zostawimy sobie konto osobiste na dłużej.