poniedziałek, 3 lutego 2020

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe luty 2020 r.

Kiedy przeglądamy najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2020 r., nie znajdziemy większych zmian w porównaniu ze styczniem.

Nadal lepszym pomysłem od lokat jest korzystanie z kont oszczędnościowych i wspieranie się udziałem w wybranych promocjach bankowych.

Czasem da się połączyć premię wraz z solidnie oprocentowanym kontem oszczędnościowym - na przykład w Banku Pekao, który oferuje 200 zł za założenie konta osobistego i 3% na koncie oszczędnościowym (do 30 tys. zł, przez 120 dni).


Promocję skierowano do osób, które co najmniej od początku 2019 r. nie posiadają konta osobistego, oszczędnościowego ani lokaty w tym banku.

Wystarczy do końca marca br. złożyć wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą debetową oraz aplikacją PeoPay i zawrzeć umowę z bankiem online (weryfikacja za pomocą selfie).

Następnie do końca następnego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy należy wykonać co najmniej jedną transakcję kartą lub płatność za pomocą aplikacji PeoPay oraz zapewnić sobie wpływ na konto otwarte w promocji w wysokości co najmniej 500 zł (akceptuje się przelewy na własny rachunek z innego banku). Dodatkowo trzeba przynajmniej raz zalogować się do aplikacji PeoPay.

Za spełnienie tych warunków bank wypłaci pierwsze 100 zł.


Pekao dołoży kolejne 100 zł za płatności kartą lub aplikacją PeoPay w kolejnych trzech miesiącach kalendarzowych oraz wpływy na konto po min. 500 zł w każdym z tych miesięcy. Dodatkowo wymagane jest logowanie się w aplikacji PeoPay we wszystkich trzech miesiącach.

Druga część premii zostanie wypłacona do końca lipca br.

Oprócz bonusów pieniężnych Pekao oferuje konto oszczędnościowe na 3% (do 30 tys. zł, przez 120 dni). W tym przypadku należy koniecznie pamiętać, aby wykonywać z tego konta przelewy wewnętrzna za pośrednictwem bankowości mobilnej, ponieważ pozostałe przelewy są płatne (7 zł).

Konto Przekorzystne i wydana do niego karta wielowalutowa Mastercard są bezpłatne dla osób do 26. roku życia. Natomiast pozostałe osoby są zwolnione z opłat pod warunkiem zapewnienia sobie wpływu na konto min. 500 zł miesięcznie i wykonania jednej płatności kartą lub aplikacją PeoPay. Z tego wynika, że spełniając warunki bezpłatności konta równocześnie kwalifikujemy się do uzyskania premii 200 zł.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Osobiście korzystam od dłuższego czasu z Konta Oszczędnościowego Profit na 2,7% w Banku Millennium (przez 100 dni, do 100 tys. zł). Jego najważniejszą zaletą jest fakt, że wystarczy wycofać środki z banku tuż przed końcem danej edycji promocji (aktualna trwa do 14 marca) i wrócić po weekendzie, aby w praktyce stale trzymać środki na 2,7%.

Aktualizacja 14 lutego

Dziś ruszyła promocja w Banku Millennium, w której można zgarnąć 200 zł za otwarcie konta osobistego i kolejne 200 zł za założenie karty kredytowej.

Podobną stawkę 2,7% oferuje Getin Bank na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (do 100 tys. zł, przez 3 miesiące). Zaletą tego konta jest nielimitowana liczba darmowych przelewów wewnętrznych.

Getin płaci nawet 3,5% na koncie oszczędnościowym, ale po spełnieniu określonych warunków i na dodatek z górnym limitem 10 tys. zł.

Należy otworzyć konto osobiste, zapewnić sobie na nie wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł miesięcznie oraz wyrazić zgody marketingowe dla banku.

Więcej konto oszczędnościowych z oprocentowaniem powyżej 2,5%, na których możemy ulokować ponad 10 tys. zł zebrałem poniżej:NAJLEPSZE LOKATY

Po przerwie nieco lepsze warunki zaproponował Idea Bank: 2,5 2,4% na trzymiesięcznej i półrocznej Lokacie na Nowe Środki (od 500 zł do 1 mln zł, 2,2% na rocznej, stan środków z 20 stycznia br.).

W wariancie bez żadnych dodatkowych warunków Idea oferuje Lokatę Nr 1 na 2,1% na rok (nieco mniej na krótsze okresy).

W momencie publikacji zestawienia w Idei dostępna jest też dwumiesięczna Lokata Styczniowa na 2,3%. Poza tym bank podniósł stawkę do 2,6 2,3% na Lokacie Zawrotnej oferowanej klientom przelewającym środki do innych banków.

Na nowych klientów Idei czeka trzymiesięczna Lokata Happy na 3,8% (od 500 zł do 20 tys. zł) lub Lokata Happy Pro na 3% (od 20 000,01 zł do 400 tys. zł).

Kilka innych banków posiada w ofercie tego typu jednorazowe wabiki z ograniczonym maksymalnym limitem do 10 tys. zł: w tym Nest Bank i mBank.

Podobny limit 10 tys. zł obowiązuje na lokacie mobilnej w Getinie, ale z tej lokaty możemy korzystać wielokrotnie.

Dla większych kwot wybór jest mocno ograniczony - przykładowo 2,4% na Lokacie Sprint na 180 dni w Toyota Bank.

PODSUMOWANIE

Zasadniczo lepiej wybrać konto oszczędnościowe, ewentualnie obligacje skarbowe (na przykład indeksowane inflacją) lub szukać zysków gdzie indziej.

Przy realnie ujemnych stopach procentowych depozyty bankowe przegrywają z inflacją CPI. Dlatego osobiście trzymam w bankach głównie podręczne środki.

W banku najłatwiej zarobić dzięki wybranym promocjom:

400 zł na zakupy w Lidlu + darmowa karta kredytowa Citi Simplicity >>