czwartek, 13 grudnia 2018

Nadal 0,7% dla "koneserów zysku" w BGŻOptima. No to zamykamy konto (a na chętnych czeka 200 zł premii)

5 listopada zakończyła się ostatnia promocja konta oszczędnościowego Smart w BGŻOptima z oprocentowaniem 2,6%. Od tamtej pory bank nie zaproponował nic nowego i śmieszy reklamowanie konta oferującego 0,7% hasłem "dla koneserów zysku".

źródło: BGŻOptima
Pozostało jeszcze nieco wyższe oprocentowanie na już archiwalnym "rachunku głównym" założonym do 22 czerwca 2017 r., ale stawka to wciąż tylko 1,5%, a górny limit dla tego oprocentowania wynosi jedynie 10 tys. zł.

W tym momencie znajdziemy co najmniej kilka banków proponujących wyższe poziomy na kontach oszczędnościowych - przykładowo 3,5% Getin Bank czy poza grupą Leszka Czarneckiego 2,7% Alior Bank (bez ROR-u).

Otworzyłem niedawno to drugie, czyli Konto Mocno Oszczędnościowe w Aliorze i trzymam na nim całkiem sporo gotówki:


W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak zamknąć konto w BGŻOptima.

Takie postępowanie ma tym bardziej sens, że po upływie 12. miesięcy od rozwiązania umowy możemy ponownie skorzystać z jedynej obecnie rozsądnej propozycji Optimy dla oszczędzających, czyli Lokaty Bezkarnej.

Przypomnę, że trzymiesięczna Lokata Bezkarna (od 1 tys. do 20 tys. zł) płaci 3,5% w skali roku i mamy prawo zerwać ją wcześniej bez utraty odsetek. Zakładamy ją razem z bezpłatnym Kontem Smart.


A jak zamknąć konto w BGŻOptima?

To bardzo proste.

Po zalogowaniu się klikamy po kolei - najpierw w menu z lewej strony u dołu "Wnioski", a następnie "Zamknięcie rachunków". Później wybieramy rachunek (rachunki) do zamknięcia oraz zaznaczamy, że rachunek powiązany, na który zostaną przelane pozostałe środki, jest aktywny i klikamy "Złóż wniosek". Na koniec potwierdzamy operację kodem przysłanym wiadomością SMS. I to tyle.


Niedawno zamykałem konto w Toyota Bank i tam musiałem przygotować pismo z wypowiedzeniem umowy, odręcznie je podpisać i przesłać skan mailem na adres kontakt@toyotabank.pl

Francuscy właściciele marki z BGŻ BNP Paribas najwyraźniej nie potrzebują nowych depozytów, ale wciąż poszukują klientów.

Dlatego kuszą promocjami, w których mogą wziąć udział również obecni i byli posiadacze kont oszczędnościowych w BGŻOptima. W takim razie możemy zyskać 200 zł premii "na otarcie łez" i pożegnanie z Optimą.

200 ZŁ ZA ZAŁOŻENIE KONTA OPTYMALNEGO

Promocję skierowano do osób, które w ciągu ostatnich 2 lat nie posiadały konta osobistego ani w BGŻ BNP Paribas, ani w Raiffeisen Polbanku.

Aby przystąpić do promocji, należy do końca roku złożyć wniosek o otwarcie Konta Optymalnego i zawrzeć umowę z bankiem najpóźniej do 15 stycznia 2019 r.

Załóż Konto Optymalne i zyskaj 200 zł >>

W promocji obowiązuje limit 1 500 wniosków. Po jego wyczerpaniu kolejne wnioski nie będą przyjmowane.

Pierwsze 50 zł otrzymamy w zamian za zainstalowanie aplikacji mobilnej banku GOmobile oraz wykonanie w styczniu 2019 r. trzech zakupów bezgotówkowych w sklepach spożywczych (akceptowane kody MCC transakcji 5411 lub 5499 obejmują praktycznie wszystkie tego typu sklepy).

Kolejne 50 zł bank zapłaci za 5 zakupów bezgotówkowych w sklepach spożywczych w lutym 2019 r. oraz wpływy na konto w wysokości co najmniej 1 000 zł w tym samym miesiącu (może być przelew własny z innego banku).

Trzecie i czwarte 50 zł dostaniemy za spełnienie identycznych warunków w marcu i kwietniu przyszłego roku (czyli w każdym z tych miesięcy min. 5 zakupów w spożywczych oraz wpływy na konto min. 1 000 zł).

Do 19 marca 2019 r. bank poinformuje mailem o przesłanych dwóch pierwszych nagrodach po 50 zł (razem 100 zł). Do 25 marca trzeba będzie uzupełnić dane, a pieniądze wpłyną na konto do końca marca.

Do 17 maja 2019 r. bank prześle mailem kolejną wiadomość o przyznanych dwóch następnych premiach po 50 zł (łącznie 100 zł), które zostaną przekazane przez bank do końca maja.

Regulamin promocji "Konto na zakupy."

Samo Konto Optymalne i wydana do niego karta debetowa są całkowicie darmowe. Jedynie możemy zapłacić za wypłaty z bankomatów spoza sieci banku oraz maszyn Planet Cash.

Umowy, regulaminy, taryfy opłat i prowizji banku.

W sumie promocja wydaje się całkiem niezła, a warunki nie należą do zbyt trudnych. Akurat zakupy spożywcze robimy bardzo często, a dodatkowe 200 zł premii uzupełni budżet domowy.

Zyskaj 200 zł za otwarcie Konta Optymalnego >>