poniedziałek, 3 września 2018

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe wrzesień 2018

Kolejny miesiąc tradycyjnie otwieramy na blogu przeglądem oferty banków, w której sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, tym razem z datą wrzesień 2018 r.

Od pewnego czasu banki niespecjalnie starają się w przypadku lokat. Za to nieco lepiej prezentują się konta oszczędnościowe.

W tym przypadku przypomnę, że w Banku Millennium wciąż możemy połączyć solidne 2,7% z łatwą premią 200 zł dla nowych klientów. Zainteresowanych odsyłam do oddzielnego wpisu:

Zgarnij łatwe 200 zł za założenie konta + 2,7% na koncie oszczędnościowym >>


Promocja jest limitowana do 2 000 wniosków, więc łowcy wisienek nie powinni zwlekać.

Co ważne, z oprocentowania 2,7% możemy praktycznie korzystać cały czas, o ile tuż przed końcem aktualnej edycji promocji wycofamy środki z banku i wrócimy z nimi po weekendzie.

A co znajdziemy w innych bankach?


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W tym momencie wyróżnia się konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3% z wysokim górnym limitem 200 tys. zł. Zakładamy je z ROR-em, który jest darmowy pod warunkiem wykonania jednej płatności kartą miesięcznie. Co istotne, Konto Proste Zasady pozwala zarobić jeszcze więcej na koncie oszczędnościowym: 3,5% (do 10 tys. zł) przez rok, o ile wpływa na nie z tytułu wynagrodzenia min. 1500 1 000 zł miesięcznie.

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany przez żaden bank. Natomiast zawiera on linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was konta i lokaty. Z góry dziękuję!

Po otwarciu konta oszczędnościowego proponuję upewnić się w banku, że mamy zaznaczone wszystkie wymagane zgody marketingowe, aby uczestniczyć w promocji.

Ja otrzymałem takie potwierdzenie pocztą wewnętrzną w bankowości elektronicznej:Nie wiem, czy to trwała tendencja, ale ostatnio Getin zaskoczył mnie na plus:


A jeśli ktoś szuka samego konta oszczędnościowego bez żadnego dołączonego do niego ROR-u, podsuwam Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,7% (do 100 tys. zł, przez 4 miesiące).

W tabeli poniżej zebrałem konta oszczędnościowe oferujące ponad 2,5%, z górnym limitem powyżej 10 tys. zł:


LOKATY

W tym miejscu nie sposób pominąć problemy, z jakimi boryka się Idea Bank. Na ten temat powstał oddzielny wpis na blogu.

Osobiście podszedłem do tego tematu w ten sposób, że zmniejszyłem saldo lokat w Idei, ale nie panikuję i nadal uważam, że do limitu BFG (równowartość 100 tys. euro) środki powinny być bezpieczne. Natomiast dla świętego spokoju nie trzymałbym wszystkich oszczędności w tym banku.

Nowy klient powinien rozważyć założenie trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł) lub Lokaty Happy Pro na 3% (od 20 000,01 zł do 100 tys zł).

Zarówno nowi, jak też obecni, klienci mogą założyć Lokatę na Nowe Środki (od 500 zł do 1 mln zł). Dostępne warianty:

Miesiąc 3,2%

2 miesiące 3%

3 miesiące 2,9%

6  miesięcy 2,7%.

Bank wylicza nowe środki według salda na koniec 20. dnia poprzedniego miesiąca, czyli aktualnie sprawdzamy, ile posiadaliśmy w Idei 20 sierpnia.

Kolejny bank, który oferuje solidnie oprocentowaną lokatę bez konieczności zakładania konta osobistego to BGŻOptima. Nowy klient ma do dyspozycji trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3,5% (od 1 tys. do 20 tys. zł) z opcją wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.

Przy składaniu wniosku o lokatę bank wymaga załączenia skanu/zdjęcia obu stron dowodu tożsamości. Po wypełnieniu wniosku bank przysyła potwierdzenie mailem oraz kolejne po weryfikacji danych z numerem konta do wysłania pieniędzy na lokatę. Jeśli wszystko jest OK, Optima odsyła grosz na konto, z którego przesłaliśmy środki na lokatę, a w tytule przelewu podaje login. Po wejściu na stronę banku wykonujemy pierwsze logowanie, a tymczasowe hasło przychodzi SMS-em. Następnie samodzielnie ustalamy hasło i po zalogowaniu się powinniśmy zobaczyć zarówno lokatę, jak też konto oszczędnościowe Smart.

Otwieramy ją razem z darmowym kontem oszczędnościowym Smart (2,6 %, do 100 tys. zł), które ma spory plus w postaci dowolnej liczby darmowych przelewów na zdefiniowane konto w innym banku.

Jeżeli szukasz darmowego konta osobistego z bezpłatną kartą, dobrym pomysłem wydaje się Nest Bank, który oprócz tego proponuje nowym klientom. Po założeniu konta w ciągu 30 dni mamy prawo założyć Lokatę Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) w dwóch wariantach: na 3 miesiące lub 6 miesięcy (z wpływem wynagrodzenia min. 2 500 zł).

Powyższe oferty są moim zdaniem obecnie najciekawsze na rynku depozytów.

PODSUMOWANIE

Nie zanosi się na podwyżki stóp procentowych przez RPP, a banki w większości nie potrzebują nowych depozytów. Dlatego trudno oczekiwać przełomu w ofercie dla oszczędzających.

Generalnie wspierają nas konta oszczędnościowe, a dodatkowo możemy nieco podkręcać zyski dzięki udziałowi w wybranych promocjach bankowych.

Artykuł będzie aktualizowany. Stan na 3 września 2018 r.