poniedziałek, 16 października 2017

Jak wycisnąć z banku dodatkowe 1100 zł?

W czasach, kiedy oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych często przegrywa z inflacją, warto szukać innych sposobów na podkręcenie zysku z banków. Jednym ze nich jest udział w promocjach,

Osobiście uważam, że najlepiej wybierać te z prostymi warunkami do spełnienia - przykład albo premia musi być naprawdę atrakcyjna, aby wysilić się nieco bardziej. Dziś przedstawię Wam ten drugi przypadek.

Co powiecie na 1100 zł premii?


Właśnie tyle w sumie możesz wycisnąć z Citibanku.

W jaki sposób?

Łącząc dwie promocje.

Teraz przejdę do konkretów.


DO 700 ZŁ ZA ZAŁOŻENIE KONTA CITI PRIORITY

W promocji "Do 700 zł bliżej niż myślisz z kontem City Priority" mogą wziąć udział nowi klienci banku Citi Handlowy, którzy po 31 października 2016 r. nie posiadali tam ani konta osobistego, ani oszczędnościowego, ani nie byli pełnomocnikami do tych kont.

Jeżeli korzystasz wyłącznie z karty kredytowej tego banku, oczywiście masz prawo dołączyć do promocji.

Co powinieneś zrobić?

1. Wypełnij formularz na stronie banku i zaznacz pod nim wszystkie trzy zgody. Teoretycznie masz na to czas do końca stycznia przyszłego roku. Jednak pula nagród wynosi 2000 sztuk, czyli lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili.

2. Do końca lutego 2018 r. zawrzyj umowę i aktywuj konto.

3.  Najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta co najmniej raz zaloguj się do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej Citibanku.

Regulamin oferty.

Tabela opłat i prowizji.

450 zł zwrotu za transakcje kartą debetową

Wreszcie pojawił się konkretny moneyback.

Bank zobowiązuje się, że przez 9 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta będzie zwracał aż 5 procent za zakupy wykonane kartą debetową wydaną do konta. Przykładowo - otwierasz konto w październiku, zaczynasz otrzymywać zwroty za zakupy wykonywane od początku listopada.

W grę wchodzą zarówno tradycyjne placówki handlowo-usługowe, jak też Internet.

Maksymalny zwrot wynosi 50 zł miesięcznie. Inaczej mówiąc - przez 9 miesięcy wszystkie Twoje zakupy do 1000 zł miesięcznie zrobione kartą Citi będą tańsze o 5 procent. Całkiem fajnie.

150 zł premii za lojalność

Bank wypłaci 150 zł premii, jeżeli przez 7 kolejnych miesięcy, licząc od trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu od otwarcia konta, będziesz spełniać warunek bezpłatnego prowadzenia konta oraz wykonywać co najmniej 1 przelew miesięcznie z konta.

A jaki jest warunek bezpłatnego prowadzenia konta?

Są dwie opcje do wyboru:

1. Twoje średnie miesięczne saldo środków w banku wynosi 30 tys. zł.

lub

2.  Otrzymujesz wpływy na konto minimum 5000 zł miesięcznie oraz posiadasz aktywny co najmniej jeden produkt kredytowy banku.

Pomysł z wpłaceniem 30 tys. zł do Citi wydaje się raczej słaby ze względu na niskie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych w tym banku.

Natomiast drugi warunek spełnisz w stosunkowo prosty sposób. Bank akceptuje przelewy własne z innego banku, a za produkt kredytowy bank oczywiście uznaje także karty kredytowe. Co więcej, o ile nie posiadasz takiej karty, możesz ją teraz otworzyć i na dodatek zgarnąć wartościowy bonus - o tym poniżej.

Poza tym wymóg jednego przelewu miesięcznie z konta spełnisz na przykład przelewając z powrotem środki na konto w innym banku.

Oczywiście warto sobie zostawić co najmniej tysiąc złotych, aby korzystać ze zwrotu 5 procent za zakupy kartą debetową.

A co się stanie,  jeśli nie spełnisz warunku bezpłatności? Zapłacisz za konto 30 zł miesięcznie. Taki wariant raczej nie ma sensu.

W pierwszym niepełnym miesiącu po otwarciu konto jest darmowe.

100 zł na powitanie

Jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta spełnisz warunek bezpłatności konta, otrzymasz premię 100 zł w kolejnym miesiącu.

W takim razie, jeśli posiadasz już kartę kredytową w Citi, spokojnie możesz wypełniać formularz o otwarcie konta Citi Priority.

=> Załóż konto Citi Priority i zgarnij do 700 zł premii

A co w sytuacji, jeśli takiej karty kredytowej jeszcze nie masz?

Po pierwsze, karta kredytowa jest specyficznym produktem bankowym, z którego należy umiejętnie korzystać. Zawsze spłacaj zadłużenie w całości, nigdy nie wypłacaj taką karta pieniędzy z bankomatu i nie dodawaj sobie mentalnie limitu karty do swoich pieniędzy (bank tylko na te czeka, aby zarabiać na długu). Więcej zasad przeczytasz tutaj.

Generalnie karta kredytowa nie jest dla każdego. Jeśli nie jesteś osobą zdyscyplinowaną finansowo, musisz szczególnie uważać. Banki zarabiają właśnie na tej grupie klientów, którzy beztrosko wydają i nie spłacają całego zadłużenia, tylko jego część.

Natomiast nie demonizowałbym karty kredytowej, bo może być użytecznym narzędziem we właściwych rękach. Podobnie wiadomo, że wydajemy mniej płacąc gotówką, a jednak wybieramy karty, bo tak jest po prostu wygodniej.

Proponuję rozważyć otwarcie darmowej karty Simplicity w jednym z dwóch wariantów, który uznasz za najbardziej korzystny dla Ciebie.

W każdym przypadku Citi oferuje premię klientom, którzy nie posiadali karty w tym banku po 1 stycznia 2015 r.

Mogą na nią liczyć osoby, które ukończyły, co najmniej 21 lat i zarabiają minimum 1200 zł netto miesięcznie oraz są zatrudnione w obecnym miejscu pracy od co najmniej trzech miesięcy. W przypadku działalności gospodarczej minimalny wiek wynosi 25 lat oraz wymagane jest prowadzenie działalności co najmniej od dwóch lat.

Powyższe warunki oznaczają minimalne wymagania banku. Decyzja podejmowana jest indywidualnie w zależności od sytuacji finansowej klienta.

W obydwu promocjach po wypełnieniu formularza poczekaj na kontakt telefoniczny ze strony banku. W trakcie rozmowy konsultant przekaże wszystkie niezbędne informacje.

Uwaga! Konsultant może zaoferować dodatkowe płatne usługi albo inną kartę. Oczywiście nie trzeba z tych propozycji korzystać.


O tę promocję pytał ostatnio pod jednym z wpisów Adam.

Zasady są bardzo proste.

1. Najpóźniej do końca listopada br. złóż wniosek o otwarcie bezpłatnej karty kredytowej Simplicity wraz z telefonem LG K4.2. Przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku.

3. W każdym z trzech miesięcy następujących po miesiącu otwarciu karty wykonaj co najmniej 5 transakcji kartą kredytową na dowolne kwoty.

Jeżeli na przykład aktywujesz kartę w październiku, wykonujesz po 5 transakcji w listopadzie, grudniu i styczniu. Ważne, aby były one zaksięgowane w tych miesiącach.

Następnie bank powiadomi o przyznaniu nagrody w kolejnym miesiącu i od tej pory ma 30 dni na jej przysłanie.

Regulamin oferty.

Druga propozycja powinna cieszyć się dużym powodzeniem, bo oferuje naprawdę konkretny bonus pieniężny do wykorzystania w znanej sieci sklepów.

 400 zł do wydania w Biedronce

1. Do 10 listopada br. wypełnij formularz i złóż wniosek o otwarcie karty Simplicity.


2. Przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku.

3. W dwóch kolejnych miesiącach wykonaj co najmniej 5 transakcji kartą kredytową.

Jeśli umowę o kartę zawrzesz w październiku, możesz wybrać, że wykonasz po 5 transakcji w październiku i listopadzie lub listopadzie i grudniu. Nagrodę w postaci kodu o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka dostaniesz w wiadomości w bankowości elektronicznej Citibanku do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków promocji. Kod możesz wykorzystywać wielokrotnie aż do wyczerpania limitu 400 zł do końca 2018 r.

Po prostu przy kasie podajesz go pracownikowi albo pokazujesz w telefonie.

Regulamin oferty.

Aktualizacja 19 października

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie promocją wydłużył się czas oczekiwania na kontakt ze strony banku do maksymalnie pięciu dni.

Aktualizacja 4 listopada

Możemy zarobić dodatkowe 150 zł za polecenie konta Citi Priority znajomym - maksymalnie trzem osobom. Szczegóły w regulaminie promocji.

PODSUMOWANIE

Dzisiejsza propozycja promocji pozwala zgarnąć naprawdę sporą premię. Praktycznie nie da się z niej sensownie skorzystać bez karty kredytowej. Teoretycznie można też przetestować darmowy w pierwszym roku limit kredytowy w Citibanku, ale zostanie on przyznany tylko takiej osobie, która ma zdolność kredytową, czyli lepsza jest karta z bonusem.

Najrozsądniejszą kolejnością jest otwarcie bezpłatnej karty kredytowej z bonusem i dopiero potem konta Citi Priority.

Jeżeli już masz kartę w Citi, możesz od razu przystąpić do drugiego etapu.

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z karty kredytowej, koniecznie powinny zapoznać się z podstawowymi zasadami jej użytkowania. Pamiętajcie, że bank najwięcej zarabia na nierozważnych klientach.

Z drugiej strony karta kredytowa może być też na przykład świetnym narzędziem do łatwego zbudowania pozytywnej historii w BIK potrzebnej przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Oczywiście spłacaj całość zadłużenia w terminie, aby nie ponosić żadnych kosztów i staraj się nie zbliżać do przyznanego limitu.

A na koniec życzę wszystkim udanych łowów i zgarnięcia pełnej puli 1100 zł. W tym roku raczej nie będzie już promocji bankowej z aż tak wysokim realnym bonusem do zdobycia.

=> Załóż konto Citi Priority i zyskaj do 700 zł premii