piątek, 4 listopada 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe listopad 2016

Tradycyjnie na początku miesiąca sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze lokaty i konta bankowe - tym razem z datą listopad 2016 r.

Na plus możemy zapisać, że pod koniec października w kilku bankach były dostępne  lokaty na 3% i więcej. Zobaczymy, czy będzie powtórka w listopadzie.

A dlaczego tak się dzieje?

Banki przekazują KNF raporty na temat stanu swojej kondycji według wyliczeń na koniec danego miesiąca i dlatego łatwiej o dobrą ofertę właśnie wtedy.

NEST BANK

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pożegnaliśmy Bank Smart, na którego miejscu w ostatni weekend pojawił się Nest Bank. Dla starych klientów Smarta wielkich zmian nie widzę.

Natomiast na zachętę pojawiła się trzymiesięczna lokata dla nowych klientów na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) o nazwie Nest Lokata Witaj.


Zakładamy ją razem z bezpłatnym kontem z darmową kartą (karta nieobowiązkowa)..


Technicznie najpierw otwieramy Nest Konto, a po jego aktywacji należy zalogować się, kliknąć u góry w "wykonaj operację", potem w "nowa lokata" i ją założyć.

Obecni klienci, czyli głównie osoby przeniesione ze Smarta, mogli otworzyć w miarę niezłe lokaty na nowe środki (według stanu na koniec dnia 28 października br):

[Aktualizacja 21 listopada - stawki poniżej niedostępne, obecnie obowiązują niższe zgodne z tabelą oprocentowania banku]

1. Lokata na 6 miesięcy na 2,6% (od 1 tys. do 2 mln zł).

2. Lokata na 3 miesiące na 2,5% (od 1 tys. do 2 mln zł).

Można je też założyć bez posiadania konta, ale z niższym oprocentowaniem - odpowiednio 2,4 oraz 2,3%.

Jako ciekawostkę zauważmy kolejny pomysł na zagospodarowanie pieniędzy z 500+, czyli Nest Rodzinne Oszczędności - regulamin promocji.

W sumie powinno dać ono jakiś zysk, choć zawiłe zasady nieco odstraszają.

Moim zdaniem znacznie prościej podkręcić procenty w kolejnej promocji z Toyota Bank, pod warunkiem, że jesteśmy nowymi klientami banku.

COMPERIA BONUS 7


Z akcji wykluczono posiadaczy Konta Jedynego w okresie od 14 maja 2015 do 24 października 2016 r.

W sumie dzięki premiom w wysokości 110 zł podkręcimy oprocentowanie  lokaty na 10 tys. zł na 130 dni powyżej 5% w skali roku.

Tradycyjnie najpierw rejestrujemy się - LINK do rejestracji w promocji. Mamy na to czas do końca listopada.

Następnie na naszą skrzynkę przychodzi mail z linkiem aktywacyjnym, w który klikamy i wnioskujemy o Konto Jedyne w Toyota Bank. Umowę z bankiem zawrzemy za pośrednictwem kuriera.

Po aktywacji konta przelewamy na nie co najmniej 10 tys. zł i zakładamy Plan Depozytowy na 130 dni na 2,5%. Aby otrzymać premię 100 zł, należy utrzymać tę lokatę co najmniej przez 70 dni.

Kolejne 10 zł dostaniemy za rejestrację w programie "Tankuj korzyści z Toyotą".

O przyznaniu premii organizator poinformuje mailowo do 24 marca 2017 r., a środki zostaną przelane na założone w promocji Konto Jedyne do 14 kwietnia 2017 r.

Na co należy uważać?

Konto Jedyne kosztuje 2,49 zł miesięcznie (w listopadzie będzie bezpłatne), więc przelewając środki przeznaczone na lokatę najlepiej od razu dorzucić parę groszy i wysłać na przykład 10 030 zł.

Bank zwróci opłatę, jeśli w danym miesiącu wykonamy kartą transakcje za co najmniej 400 zł - można połączyć temat ze zwrotem za paliwo.

Link do rejestracji w promocji.

Regulamin promocji.   FAQ.

Regulamin świadczenia usług w Toyota Bank.

Tabela opłat i prowizji.

Tabela oprocentowania.

Uwaga! W artykule znajdują się linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was lokaty czy konta. Dzięki!

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

24 października skończyło się promocyjne 2,5% w BGŻOptima i bank zjechał do zaledwie 1,5%. Jednak po kilku dniach wrócił z wyższą stawką: 2,3% do 150 tys. zł dla nowych środków wg stanu na koniec dnia 14 października br. Tym razem promocja potrwa do 9 lutego 2017 r.

Uważam, że można spokojnie to konto wykorzystać do "parkowania" gotówki przerzucanej potem na wyżej oprocentowane lokaty - nie ma tu żadnego limitu liczby darmowych wypłat, co najczęściej ogranicza funkcjonalność kont oszczędnościowych w innych bankach.

Przypomnę, że nowi klienci banku wraz z kontem oszczędnościowym mogą założyć jedną z trzymiesięcznych lokat do wyboru:

1. Lokata Bezkarna na 3,2% (od 1 tys. do 20 tys. zł).

2. Lokata Bezkompromisowa na 3% (od 1 tys. do 100 tys. zł).

Dodam, że do 7 listopada trwała promocja Lokaty Bezkompromisowej z bonusem organizowana przez Marcina Iwucia.

Jeżeli ktoś chce wyżej oprocentowane konto oszczędnościowe - może wybrać promocję na 2,7% (do 100 tys. zł) z Kontem 360° w Banku Millennium. Tu dodatkowo zarabiamy na płaceniu kartą i BLIK-iem (szczegóły tutaj).

Aby powiększyć tabelę, należy w nią kliknąć:


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM 

Wspomniany wcześniej Nest Bank, czyli do niedawna Smart, wydaje się też niezłą opcją dla poszukiwacza darmowego konta z bezpłatną kartą. Dlatego trzymiesięczna lokata na 4% może zmotywować do jego otwarcia.

Aby powiększyć tabelę, należy w nią kliknąć:


LOKATY BEZ KONTA

Jak zwykle przypominam o Idea Banku i wabikach dla nowych, które dzięki otrzymanemu dostępowi do bankowości elektronicznej później ułatwiają zarządzanie lokatami puszczanymi przez bank w krótkoterminowych promocjach.

Jeśli spojrzycie na tabelę poniżej, widać, że warto temat rozważyć, ponieważ standardowe oprocentowanie na rynku jest po prostu słabe.

W Idei mamy do wyboru:

1. Lokata Happy (od 500 zł. do 10 tys. zł).

a)  1 miesiąc na 3,5%.

b) 2 miesiące na 4%.

c) 3 miesiące na 3,5%.

2. Trzymiesięczna Lokata Happy Plus na 3% (od 10 000,01 zł do 100 tys. zł).

Aby powiększyć tabelę, należy w nią kliknąć:


PODSUMOWANIE

Standardowe lokaty nadal wyglądają mizernie. Jednak ostatnio pojawia się całkiem sporo przyzwoitych krótkoterminowych propozycji banków, więc sensowne wydaje się czekanie z pieniędzmi na te rodzynki na przykład w przechowalni na koncie oszczędnościowym.

Osobiście uważam, że warto dywersyfikować oszczędności kupując również waluty - sam korzystam do tego celu z Walutomatu (LINK do rejestracji).

Artykuł będzie aktualizowany.

Jeśli znajdziecie jakąś ciekawą ofertę, chcecie o coś zapytać czy uzupełnić temat, zapraszam do komentarzy!