czwartek, 1 września 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe wrzesień 2016

Dzieci wracają do szkoły, czyli zaczął się wrzesień i pora na comiesięcznie najlepsze lokaty i konta bankowe.

DARMOWE KONTA BANKOWE Z BEZPŁATNĄ KARTĄ

Dość niespodziewanie powiększyła się lista darmowych kont bankowych z bezpłatną kartą debetową. Dołączyło do niej Konto Idealne w Idea Banku.

Fot. Idea Bank
Aktualizacja 5 września

Idea Bank obciął oprocentowanie nominalne kont oszczędnościowych Zośka i Zośka PRO do 2,5%. Więcej tutaj.

Przypomnę, że tworzy ono ciekawy tandem z kontem oszczędnościowym Zośka Pro z realnym oprocentowaniem ponad 2,7% - tu przeczytasz oddzielny opis.

Pomijając kilka bezpłatnych kont dla młodych klientów pozostałe dwa są te same od wielu miesięcy:

1. Smart Konto w Banku Smart.
2. Konto e-direct w Volkswagen Banku.

W tym drugim jedyną istotną opłatą jest prowizja 1,5 zł za bankomatową wypłatę o wartości poniżej 400 zł.

Na konferencji prasowej 6 września prawdopodobnie zostanie ogłoszona nowa nazwa Banku Smart - może to być Nest Bank lub coś podobnego. Prezes zapewnia, że podstawowe konto pozostanie darmowe.

360 ZŁ PREMII ZA ZAŁOŻENIE I KORZYSTANIE Z KONTA

Większość z nas dostaje wynagrodzenie przelewem na konto i używa kart na zakupach. W takim razie na pewno warto rozważyć opcję zarabiania na tych operacjach przy niewygórowanych warunkach.

W Banku Millennium wróciła promocja, w której za transakcje kartą debetową otrzymujemy zwrot 2%, a za transakcje BLIK-iem aż 5% - w obydwu przypadkach maksymalny zwrot sięga 30 zł miesięcznie.

Inaczej mówiąc - za wszystkie transakcje kartą do 1500 zł miesięcznie zyskasz 2% zwrotu i za wszystkie BLIK-iem do 600 zł miesięcznie dostaniesz 5% zwrotu.  Całkiem nieźle.

Promocja trwa pół roku, czyli w sumie możemy zyskać 360 zł.

>>> Załóż Konto 360° i zarabiaj


A jakie są wymagania banku?

1. Comiesięczne wpływy na konto minimum 1000 zł (może być przelew własny z innego banku).

2. Minimum jedna zaksięgowana transakcja kartą miesięcznie.

3. Co najmniej raz w miesiącu zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Jeżeli założysz Konto 360° Student (wiek od 18 do 26 lat, nie trzeba być studentem), wpływ minimum tysiąca złotych nie obowiązuje - LINK do wniosku.

Z promocji wyklucza się osoby, które miały lub mają konto w Banku Millennium po 31 sierpnia 2015 r.

Co więcej, razem z Kontem 360° dostajemy w pakiecie lokatę mobilną na 3,25% (do 10 tys. zł) oraz konto oszczędnościowe na 2,7% (do 100 tys. zł, 2% powyżej 100 tys. zł, przez 92 dni od pierwszego wpływu środków).

>>> Załóż Konto 360° i zarabiaj

Na co należy zwracać uwagę?

Na spełnienie minimalnych wymagań (1 transakcja kartą i wpływy 1000 zł co miesiąc). W przeciwnym razie bank naliczy opłaty.

Poza tym warto wyłączyć zbędne ubezpieczenia karty i podnieść limit dzienny operacji w oddziale banku.

Regulamin promocji "Zyskaj 360 zł".
Cennik usług - prowizje i opłaty.
Cennik usług - karty debetowe.

Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany przez żaden bank czy inną instytucję. Sam wybieram moim zdaniem najlepsze oferty dostępne na rynku i otrzymam wynagrodzenie z afiliacji, czyli jeśli skorzystacie z niektórych linków zawartych w tym wpisie. Z góry dziękuję!

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Do końca sierpnia mogliśmy otworzyć Konto Godne Polecenia w BZ WBK, gdzie aż do 30 czerwca przyszłego roku gwarantowane jest 4% (dla salda do 4 tys. zł).

Teraz oferta zniknęła, więc poszukajmy innych najciekawszych propozycji banków.

Z nowości - 10 sierpnia Eurobank podwyższył oprocentowanie dla nowych klientów otwierających rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk z 2,5 na 3% (do 30 tys. zł, 2% powyżej 30 tys. zł, przez 3 miesiące) - nowych obowiązuje roczna karencja.

Ostatnio Getin Bank drastycznie obniżył oprocentowanie lokaty na nowe środki (do 2,3%), ale za to oferuje konkurencyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego dla nowych klientów: 2,8% (do 100 tys. zł,  przez 122 dni, z bezpłatnym kontem osobistym) - regulamin oferty.

Cały myk polega na tym, żeby przy zakładaniu ROR-u wybrać albo Getin Up Free (osoby od 18 do 28 lat), albo Getin Up bez karty debetowej.

W takim wypadku zyskujemy najwięcej w promocji.

>>> Załóż konto oszczędnościowe na 2,8% z bezpłatnym ROR-em

Z ciekawostek mamy Lion's Bank i 2,7% na rachunku oszczędnościowym Excellence (wymagany wpływ na rachunek 12 tys. zł miesięcznie lub obrót kartą 3000 zł).

Więcej kont oszczędnościowych znajdziecie w tabeli:

Uwaga! Aby tabele wyświetlały się w lepszej rozdzielczości, należy w nie kliknąć.

Kliknij, aby powiększyć

LOKATY BEZ KONTA

W tym segmencie jest naprawdę krucho. Sam ratuję się krótkoterminowymi promocjami w Idea Banku i takimi akcjami jak ostatnio opisana z Toyota Bank (o tym później).

Przykładowo w poniedziałek założyłem miesięczną Lokatę Bezkonkurencyjną w Idea Banku na 2,75%. Wcześniej lokaty na 3%. Z braku laku...

Aby szybciej korzystać z takich promocji, dobrze posiadać przynajmniej dostęp do bankowości elektronicznej w Idei i najpierw wybrać Lokatę Happy (3,5-4%, od 500 zł do 10 tys. zł) lub Lokatę Happy Plus (3%, od 10 tys. do 100 tys. zł).

W przypadku Lokaty Happy mamy do wyboru 3 warianty:

1 miesiąc na 4  3,5%;

2 miesiące na 4%;

3 miesiące na 3,5%.

14 września spadły stawki w Lion's Banku - aktualna tabela oprocentowania.

Obecnie nowy klient na trzymiesięcznej Lokacie Welcome dostanie już tylko 2,55% (od 100 tys. do 350 tys. zł) lub 2,65% (od 350 tys. do 600 tys. zł).

Więcej lokat znajdziecie w tabeli:

Kliknij, aby powiększyć tabelę

LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

Trzeba przyznać, że stawki oprocentowania z tabeli powyżej wyglądają nędznie i musimy ratować się w inny sposób.

Mój pomysł to na przykład ok. 5,27% dla 10 tys. zł w Toyota Banku na Lokacie na 130 dni. W sumie da się tam zapakować na ponad 4 miesiące nawet 100 tys. zł - więcej przeczytacie tutaj w oddzielnym artykule. Naprawdę zastanówcie się nad tym.

Druga opcja do rozważenia wygląda trochę mniej atrakcyjnie, ponieważ jest bardzo długoterminowa, czyli na co najmniej 5 lat  Jednak tu też wychodzi ponad 5% i temat dotyczy osób posiadających dzieci. Akurat zaczął się rok szkolny, więc można podumać nad pewnego rodzaju inwestycją dla dziecka - szczegóły tutaj.

Od 1 września spadło oprocentowanie Lokaty Rentierskiej w Noble Banku (2,7% na 2 lata i 2,8% na 3 lata) - w wariancie dwuletnim więcej dostaniemy na zwykłej Lokacie Stabilnej w Idea Banku (2,75%). I to już od 500 zł.

Ze względu na wysoki górny limit (100 tys. zł) oraz brak dodatkowych warunków do spełnienia polecam nowym klientom BGŻOptima trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3% z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek. Lokata otwierana jest z bezpłatnym kontem oszczędnościowym (2,5% do 24 października) - LINK do wniosku.

Kliknij, aby powiększyć
 * Lokata w Deutsche Banku daje 5% dopiero po aktywacji konta dbNET

Jeśli znajdziecie ciekawą ofertę, chcecie o coś zapytać czy uzupełnić zestawienie, zapraszam do komentarzy!

Ostatnia aktualizacja 17 września 2016 r.

Posiadaczom minimum 10 tys. zł wolnych środków proponuję zapoznać się z promocją Toyota Banku. Możecie zyskać nawet ponad 5% na lokacie + dodatkowe premie w programie poleceń - szczegółowy opis przeczytacie w oddzielnym artykule (LINK).