wtorek, 30 sierpnia 2016

Lokata 130 dni z premią na 5,27% + program poleceń w Toyota Bank

Toyota Bank zapowiadał w tym roku, że przygotuje kilka propozycji dla klientów. Po dłuższej przerwie doczekaliśmy się nowej promocji o nazwie "Lokata 130 dni z premią".

Na czym ona polega?

Najkrócej mówiąc, za założenie lokaty 2,5% na 130 dni nowy klient otrzyma dodatkowo 100 zł premii, a obecny klient 50 zł (kwota minimalna lokaty 10 000 zł).


A teraz sprawdźmy, jakie trzeba spełnić warunki i zastanówmy się, czy  promocja w ogóle się opłaca.


LOKATA 130 DNI + 100 ZŁ

Zgodnie z regulaminem promocji za nowego klienta uważa się osobę, która obecnie nie posiada i nie posiadała Konta Jedynego w banku od 7 kwietnia 2015 r. do 29 sierpnia 2016 r.

Co należy zrobić po kolei?

1. Zarejestruj się na stronie promocji podając swoje imię, nazwisko i adres e-mailowy (najpóźniej do 30 września 9 października br.).

Promocja została przedłużona do 9 października.

2. Po zaznaczeniu wymaganych zgód klikasz czerwony przycisk z napisem "zarejestruj się."

3. Po chwili z adresu noreply@bankzpremia.pl przyjdzie wiadomość o tytule "Lokata 130 dni z premią - aktywacja". Kliknij w zamieszczony w niej link i w ten sposób dokonasz aktywacji profilu.

Następnie przygotuj sobie kilka danych i dokumenty.


Przewiń stronę i na dole wybierz opcję "Nie mam konta w Toyota Banku", a potem przejdź do strony banku klikając w czerwony prostokąt.


Po wypełnieniu formularza na stronie banku otrzymasz mailem potwierdzenie złożenia wniosku o otwarcie Konta Jedynego.

Współorganizatorem promocji jest Agora i należy wyrazić dla niej zgodę na przetwarzanie danych osobowych i upoważnienie banku do ich udostępnienia do celów promocji

W ciągu dwóch dni roboczych zadzwoni do Ciebie pracownik banku, aby umówić z Tobą wizytę kuriera, który przywiezie dokumenty do podpisania. Po kilku dniach bank potwierdzi aktywację Konta Jedynego wysyłając wiadomość SMS.

Wtedy zasilasz Konto Jedyne przelewem z innego banku i samodzielnie otwierasz Lokatę na 130 dni. Masz na to czas do końca października.

Uwaga! W rozwijanym menu po zalogowaniu do Toyoty wybierz "Plan Depozytowy 130 dni".


Co istotne, aby spełnić wymogi promocji, koniecznie trzeba założyć lokatę za 10 tys. zł oraz nie zrywać jej przez co najmniej 70 dni.

Potem czekamy na mailową informację o przyznaniu premii, która zostanie przysłana do 17 stycznia 2017 rPremia będzie wypłacona na Konto Jedyne do 14 lutego 2017 r.

 
CZY TO SIĘ OPŁACA?

Na pewno nie przyda się osobom z niedużymi oszczędnościami czy polującym na same bonusy - musimy wyłożyć 10 tys. zł.

Konto Jedyne teoretycznie jest darmowe, ale bank pobiera z góry opłatę miesięczną za kartę debetową w wysokości 2,49 zł. Jeśli wykonamy kartą transakcje bezgotówkowe za minimum 400 zł miesięcznie, opłata jest zwracana.

Dlatego trzeba na tym koncie trzymać jakieś drobne, żeby nie pojawił się na nim niedozwolony debet.

Przyjmijmy wariant, że nie zawracamy sobie głowy obrotem na karcie i od premii odliczymy wydatki na debetówkę.

W pierwszym miesiącu bank nie pobierze opłaty (wrzesień), a w kolejnych już tak, czyli mamy październik, listopad, grudzień, styczeń, luty i na wszelki wypadek dorzućmy marzec. W sumie 6 x 2,49 zł + 5 zł za polecony z wypowiedzeniem umowy, czyli razem około 20 zł.

W takim razie realna premia spada do 80 zł.

Lokata 2,5% dla kwoty 10 tys. zł da nam zarobić przez 130 dni około 72,12 zł netto. Dorzucamy do tego premię 80 zł i zyskujemy w sumie 152,12 zł netto, co przekłada się na oprocentowanie w skali roku 5,27% brutto (4,27% netto).

5,27% to znacznie więcej od średniej rynkowej. No i na dodatek pieniądze lokujemy aż do stycznia i nie musimy w międzyczasie szukać innych lokat dla tych 10 tys. zł.

Poza tym zauważmy, że w sumie da się ulokować na Planie Depozytowym 130 dni nawet 100 tys. zł (10 lokat od 3 tys. do 10 tys. zł), czyli może on się ewentualnie przydać do przerzucenia środków w październiku przed końcem promocji w BGŻOptima (do 24.10 2,5% na koncie oszczędnościowym).

Dla porównania - aktualnie najwyżej płacąca na rynku w segmencie depozytów na cztery miesiące Lokata na nowe środki w Getin Banku oferuje 2,4%.

>>> Zarejestruj się w promocji i załóż lokatę na 5,27%

LOKATA 130 DNI + 50 ZŁ PREMII

Obecni klienci, którzy już posiadają Konto Jedyne i brali udział co najmniej w jednej z wcześniejszych promocji Agory, mogą również skorzystać z tej lokaty z bonusem.

Najpierw rejestrujemy się i postępujemy podobnie jak opisano wyżej w przypadku nowych klientów, wybierając oczywiście opcję "Mam konto w Toyota Banku" i pomijając procedurę otwierania nowego konta w banku.

Co istotne, bank nie tylko wymaga od nas utrzymania lokaty przez 70 dni od otwarcia, ale również przez 30 dni od założenia lokaty salda z dnia 29 sierpnia br, powiększonego o 10 tys. zł, czyli w wariancie minimalnym przelewamy na Konto Jedyne 10 tys. zł + 2,49 zł za wrześniową opłatę za rachunek (o ile nie wykręcamy obrotu kartą) oraz kolejne 2,49 zł zł za październikową opłatę za rachunek.

Sam otwieram tę lokatę jako obecny klient i już przelałem piątaka z innego banku na Konto Jedyne, żeby zachować prawo do bonusu. Oczywiście dostałem już premię w poprzedniej akcji:Pozostałe warunki są podobne jak dla nowych.


W sumie po odjęciu kosztów zostaje nam raptem tylko ok. 30 zł z bonusu, czyli niewiele. Jednak Toyota zaoferowała jeszcze coś przy okazji.

PROGRAM POLECEŃ

Aby polecać konto innym, musimy\ zalogować się na stronie promocji i wygenerować specjalny kod. Później ten kod będzie musiała wpisać przy wniosku osoba polecona. Polecony jest również zobowiązany do podania danych osoby polecającej.

Oczywiście obydwie osoby muszą spełnić wymóg założenia lokat za minimum 10 tys. zł każda.

Za każdą skutecznie poleconą osobę otrzymacie 50 zł, maksymalnie można zyskać w programie poleceń 250 zł.

Więcej w regulaminie.


PODSUMOWANIE

W obecnych czasach niskich stóp procentowych nowa akcja Toyoty jest atrakcyjna dla nowych klientów, ponieważ z 10 tys. zł da się wycisnąć ponad 5%. 

>>> Zarejestruj się w promocji i załóż lokatę na 5,27%

Dla obecnych klientów nie jest to jakaś rewelacja, choć w świetle spadającego oprocentowania lokat w innych bankach Plan Depozytowy może być solidną skarbonką dla nawet 100 tys. zł na ponad 4 miesiące. Aktualnie ciężko znaleźć coś lepszego na taki okres dla kwot znacznie powyżej 10 tys. zł.

Co obrotniejsi mogą próbować szczęścia w programie poleceń. Jednak według mnie ze względu na dość wysoką kwotę wejścia (10 tys. zł) wcale nie będzie łatwo przekonać znajomych do nowego banku.

Regulamin promocji
Tabela oprocentowania
Tabela opłat i prowizji