środa, 27 lipca 2016

Trwa ofensywa lokat w Idea Banku - "Tylko Teraz" na 3% na 45 dni

Idea Bank powraca do zwyczaju oferowania dobrze oprocentowanych lokat pod koniec miesiąca. Dziś pojawiła się Lokata Tylko Teraz na 3% na 45 dni.

Fot. Idea Bank
Zgodnie z regulaminem możemy wpłacić na lokatę od 500 zł do 1 mln zł i będzie ona dostępna co najmniej do jutra. Wniosek jest ważny pięć dni, czyli jeśli złożymy go dziś, mamy czas na wpłatę do poniedziałku 1 sierpnia włącznie.

[Aktualizacja 30 lipca 2016 r. 

Lokaty Tylko Teraz i Go nie są już dostępne. Jednak wciąż możecie zakładać Lokatę Happy i Happy Plus.]

Jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Idea Bankiem, powinniśmy najpierw rozważyć otwarcie Lokaty Happy (od 3,5 do 4%, 500 zł-10 tys. zł) lub trzymiesięcznej Lokaty Happy Plus (3,25%, od 10 tys. do 100 tys. zł) - LINK do Happy Plus.

Dzięki temu otrzymujemy dostęp do bezpłatnej bankowości elektronicznej Idei i potem z jej poziomu zakładamy kolejne lokaty.


W lipcu zmieniły się warunki Lokaty Happy - teraz można wybrać różne okresy:

1 miesiąc na 4%
2 miesiące na 4%
3 miesiące na 3,5%

>>>LINK do Lokaty Happy dla nowych klientów.

Oczywiście zdecydowana większość Czytelników już korzystała z Idea Banku. Dlatego wskażę na wciąż dostępną Lokatę GO na 3 miesiące na 2,75% (od 500 zł do 1 mln zł). Tu również wnioski są ważne przez pięć dni.

Osobiście skorzystam z lokat w Idei, ponieważ trzymam pod ręką środki w Optimie z dowolną liczbą bezpłatnych przelewów - więcej o nowych warunkach w BGŻOptima znajdziecie w oddzielnym artykule.

Przypomnę też, że lokaty w Idea Banku są z automatu odnawialne na bardzo słabych warunkach lokaty standardowej. Dlatego najprościej po odnowieniu lokaty natychmiast ją zerwać w bankowości elektronicznej i potwierdzić operację SMS-em.

Inny haczyk to wygasanie lokaty Tylko Teraz. Jeśli opłacimy wniosek dziś, zakończy się ona w sobotę 10 września. Z tego powodu możemy poczekać z wysłaniem pieniędzy do piątku 29 lipca, albo zerwać 45-dniową lokatę Tylko Teraz po odnowieniu w sobotę 10 września i założyć na dwa dni Lokatę Beztroską.

Jeśli przejrzymy najlepsze lokaty lipca, widać, że nowe, lipcowe propozycje Idei są zdecydowanie lepsze od średniej rynkowej i dlatego uznałem, że warto o nich dziś napisać, zanim znikną ze strony banku.