poniedziałek, 18 lipca 2016

Nowe warunki w BGŻOptima. Sprawdź też inne najlepsze konta oszczędnościowe

W piątek poznaliśmy nowe warunki na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima. Bank zaoferował 2,5% dla nowych środków do 150 tys. zł aż do 24 października.

Przypomnę, że kto nie korzystał z usług tego banku w ostatnich dwunastu miesiącach, może otworzyć trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3% (od 1 tys. do 100 tys.zł) - z opcją wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek - LINK do Lokaty Bezkarnej z bezpłatnym kontem oszczędnościowym.


Tym razem datę graniczną dla nadwyżki wyznaczono na koniec dnia 4 lipca. Kto zdążył wypłacić pieniądze do 4 lipca włącznie, może nadal korzystać z 2,5% oraz wpłacać i wypłacać za darmo, kiedy tylko chce.

W przeciwnym wypadku stawka spada do 1,5% - nowa tabela oprocentowania.

Jak poradzić sobie z tym problemem?


Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście założenie drugiego konta (najpierw otwieramy Lokatę Bezkarną na 3%) na żonę lub męża. Istnieje też Konto Junior dla dziecka z tymi samymi zasadami i limitami. Niestety bank zablokował zakładanie nowych.

Osobiście wykonałem jeszcze inny manewr - przerzuciłem sporo gotówki na dwumiesięczne lokaty na 3% w Idea Banku i teraz ta kasa będzie mi powoli wracać, więc BGŻOptima przyda mi się jako poczekalnia/skarbonka.

Dla nieco mniejszych środków (do 12 tys. zł) dobrym rozwiązaniem pozostaje Konto Godne Polecenia na 4% w BZ WBK. Co ciekawe, możemy założyć kolejne trzy ROR-y z limitem 4 tys. zł każdy, nawet jeśli otwieraliśmy je w poprzednich edycjach promocji (przetestowane) - LINK do Konta Godnego Polecenia na 4%.

Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany. Zawiera on linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za założone przez Was wyselekcjonowane przeze mnie najlepsze konta i lokaty. Z góry dziękuję za skorzystanie z tych linków!

Dlaczego nie da się otworzyć teraz KGP za pomocą przelewu weryfikacyjnego, tylko za pośrednictwem kuriera?

1 lipca weszła w życie nowa rekomendacja KNF (rekomendacja nr 6 str. 16) ograniczająca otwieranie nowych kont przelewem. Banki ponoć pracują nad nowym rozwiązaniem pozwalającym na powrót przelewów. Dziwi tylko, że nie zrobiły tego do tej pory - rekomendację opublikowano w listopadzie ubiegłego roku, więc czasu nie powinno im brakować.

A co w przypadku kwot większych niż 12 tys. zł?

Proponuję dwie opcje:

1. Konto oszczędnościowe na 2,7% (do 100 tys. zł, przez 92 dni, 2% powyżej 100 tys.zł) otwierane razem z Kontem 360° w Banku Millennium - LINK do konta.

Aby nic nie płacić za konto, trzeba raz w miesiącu wykonać transakcję kartą i zapewnić wpływy na Konto 360° minimum 1000 zł miesięcznie (może być przelew własny).

2. Konto Zośka Pro na ok. 2,72% w Idea Banku - szczegóły w oddzielnym artykule.

Więcej kont zebrałem w zaktualizowanej tabeli.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Kliknij w tabelę, aby powiększyć (stan na 18.07. 2016 r.)
Generalnie oprocentowanie wszędzie spada - nawet teoretycznie konkurencyjny Bank Smart obniżył ofertę dla nowych klientów do zaledwie dwóch procent. Zrezygnował również z dobrze oprocentowanych promocyjnych Smart Lokat dla nowych klientów.

Podobnie dzieje się z innymi lokatami - od dziś lokata na nowe środki w Getin Banku schudła z 2,8 do 2,5% (nowa tabela oprocentowania).

Jeśli szukacie więcej lokat i kont - zapraszam do zapoznania się z lipcowym zestawieniem najlepszych lokat i kont bankowych.

Podsumowując, na tle słabego rynku depozytowego 3% na Lokacie Bezkarnej i 2,5% na bezpłatnym koncie oszczędnościowym z maksymalnym saldem 150 tys. zł z dowolną liczbą darmowych wpłat i wypłat wydaje się niezłą propozycją.

>>> Załóż Lokatę Bezkarną na 3% z kontem oszczędnościowym na 2,5%