niedziela, 3 lipca 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe lipiec 2016

Rozpoczął się lipiec, więc pora na comiesięczne najlepsze lokaty i konta bankowe.

Jeżeli poszukujecie bezpłatnego konta z darmową kartą debetową bez dodatkowych warunków do spełnienia, przypominam o Banku Smart.

[Aktualizacja 18 lipca]

Na zachętę bank dorzuca jeszcze kupon o wartości 40 zł do wykorzystania w PizzaPortal.pl - LINK do Smart Konta z kuponem 40 zł. [aktualizacja - promocja zakończona]

Fot. PizzaPortal.pl
Bank pozycjonuje się jako dyskont i tak powinien być traktowany. Zapewne z czasem wprowadzi opłaty, ale wtedy będzie musiał zaproponować coś więcej niż to, co oferuje obecnie.

Pierwsze zmiany nastąpiły z początkiem lipca - między innymi wprowadzono opłatę 5 zł za wypłatę z bankomatów zagranicznych czy umożliwiono klientom korzystanie z tradycyjnych placówek w sieci BIZ Banku (więcej na ten temat przeczytacie tutaj).


Bardzo blisko pełnej bezpłatności jest też Volkswagen Bank i jego konto e-direct. Jedyna potencjalna opłata to 1,5 zł za wypłatę z bankomatu poniżej 400 zł.

Uwaga! Od 1 lipca br. występują utrudnienia w otwieraniu nowych kont za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jest to wynik wejścia w życie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Banki starają się o przywrócenie tej funkcjonalności - więcej tutaj.

W pozostałych przypadkach albo trzeba ponosić opłaty, albo spełniać określone wymagania. Dlatego warto czekać na akcje promocyjne.

Przykładowo: do końca lipca Credit Agricole płaci 250 zł za przeniesienie konta - LINK do wniosku (musimy zadeklarować co najmniej 1500 zł comiesięcznych wpływów na konto).

Z kolei nawet 500 zł możemy zyskać za otwarcie eKonta w mBanku i aktywne korzystanie z niego (regulamin promocji).

Skoro zaczął się sezon wakacyjny, osoby pytające o odpowiednia kartę do wyjazdów zagranicznych odsyłam do artykułu na blogu Marcina Iwucia.

A co z oszczędnościami?

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE 

BZ WBK przedłużył promocję Konta Godnego Polecenia do końca sierpnia, czyli nadal możemy otwierać 3 ROR-y na 4% z limitem 4000 zł każdy.

Pierwszy otwieramy normalnie przez standardowy link  (alternatywny link), a kolejne dwa już na stronie banku, wybierając opcję otwarcia konta za pośrednictwem kuriera.

Tak jak piszę powyżej,  w związku z rekomendacją KNF chwilowo otwieranie konta w BZ WBK za pomocą przelewu może być niemożliwe.

W sumie regulamin nie wyklucza z uczestnictwa posiadaczy rachunków z poprzedniej edycji, wiec można założyć kolejne trzy, czyli w sumie sześć z oprocentowaniem 4% [sprawdzone]

Poza tym bank wyraźnie walczy o kolejnych nowych klientów, więc być może pojawi się jakaś nowa promocja z premią.

Kliknij, aby powiększyć tabelę (zaktualizowano 18 lipca)

* - przeczytaj opis Konta Zośka Pro.

LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

W czerwcu spadła stawka trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej z 3,2 na 3%.  Nadal wyróżnia się ona na tle rynku, także ze względu na solidny górny limit (100 tys. zł) i możliwość jej wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek - LINK do Lokaty Bezkarnej.

Kliknij, aby powiększyć tabelę

* promocyjne oprocentowanie w Deutsche Banku nalicza się dopiero po aktywacji konta db NET

Możemy jeszcze dorzucić tu neoBank z trzymiesięczną Energolokatą 3M Plus na 2,8%.

LOKATY BEZ KONTA

Tym razem zabrakło ciekawych nowych lokat w Idea Banku. Bank zmienił taktykę i zaoferował wyższe oprocentowanie zamożniejszym klientom Lion's Banku (od 100 tys. zł) - nowa tabela oprocentowania.

Za to stawkę podbił Getin Bank oferując czteromiesięczną e-Lokatę na nowe środki na 2,8% (od 500 zł, stan na 30 kwietnia br.) [aktualizacja - od 18 lipca oprocentowanie wynosi 2,5%].

Kliknij w tabelę, aby ją powiększyć (aktualizacja 18 lipca)
Więcej o Lokacie Pod Słońcem w Open Finance przeczytacie tutaj.

Jeśli znajdziecie jakąś ciekawą ofertę bankową, chcecie o coś zapytać, czy uzupełnić, zapraszam do komentarzy.