poniedziałek, 2 listopada 2015

Najlepsze lokaty i konta bankowe listopad 2015

Nowy miesiąc otwieramy tuż po zakończeniu promocji z bonusami w Banku Millennium i Eurobanku. Na dodatek, niestety, zniknęło też sporo dobrze oprocentowanych lokat.

Jednak zamiast narzekać, lepiej skupmy się na pozytywach i działaniu.

Zacznijmy od tego, że banki nadal walczą o nowego klienta, więc na pewno będą pojawiały się okazje do zarobku.

Aktualizacja 4 listopada

W T-Mobile Usługi Bankowe właśnie powrócił zwrot 5% za transakcje bezgotówkowe kartą debetową. Wystarczy wyrazić wszelkie zgody marketingowe przy składaniu wniosku o konto  oraz zapewnić sobie wpływy minimum 2000 zł miesięcznie z innego banku (nie może to być Alior Bank). Szkoda, że bank ogranicza zwrot tylko do 25 zł na miesiąc, ale obejmuje on też starych klientów.

Wynika z tego, że dla wydatków kartą 500 zł miesięcznie otrzymujemy 5% zwrotu gotówki.

W banku nie pobierają od nas żadnych opłat - jedynie za kartę 6 zł miesięcznie, jeśli nie wykonamy obrotu 200 zł. Dlatego warto ją wziąć głównie dla tej promocji.

Regulamin promocji

Tu możesz złożyć wniosek o otwarcie konta w T-Mobile Usługi Bankowe i wziąć udział w promocji

Równocześnie cały czas zachęcam do zamykania niepotrzebnych kont (niedawno zamknąłem rachunki w  Meritum), aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci nowych opłat. Poza tym często po upływie określonej karencji bank zaczyna nas znowu traktować jak nowych i korzystamy z lepszych warunków od standardowych.

Fot. SeniorLiving. org

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Wiem, że sporo osób wzięło udział w promocji "Twój Wymarzony Cel" w Raiffeisenie. Sprawdźcie, czy bank naliczył Wam za październik odsetki bonusowe. U mnie wygląda to tak:
Kliknij, aby powiększyć

Jeżeli znajdziecie pozycję "odsetki bonusowe od salda", wszystko powinno być w porządku. Wystarczy teraz pamiętać, aby zasilić konto przynajmniej złotówką w listopadzie i grudniu, aby do 15 stycznia 2016 r. bank podwoił nam odsetki, co będzie oznaczało 4% w skali roku.

Co istotne, nie ogranicza nas tu niewielki górny limit.

Takich kont oszczędnościowych za wiele na rynku nie zostało. Mamy jeszcze do dyspozycji BGŻOptimę z trzymiesięczną Lokatą Bezkarną na 3,2% (do 100 tys. zł) z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.

Trwa promocja, w której pierwszych 1000 osób otrzyma bonus 50 zł za założenie trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2% (od 1 tys. do 100 tys. zł) z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Do lokaty dołączono konkurencyjne konto oszczędnościowe z gwarantowanym oprocentowaniem 2,8% do 5 lutego 2016 r. Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku BGŻOptima. 


Poza tym dostaniemy 3% przez 92 dni w Banku Millennium (do 100 tys. zł, nowe środki) na koncie oszczędnościowym  otwieranym z Kontem 360°. W tym przypadku wciąż trwa druga edycja promocji "Zyskaj 360 zł" - w skrócie bank zwraca 2% za transakcje bezgotówkowe kartą oraz 10% za transakcje BLIK-iem (maksymalnie 60 zł miesięcznie przez 6 miesięcy). - link do promocji.

Wreszcie mamy darmowy Bank Smart z kontem oszczędnościowym na 3% dla nowych oraz 2,8% dla starych klientów (maksimum 50 tys. zł).

Więcej znajdziecie w tabeli:
Kliknij w tabelę, aby powiększyć

LOKATY PROMOCYJNE

Najlepsze oprocentowanie oferują lokaty-wabiki dla nowych klientów. Zdecydowana większość Czytelników bloga zdążyła je już zapewne wszystkie założyć lub przynajmniej dobrze poznać. Dlatego zebrałem je w jednym miejscu, aby było łatwiej wybierać.

Wśród zmian zauważmy, że Idea Bank oferuje Lokatę Happy nie tylko w dobrze znanej wersji 1 tys.- 10 tys. zł na 4%, ale także w wariancie Happy Plus od 10 tys. do 100 tys. zł na 3,25%.

Z kolei w Noble Banku zniknęła Lokata na Otwarcie, a z Getinu Lokata na Start.

W tabeli uporządkowałem lokaty pod względem oprocentowania:

Kliknij w tabelę, aby powiększyć
POZOSTAŁE LOKATY

W przypadku pozostałych lokat ostatnio sprawdza się taktyka czekania do końcówki miesiąca, kiedy Idea Bank proponuje depozyty z wyraźnie wyższym oprocentowaniem. Na przykład w październiku pojawiła się tam miesięczna Lokata Halloween na 3,5%.

Możemy czekać na takie okazje z depozytami trzymanymi na kontach oszczędnościowych.

Innym pomysłem jest wrzucenie środków na dłuższy okres i pobieranie comiesięcznych odsetek z Lokaty Rentierskiej Gold w Noble Banku (3,25% na 3 lata lub 3% na 2 lata). Minimalny depozyt wynosi 150 tys. zł.

Przypomnę, że dla większej kwoty (od 100 tys. zł) nowi klienci mogą wybrać też trzymiesięczną Lokatę Welcome w Lion's Banku.

Wspomniana wyżej Idea cały czas oferuje konkurencyjne oprocentowanie na Lokacie Power (dla nowych środków), na przykład 3% na 6 i 9 miesięcy czy Lokacie Fair Play.

Proponuję wpłacać tam łącznie maksymalnie równowartość 100 tys. euro (gwarancja BFG).

Oprócz tego Getin Bank i jego klony płacą 2,8% na półrocznej Lokacie Słonecznej (nowe środki wg stanu na 30 lipca br., od 500 zł).

Jeśli znajdziecie jaką ciekawą lokatę czy konto bankowe, zapraszam do komentarzy!