poniedziałek, 2 listopada 2015

Najlepsze lokaty i konta bankowe listopad 2015

Nowy miesiąc otwieramy tuż po zakończeniu promocji z bonusami w Banku Millennium i Eurobanku. Na dodatek, niestety, zniknęło też sporo dobrze oprocentowanych lokat.

Jednak zamiast narzekać, lepiej skupmy się na pozytywach i działaniu.

Zacznijmy od tego, że banki nadal walczą o nowego klienta, więc na pewno będą pojawiały się okazje do zarobku.

Aktualizacja 4 listopada

W T-Mobile Usługi Bankowe właśnie powrócił zwrot 5% za transakcje bezgotówkowe kartą debetową. Wystarczy wyrazić wszelkie zgody marketingowe przy składaniu wniosku o konto  oraz zapewnić sobie wpływy minimum 2000 zł miesięcznie z innego banku (nie może to być Alior Bank). Szkoda, że bank ogranicza zwrot tylko do 25 zł na miesiąc, ale obejmuje on też starych klientów.

Wynika z tego, że dla wydatków kartą 500 zł miesięcznie otrzymujemy 5% zwrotu gotówki.

W banku nie pobierają od nas żadnych opłat - jedynie za kartę 6 zł miesięcznie, jeśli nie wykonamy obrotu 200 zł. Dlatego warto ją wziąć głównie dla tej promocji.

Regulamin promocji

Tu możesz złożyć wniosek o otwarcie konta w T-Mobile Usługi Bankowe i wziąć udział w promocji

Równocześnie cały czas zachęcam do zamykania niepotrzebnych kont (niedawno zamknąłem rachunki w  Meritum), aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci nowych opłat. Poza tym często po upływie określonej karencji bank zaczyna nas znowu traktować jak nowych i korzystamy z lepszych warunków od standardowych.

Fot. SeniorLiving. org

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Wiem, że sporo osób wzięło udział w promocji "Twój Wymarzony Cel" w Raiffeisenie. Sprawdźcie, czy bank naliczył Wam za październik odsetki bonusowe. U mnie wygląda to tak:
Kliknij, aby powiększyć

Jeżeli znajdziecie pozycję "odsetki bonusowe od salda", wszystko powinno być w porządku. Wystarczy teraz pamiętać, aby zasilić konto przynajmniej złotówką w listopadzie i grudniu, aby do 15 stycznia 2016 r. bank podwoił nam odsetki, co będzie oznaczało 4% w skali roku.

Co istotne, nie ogranicza nas tu niewielki górny limit.

Takich kont oszczędnościowych za wiele na rynku nie zostało. Mamy jeszcze do dyspozycji BGŻOptimę z trzymiesięczną Lokatą Bezkarną na 3,2% (do 100 tys. zł) z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.

Trwa promocja, w której pierwszych 1000 osób otrzyma bonus 50 zł za założenie trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2% (od 1 tys. do 100 tys. zł) z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Do lokaty dołączono konkurencyjne konto oszczędnościowe z gwarantowanym oprocentowaniem 2,8% do 5 lutego 2016 r. Promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku BGŻOptima. 


Poza tym dostaniemy 3% przez 92 dni w Banku Millennium (do 100 tys. zł, nowe środki) na koncie oszczędnościowym  otwieranym z Kontem 360°. W tym przypadku wciąż trwa druga edycja promocji "Zyskaj 360 zł" - w skrócie bank zwraca 2% za transakcje bezgotówkowe kartą oraz 10% za transakcje BLIK-iem (maksymalnie 60 zł miesięcznie przez 6 miesięcy). - link do promocji.

Wreszcie mamy darmowy Bank Smart z kontem oszczędnościowym na 3% dla nowych oraz 2,8% dla starych klientów (maksimum 50 tys. zł).

Więcej znajdziecie w tabeli:
Kliknij w tabelę, aby powiększyć

LOKATY PROMOCYJNE

Najlepsze oprocentowanie oferują lokaty-wabiki dla nowych klientów. Zdecydowana większość Czytelników bloga zdążyła je już zapewne wszystkie założyć lub przynajmniej dobrze poznać. Dlatego zebrałem je w jednym miejscu, aby było łatwiej wybierać.

Wśród zmian zauważmy, że Idea Bank oferuje Lokatę Happy nie tylko w dobrze znanej wersji 1 tys.- 10 tys. zł na 4%, ale także w wariancie Happy Plus od 10 tys. do 100 tys. zł na 3,25%.

Z kolei w Noble Banku zniknęła Lokata na Otwarcie, a z Getinu Lokata na Start.

W tabeli uporządkowałem lokaty pod względem oprocentowania:

Kliknij w tabelę, aby powiększyć
POZOSTAŁE LOKATY

W przypadku pozostałych lokat ostatnio sprawdza się taktyka czekania do końcówki miesiąca, kiedy Idea Bank proponuje depozyty z wyraźnie wyższym oprocentowaniem. Na przykład w październiku pojawiła się tam miesięczna Lokata Halloween na 3,5%.

Możemy czekać na takie okazje z depozytami trzymanymi na kontach oszczędnościowych.

Innym pomysłem jest wrzucenie środków na dłuższy okres i pobieranie comiesięcznych odsetek z Lokaty Rentierskiej Gold w Noble Banku (3,25% na 3 lata lub 3% na 2 lata). Minimalny depozyt wynosi 150 tys. zł.

Przypomnę, że dla większej kwoty (od 100 tys. zł) nowi klienci mogą wybrać też trzymiesięczną Lokatę Welcome w Lion's Banku.

Wspomniana wyżej Idea cały czas oferuje konkurencyjne oprocentowanie na Lokacie Power (dla nowych środków), na przykład 3% na 6 i 9 miesięcy czy Lokacie Fair Play.

Proponuję wpłacać tam łącznie maksymalnie równowartość 100 tys. euro (gwarancja BFG).

Oprócz tego Getin Bank i jego klony płacą 2,8% na półrocznej Lokacie Słonecznej (nowe środki wg stanu na 30 lipca br., od 500 zł).

Jeśli znajdziecie jaką ciekawą lokatę czy konto bankowe, zapraszam do komentarzy!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...