środa, 26 sierpnia 2015

Już za miesiąc pierwsza konferencja blogerów finansowych FinBlog 2015

Ten pomysł dojrzewał już od dłuższego czasu i po wielu dyskusjach z Michałem Szafrańskim oraz Marcinem Iwuciem w końcu nabrał realnego kształtu. Z przyjemnością ogłaszam, że 24 września br. blogerzy finansowi spotkają się na żywo z Czytelnikami na pierwszej w Polsce tego typu konferencji FinBlog 2015.


Zakładamy, że impreza będzie trwała od godz. 11 do 17 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Wszyscy blogerzy powiedzą coś od siebie w krótkich wystąpieniach, a następnie będziemy odpowiadali na Wasze pytania. Mamy nadzieję, że nie będzie to strasznie sztywna impreza - po prostu chcemy spotkać się z Czytelnikami.

W pierwszej edycji oprócz naszej trójki, czyli Marcina, Michała i mnie  pojawią się także Maciej Samcik z bloga Subiektywnie o finansach oraz Michał Pałka z LiveSmarter.

Całość poprowadzi Paweł Cymcyk, autor bloga DNA Rynków, równocześnie prezes Związku Maklerów i Doradców.

PARTNER KONFERENCJI

Początkowo planowaliśmy, aby konferencja nie miała żadnego patronatu. Byliśmy gotowi samodzielnie ponieść wszelkie koszty i dlatego bez wahania odrzucaliśmy nadchodzące propozycje.

Sytuacja zmieniła się w momencie, kiedy pojawił się Narodowy Bank Polski. W końcu jest to instytucja, która nie tylko dba o wartość pieniądza i stabilność całego systemu finansowego, ale również prowadzi szeroką działalność edukacyjną, czyli znakomicie wpisuje się w naszą misję.

Dlatego z przyjemnością ogłaszam, że wyłączny patronat nad konferencją FinBlog 2015 objął Narodowy Bank Polski.NBP szczególnie zaprasza do odwiedzin serwisów zanim-podpiszesz.pl oraz euro.nbp.pl

W pierwszym znajdziecie kluczowe porady dotyczące podpisywania umów (w szczególności finansowych), a w drugim informacje na temat europejskiej integracji gospodarczej i walutowej.

UDZIAŁ W IMPREZIE

Od razu założyliśmy, że musimy wprowadzić płatne wejściówki, ponieważ z darmowymi imprezami jest tak, że rezerwacje błyskawicznie znikają, a potem i tak pojawia się zaledwie połowa osób. Pragniemy uniknąć takiej sytuacji tym bardziej dlatego, że całkowita pula wynosi tylko 200 biletów.

Z drugiej strony - mimo że musimy do imprezy dołożyć z własnej kieszeni (wsparcie NBP pokrywa tylko część kosztów), nie jest naszym celem zarabianie na biletach, więc postanowiliśmy, aby całkowity dochód z biletów (po odliczeniu niezbędnych kosztów) przeznaczyć na cele charytatywne.

Połowa środków powędruje do Pajacyka, a druga połowa do Szlachetnej Paczki

Bilet kosztuje 14,99 zł.

Wciąż jeszcze trwają wakacje i nie wszyscy na bieżąco śledzą blogi. Dlatego dla wyrównania szans podzieliliśmy sprzedaż na dwa etapy.

Pierwsza pula znajdzie się w sprzedaży w czwartek 27 sierpnia o godz. 12.

Druga pula ruszy w południe w kolejny czwartek, 3 września.

Bilety będą do nabycia pod adresem https://finblog2015.konfeo.com

Znajdziecie tam również nasze sylwetki i program konferencji.


PROGRAM KONFERENCJI

11:00 - 11:10 Powitanie

11:10 - 11:55 Jak zarabiać na promocjach bankowych 6000 złotych rocznie? Michał Pałka, LiveSmarter.pl 

Kilkaset złotych, drogi tablet, a do tego zwrot części wydatków w sklepach - właśnie w taki sposób banki próbują nas nakłonić do skorzystania z ich produktów i… liczą na nasze potknięcie. Jak więc mądrze wybierać i korzystać z promocji bankowych? Gdzie szukać haczyków? Wreszcie jak spełniać warunki kilku promocji na raz, zarabiać kilkaset złotych miesięcznie i wcale nie tracić na to zbyt dużo czasu?

11:55 - 12:40 Czy blogerzy mogą zastąpić dziennikarzy? Maciek Samcik, Subiektywnie o finansach 

O społecznościach, które coraz bardziej zmieniają świat finansów oraz mediów. I o tym dlaczego bloger bywa skuteczniejszy od dziennikarza.

12:40 - 13:10 Przerwa 

13:10 - 13:55 Jak oszczędzać i inwestować, aby nie zwariować Zbyszek Papiński, App Funds 

Oszczędzanie i inwestowanie to nie tylko same suche liczby i matematyka, ale także emocje. Mimo że wszyscy myślimy o sobie jako o osobach rozsądnych, podejmujących racjonalne decyzje ekonomiczne, jednak wpadamy w liczne pułapki, często zastawione przez nasz własny umysł. Jakie są to pułapki? Jak ich unikać?

13:55 - 14:40 Jak zadbać o własne finanse nie komplikując swojego życia? Marcin Iwuć, Finanse bardzo osobiste

Żyjemy z dnia na dzień, pracujemy co sił, pędzimy przed siebie na oślep. Gdy nie widzimy postępów, szukamy złożonych rozwiązań. Tymczasem to, co naprawdę ważne, z reguły jest bardzo proste. Opowiem o kilku niezwykle prostych zasadach, które pomogą Ci zadbać o własne finanse.

14:40 - 15:10 Przerwa 

15:10 - 15:55 Inwestowanie w siebie i własny biznes, jako droga do szybszej emerytury Michał Szafrański, Jak oszczędzać pieniądze 

Jak odłożyć tyle pieniędzy, aby móc pracować tylko dla przyjemności, a nie dlatego, że musimy? - takie pytanie trapi wiele osób zastanawiających się nad swoją przyszłością. Co musi się stać, aby móc przejść na emeryturę w wieku 40 lub 50 lat? Jak możemy inwestować pieniądze, jeśli boimy się rynków kapitałowych?

15:55 - 16:40 Panel dyskusyjny z wszystkimi prelegentami 

Pytania od prowadzącego i publiczności.

16:40 - 17:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji

Całość imprezy będzie filmowana i nagrywana - później ukaże się w serwisie YouTube. Dodatkowo Michał Szafrański planuje transmisję live w aplikacji Periscope.

To tyle dziś ode mnie. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa na żywo lub w internecie!