piątek, 28 sierpnia 2015

4% na koncie oszczędnościowym do końca roku, czyli Twój Wymarzony Cel

Wszystko wskazuje na to, że Raiffeisen Polbank postanowił wyraźnie przebić ofertę konkurencji - na nowym koncie oszczędnościowym o nazwie Wymarzony Cel najprawdopodobniej będziemy mogli wycisnąć od 1 października do końca 2015 r. aż 4% (3% we wrześniu). Na dodatek bez górnego limitu wpłaconej kwoty. 


Jak to zrobić?

Najpierw wypełniamy ankietę, na co mamy czas do 6 września.

Na stronie banku klikamy czerwony prostokąt z napisem "weź udział w konkursie", a następnie podajemy nasze imię i nazwisko, telefon oraz e-mail. Potem trzeba w ankiecie zaakceptować przetwarzanie danych osobowych oraz zaznaczyć "tak" lub "nie" przy sześciu pytaniach ankiety. Na końcu ankiety bierzemy udział w konkursie, w którym do wygrania jest 10 x 500 zł - opisujemy nasz cel oszczędzania słowami lub przesyłamy zdjęcie. Więcej w punkcie 6 regulaminu.. 

Następnie czekamy na maila z banku z linkiem, który należy kliknąć, aby potwierdzić nasz udział w promocji.

Uwaga! Nadawcą pierwszego maila nie musi być bank - będzie nim prawdopodobnie Active Forms. Sprawdzajcie wszystkie foldery poczty elektronicznej. Dopiero kolejny mail z potwierdzeniem aktywacji udziału w promocji przychodzi bezpośrednio z Raiffeisen Polbanku.


Później czekamy na kolejną wiadomość z banku, która przyjdzie do nas najwcześniej 7 września, a następnie najpóźniej do 30 września br. otwieramy  Konto Wymarzony Cel. Wraz z nim zakładamy ROR, na przykład Wymarzone Konto.

Co ważne, promocja obejmuje też obecnych klientów banku, a nie tylko nowych, jak często bywa w takich akcjach. Starzy klienci nie muszą otwierać kolejnego ROR-a.

Jak wziąć udział w promocji w wersji obrazkowej:

Kliknij, aby powiększyć obrazek

Oprocentowanie

Konto Wymarzony Cel będzie posiadało podstawowe oprocentowanie w wysokości stopy referencyjnej NBP, która w tej chwili wynosi 1,5%.

Na tym jednak nie koniec. Raiffeisen Polbank zobowiązuje się podwyższyć je o kolejne pół punktu procentowego (0,5%) i naliczy odsetki bonusowe, o ile w poprzednim miesiącu na konto wpłynął co najmniej 1 zł oraz nie wypłaciliśmy z rachunku ani grosza.

No i teraz najważniejsze - o ile spełnimy te wymogi, czyli co miesiąc będziemy wpłacali nawet po złotówce na konto i nie ruszymy tych środków w 2015 r., bank podwoi nam odsetki na koniec roku i wypłaci premię do 15 stycznia 2016 r.

Wiele wskazuje, że oprocentowanie konta ostatecznie wyniesie przez kwartał aż 4% w skali roku.

Uwaga -  prawdopodobnie bank nie doliczy odsetek bonusowych 0,5% za pierwszy miesiąc promocji, czyli wrzesień, ponieważ w sierpniu nie mieliśmy konta i nie zanotowano wpływu premiowanego bonusem. W takim wypadku za wrzesień otrzymalibyśmy 3%, a 4% dopiero od 1 października.

Poza tym w regulaminie promocji bank pisze o tym, że uczestnik promocji "złoży oświadczenie o zamiarze zawarcia umowy o Konto Wymarzony Cel, zgodnie z instrukcją podaną w wiadomości elektronicznej przesłanej do Uczestnika"


Nie poznamy tej instrukcji aż do 7 września i dlatego nie wszystko jest do końca jasne, ale wypełnienie ankiety trwa minutę i do niczego nas nie zobowiązuje..

W sumie Konto Wymarzony Cel jest skarbonką, z której na razie nie można nic wyciągać, ale trzeba dorzucać choćby symboliczne kwoty.


To nie jest artykuł sponsorowany. Jedynie otrzymam wynagrodzenie za założone przez Was konta.

Dlaczego nie możemy mówić o stuprocentowej pewności oprocentowania konta w wysokości 4%?

Na początku każdego miesiąca bank będzie sprawdzał, jaka była stopa referencyjna NBP w poprzednim miesiącu. W praktyce chodzi o komunikaty RPP po dwudniowych posiedzeniach w następujących terminach:
Jak wynika z harmonogramu posiedzeń, wrześniowe oprocentowanie konta poznamy już w środę 2 września po posiedzeniu RPP, czyli jeszcze przed otwarciem nowego rachunku w Raiffeisenie.

Analitycy nie oczekują żadnych zmian na tym zebraniu RPP, ani kilku kolejnych i dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że podwojenie odsetek w Raiffeisenie będzie ostatecznie oznaczać 4% na Koncie Wymarzony Cel.

Konkurs

Dodatkowo bank organizuje konkurs "Twój Wymarzony Cel", w którym rozda uczestnikom 10 nagród po 500 zł. W skrócie zadanie jest bardzo proste: opisz swój wymarzony cel - pisemnie lub za pomocą zdjęcia.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie (punkt 6).

Regulamin konta

Tabela Opłat i Prowizji

Podsumowanie

Dlaczego Raiffeisen oferuje tak dobre warunki? Czy to nie jest podejrzane?

Wydaje się, że bank "pompuje" bazę klientów i sumę depozytową pod szykowaną jego sprzedaż. Jednym z kandydatów do przejęcia banku z rąk Austriaków jest PZU.

Dla klienta nie ma to większego znaczenia i wystarczy pamiętać o gwarancjach BFG, którymi objęty jest także Raiffeisen Polbank (do równowartości 100 tys. euro, czyli ponad 400 tys. zł).

Podsumowując - warto rozważyć tę ofertę i sam zapewne przerzucę tu część środków z kończących mi się we wrześniu lokat. Zauważmy, że nie jest to typowe konto oszczędnościowe, tylko raczej atrakcyjnie oprocentowana kilkumiesięczna lokata z możliwością dowolnej liczby dopłat w trakcie jej trwania.