środa, 1 sierpnia 2012

Najlepsze lokaty i konta bankowe sierpień 2012

Niewątpliwie w ostatnich dniach, a nawet tygodniach niezwykle głośno zrobiło się o Amber Gold i spółce-córce OLT Express. Nie będę bezproduktywnie wałkował tej tematyki, tylko odsyłam do wielce pouczającej ściany płaczu i naprawdę trzeba umieć odróżnić pożyczkę dość dziwnej firmie od lokaty nawet w kiepskim banku. Ze względu na przeszłość pana od Multikasy, dla mnie taka pożyczka musiałaby mieć wielokrotnie wyższe oprocentowanie, żeby ją w ogóle rozważać, ale cóż...

Świata nie da się łatwo zmienić i w końcu przecież tłumy ludzi grają też w kasynach czy w polskiej wersji- punktach z automatami do połykania kasy nałogowców i głupców.

A jakie są teraz najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe?

Przede wszystkim jedna duża skarbonka, czyli BGŻOptima nieco schudła i obecnie oferuje na koncie oszczędnościowym 5,8%. Na pociechę oprocentowanie ma zostać niezmienione do końca roku.

Do 20 sierpnia Millennium płaci 7%, lecz kwota maksymalna to 25 tys. PLN. Z kolei w db Konto Oszczędnościowe 24h daje aż 8,1% - tu limit wynosi 10 tys. zł.

Dostrzeżmy też mocne wejście na rynek banku wirtualnego Alior Sync i jego nieco kontrowersyjny pięcioprocentowy zwrot gotówki za zakupy internetowe.

W przypadku typowych lokat - poza promocjami dla nowych klientów, nie widać niczego rewelacyjnego i dlatego odsyłam do poprzednich zestawów.

Jeżeli znasz jakąś ciekawą ofertę bankową, zapraszam do podzielenia się informacjami w komentarzu do wpisu.