wtorek, 22 listopada 2011

BGŻOptima: Kto dostał Digipassa?

W związku z tym, że najlepszą obecnie ofertą lokaty jednodniowej jest bez wątpienia lokata w nowym banku BGŻOptima płacąca 6,48% netto w skali roku, o której pisałem w poprzednią środę, proponuję do niej dziś wrócić.

Po pierwsze, zdaje się nie da założyć lokaty z końcówką w groszach, więc kwota optymalna podnosząca oprocentowanie (gwarantowane do końca kwietnia 2012 roku) wynosi 1043 PLN, co podkręca efektywne oprocentowanie do 6,65% netto (trzeba pamiętać, że maksymalna liczba lokat = 8 sztuk).

No i kolejna sprawa- żeby sprawnie nawigować w meandrach nowego banku trzeba posiadać Digipass, czyli fizyczny token. Czy ktoś otrzymał już tego Digipassa?


Poza tym wyjaśniam wątpliwości co do gwarancji bankowych. Bank jest częścią BGŻ i depozyty są objęte BFG (do 100 tys. euro). Co prawda w dzisiejszych niespokojnych czasach warto mieć też trochę gotówki w domu, ale nie popadajmy w paranoję.

Nowy bank jest chyba nieco oszołomiony swoim sukcesem (jeszcze na dodatek prowadzi kampanię reklamową w TV) i czekamy na opinie o działaniu systemu ze strony osób, które dostały tego Digipassa. Zapraszam do komentarzy.