poniedziałek, 24 października 2011

Lokata Urodzinowa w Getin Online

Getin Online kończy rok i z tej okazji proponuje klientom kolejną lokatę w cyklu nieustającej promocji. Roczna "Lokata Urodzinowa" płaci 5,9% netto (dzienna kapitalizacja), co nie jest aż taką wielką rewelacją, ale za to można ją zerwać wcześniej bez utraty odsetek. W tym celu należy wypowiedzieć ją miesiąc wcześniej.

Jednak nieoczekiwanie nie jest to wcale teraz najlepszy depozyt roczny. A gdzie taki znajdziemy?

Dość niespodziewanie taki produkt zaoferował Toyota Bank. "Lokata Kapitalna" daje nam 6,15% netto i również możliwość wcześniejszego comiesięcznego zerwania, ale tu sprawa nieco się komplikuje.

Przede wszystkim jest progresywna: odsetki rosną z każdym miesiącem i opłaca się ją trzymać do końca. Poza tym minimalnie należy wpłacić 10 tys. PLN oraz założyć konto w banku.

Problemy europejskich banków, które na gwałt szukają kapitału choćby do poprawy wysokości wskaźników płynnościowych oznaczają, że coraz więcej banków znienacka wyskakuje z jakąś ciekawą ofertą - ostatnio Santander Bank i "Lokata Doskonała" na 5 miesięcy na 6,08% netto (min. 5 tys. PLN), ale poszukującym naprawdę najwyższego oprocentowania i krótszych okresów proponuję sprawdzić zestawienie lokat z początku miesiąca oraz pamiętanie o ofertach promocyjnych, takich jak choćby lokata w Idea Banku.