niedziela, 4 września 2011

Lokata z nagrodą dla emeryta w banku PKOBP

Od czwartku ruszyła promocja nowego konkursu w PKO BP, w którym w zamian za założenie lokaty o wartości minimum 1000 zł i ułożenie nazwy nowego produktu bankowego (pewnie chodzi o ominięcie ustawy o organizacji loterii) można wygrać aż milion złotych lub jeden z dwudziestu samochodów Nissan Juke.Moim zdaniem jedyną dość interesującą opcją jest trzymiesięczna lokata z codziennym naliczaniem odsetek na 4,5% netto (dla nowych środków), ale wiadomo, że bez trudu znajdziemy w innych bankach lokaty o wyższym oprocentowaniu.

W dodatku bank jest na tyle masowy, że szansa na wygraną wydaje się bardzo niewielka, ale widzę tu okazję do przekonaniu swoich rodziców/dziadków/wujków do zapoznania się z lokatą z dziennym naliczaniem odsetek.

Dla wielu starszych ludzi nie do przyjęcia jest na przykład wpłacenie pieniędzy do banku, którego nazwa niewiele im mówi, choćby miał najlepsze gwarancje.

Dlatego warto im wspomnieć o tej lokacie, ponieważ na RORach PKO wciąż leży olbrzymia góra gotówki, która zresztą pozwala bankowi na duży komfort działania i wypłacanie solidnej dywidendy.