czwartek, 16 czerwca 2011

Leszek daje Lokatę Antyinflacyjną i zabiera złotówki na Koncie Skarbonkowym

Idea Bank błyskawicznie zareagował na fatalne dane o inflacji (które wywołały zresztą ożywioną dyskusję pod wpisem na ten temat) i już od dziś do niedzieli trwa promocja lokaty o nazwie Lokata Antyinflacyjna.

Lokata jest zakładana na dwa lata, a oprocentowanie zmienne i zależy od inflacji podawanej przez GUS za przedostatni miesiąc z marżą 1,5%, czyli teraz oprocentowanie wyniesie 4,5%+1,5%= 6% netto (codzienne naliczanie odsetek), a w kolejnym miesiącu będzie to 5%+1,5%= 6,5% netto itd.

Lokatę można zrywać bez utraty odsetek co kwartał i wydaje się w tej chwili najciekawszą propozycją dostępną na rynku.


Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, maksymalna 13 000 zł. Ze względu na zmienność oprocentowania optymalizowanie kwot za bardzo nie ma sensu.

Zauważmy, że lokata jest na dwa lata, a od stycznia czai się już Belka i wtedy lokata przyniesie realną stratę. Na razie jednak carpe diem i przez dwa kwartały pokonuj inflację.

To była dobra wiadomość, a ta zła przyszła mailem wieczorem i dotyczyła Konta Skarbonkowego w Getin Online. Jej kluczowy fragment brzmi:

"Wynagrodzenie przysługuje Klientowi, który będzie wykonywał comiesięcznie 3 transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty debetowej lub karty kredytowej wydanej do Konta Skarbonkowego. Klient otrzyma wynagrodzenie w każdym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym wykona zobowiązanie, o którym mowa powyżej."

Oznacza to, że jeśli nie wykonasz minimum 3. operacji kartą, możesz założyć milion lokat, a i tak bonusu nie dostaniesz, czyli trzeba korzystać z karty, żeby zbierać złotówki. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca.