poniedziałek, 4 stycznia 2010

Jak dobrze zacząć 2010 rok?

David Bach należy do najlepszych motywatorów w dziedzinie finansów osobistych i na dodatek jego pomysły są nadzwyczaj skuteczne, a zarazem łatwe do wprowadzenia w życie.

W bestsellerze pod tytułem „The Automatic Millionaire” (polski komiczny tytuł: „Ruchome schody do fortuny”) lansuje koncepcję automatyzmu, którą sam staram się stosować z całkiem niezłym skutkiem.

Trzeba po prostu regularnie stosować zasadę „najpierw płać sobie” i odkładać co najmniej 10% naszych dochodów zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia, a żeby specjalnie nie kombinować (zawsze znajdzie się powód, żeby wydać pieniądze), proces najlepiej zautomatyzować.

Podobnie znany jest "czynnik latte", czyli wydawanie kasy na zbędne rzeczy jak na przykład kawa w Starbucksie. Po rezygnacji z kosztownej zachcianki zaoszczędzone w ten sposób środki stanowią potężną broń.

Więcej po polsku o Davidzie Bachu można przeczytać na przykład na blogu Oszczędzanie.net.

Ktoś teraz może przytomnie zapytać skąd wziął się w takim razie tytuł wpisu?

W ramach promocji nowej książki Davida Bacha pod tytułem „Start Over, Finish Rich: 10 Steps to Get You Back on Track in 2010” można ją sobie w całości legalnie ściągnąć w PDFie tylko dziś z tej strony (w prawym górnym rogu należy kliknąć niebieski napis "Download your FREE copy of "Start Over, Finish Rich").

Dla znających angielski powinien to być miły prezent i solidna lektura pomagająca sprawić, aby 2010 rok był lepszy od poprzedniego, także w wymiarze finansowym.