środa, 2 września 2009

Eurobank obniża oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do 5,7%

No i stało się. Rachunek oszczędnościowy spadł z 6,06% do 5,7%, czyli niedawne zwiększenie przez eurobank z 5 do 15 maksymalnej liczby rachunków posiadanych przez jednego klienta nie było przypadkowe i ma nieco złagodzić obniżkę oprocentowania.
Kwota wolna od podatku to w tej chwili maksimum 15 976 zł pod warunkiem, że odsetki codziennie zabierasz na konto online. Można to zrobić prościej i zmniejszyć kwotę do powiedzmy 15 500 zł i nie bawić się w przelewanie i pilnowanie kasy.

Przy okazji podpowiem, że eurobank nadal ma w ofercie lokaty krótkoterminowe o oprocentowaniu 6% rocznie, czyli jak ktoś ma czas może się pobawić w podkręcanie odsetek przy ich pomocy (na przykład siedmiodniowa do mniej więcej 2160 zł).

Z drugiej strony, dla polujących na grosze w tej chwili kwota graniczna, od której bank zacznie płacić wynosi nieco ponad 32 zł (prawdopodobnie 32,05 zł -poprawka 32,02 zł).

W tej sytuacji atrakcyjniej wygląda Polbank i jego Konto Mocno Oszczędzające na 6,5% netto, ale ma ono sporo gwiazdek.

Przy oficjalnej inflacji 3,6% i niepewnych jej perspektywach, mamy premię na przyszłość (oprocentowanie realne) jakieś 2-3%, czyli w dalszym ciągu zabezpieczamy swoje pieniądze, ale ciężko zostać milionerem bawiąc się wyłącznie w lokaty i rachunki oszczędnościowe.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...