poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Chiński mur się kruszy

Zamiast dużo opowiadać o tym co się dzieje, napiszę tylko, że giełda w Szanghaju dziś traci ponad 6%, prawie 7, a co to znaczy dla nas? Proponuję zerknąć tutaj:Na pewno trzeba uważać ze swoim zaangażowaniem na parkiecie akurat teraz.

Uczulam wszystkich, bo jak się okazuje, zdecydowana większość czytelników bloga interesuje się giełdą i aktywnie inwestuje, ale gorzej jest z doświadczeniem. Szczególnie przestrzegam przed sodówką tych, którzy weszli w tym roku na fali wzrostowej.


Nie mylcie rajdu prawie na wszystkich spółkach ze swoją genialnością.

Od kiedy inwestujesz na giełdzie?Jeszcze więcej osób wzięło udział w ankiecie na temat zarobków:


Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i przydadzą mi się w podejmowaniu decyzji na temat nowych wpisów.

Widać, że prawie wszystkich interesuje giełda i zdecydowana większość posiada mniejsze czy większe dochody umożliwiające oszczędzanie i inwestycje.

Tymczasem proponuję dobrze przygotować sobie strategię na najbliższe tygodnie, bo co prawda nie znam przyszłości, ale bardzo wiele wskazuje na zwiększoną zmienność.
Z tego powodu weekend spędziłem na analizie swoich spółek z portfela i aktualizacji założeń.

Zacznę od błędów.

Uznałem, że BBI Zeneris nie może poradzić sobie z oporem na 82 gr, więc zabieram skromny zysk i po tygodniu trzymania sprzedałem po 80 gr. Ostateczny zysk +61,33 zł/ +4,4% po odliczeniu prowizji. Takie decyzje zawsze są trudne, ale od początku był to zakup wyłącznie spekulacyjny.
Teraz BBI Zeneris chodzi wyżej, więc dlatego błąd.

Następna spekulacja, czyli Orco została zamknięta prawidłowo:Tu bardziej niż na poziomy techniczne patrzyłem jak zacznie się w Paryżu i jeżeli nie ma entuzjazmu co do planów spółki na przyszłość, nie widzę sensu, aby ryzykować więcej.

Strata -116,92 zł/-6,1%.

Nie było aż tak źle, bo wcześniej troszkę zarobiłem na Orco, więc w sumie operacja bez znaczenia.

Ostatnia transakcja na dziś to Mercor sprzedany po 24,7 zł na otwarciu – tu decydują kłopoty ze średnią 200 SMA oraz 5 czarnych świec po kolei. Na pewno nie pomaga też rekomendacja z IDMSA z wyceną 21,3 zł, choć tak naprawdę to najmniej dla mnie istotne.

Zysk +102,2 zł/+5,1%.

Reszta czeka i zobaczymy co będzie dalej, bo tym razem dobrze prezentują się Żurawie Wieżowe i obudził się K2 Internet.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...